رونمایی هیوندا از مدل سوناتا ۲۰۲۰!

کمپانی هیوندا شاید در نمایشگاه خودرو ژنو امسال حضور نداشته باشد اما این موضوع باعث نشده تا این خودرو ساز کره‌ای از رونمایی از مدل جدید خود صرف نظر کند.

کمپانی هیوندا پیش از رونمایی رسمی از مدل جدید سوناتا ۲۰۲۰ در نمایشگاه خودرو نیویورک که در ماه آینده برگزار خواهد شد، از این خودرو پرده برداری کرده است.

سَبک بدنه‌ی این کوپه‌ی چهار در که از طراحی زیبایی برخوردار است به نسل ششم این خودرو که در سال ۲۰۰۹ تولید می‌شد باز می‌گردد.

در مدل سوناتا ۲۰۲۰ همچنین از مدل کانسپت زیبای Le Fil Rogue که در نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۸ معرفی شد نیز نشانه‌هایی دیده می‌شود و علاوه بر این با برخورداری از یک اورهنگ کوچک، طراحی سقف شیب‌دار، و درب صندوق عقب کم ارتفاع به اولین مدل تولیدی تبدیل می‌شود که مفهوم طراحی Sensuous Sportiness این شرکت را در بر می‌گیرد.

مدل سوناتا ۲۰۲۰ با داشتن ۱٫۱ اینچ ارتفاع کمتر و ۰٫۹ اینچ عرض بیشتر بسیار اسپورت‌تر از مدل قدیمی‌تر خود به نظر می‌رسد.

فاصله‌ی بین دو محور چرخ ۱٫۳ اینچ افزایش یافته در حالیکه ۱٫۷ اینچ نیز به طول خودرو اضافه شده است.

چراغ‌های روز سوناتا ۲۰۲۰ چراغ‌های Hidden Lighting Lamps مدل کانسپت HDC-2 که سال گذشته در نمایشگاه خودرو بوسان معرفی شد را برای نخستین بار در خود جای داده‌ که ظاهر کرومی این چراغ‌ها در زمانیکه خاموش هستند نمود پیدا کرده و زمانیکه روشن می‌شوند روشنایی چشمگیری را فراهم می‌کنند.

ویژگی‌هایی مانند کاپوت بلند، ارتفاع کم، طراحی سقف زیبا، و چرا‌غ‌های عقب عریض مجموعاً‌ یک خودرو سدان با ظاهری بسیار جذاب را شکل می‌دهند.

در داخل، اتاق این خودرو نیز تغییرات چشمگیری را به خود دیده است. ارتفاع متراکم قسمت داشبورد و سیستم‌های گرمایشی، سرمایشی و تهویه‌ی هوا، ظاهری خالص و زیبا را به اتاق این خودرو بخشیده است.

به گفته‌ی کمپانی هیوندا این شرکت “طرفدار صفحه نمایش‌های بزرگی که در بسیاری از خودرو‌های لوکس به کار رفته‌اند و باعث حواس پرتی راننده می‌شوند” نیست.

در نتیجه این شرکت با استفاده از یک انحنای S شکل منحصر به فرد به طور یکپارچه‌ای سیستم اطلاعاتی سرگرمی و پنل ابزاری راننده‌ را با یکدیگر ترکیب کرده است.

علاوه بر این کنترل‌های سیستم انتقال قدرت Shift by wire نیز باعث آزاد شدن فضای ذخیره سازی شده‌اند.

هنوز هیچگونه جزئیاتی در رابطه با مکانیزم تولید و انتقال قدرت این خودرو منتشر نشده اما در زمان رونمایی از این سدان بازطراحی شده در نمایشگاه خودرو نیویورک ۲۰۱۹ که در ماه آینده برگزار خواهد شد احتمالاً از جزئیات بیشتری باخبر خواهیم شد.

فروش مدل جدید سوناتا ۲۰۲۰ در سطح جهانی از نیمه‌ی دوم سال آغاز خواهد شد.

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید