ابوظبی در مه

خالد الحمادی یکی از معروف‌ترین عکاسان جوان امارات متحده عربی است که به تازگی به میان ابرها رفته و از بلندترین ساختمان‌های مشهور خاورمیانه عکاسی کرده است تا تصاویری از چشم‌اندازهای مهم دوبی را در میان مه و از بالای ابرها ثبت کند.

تصاویر خیره‌کننده‌ای که خالد از آسمان ابوظبی می‌گیرد حرف ندارند و انگار اصلاً تخیلی هستند؛ آن هم زمانی که نوک آسمانخراش‌ها از میان مه بیرون زده و نوک گنبد و مناره‌های مساجد ابرها را قلقلک می‌دهد.

با این که تا کنون تصاویر زیادی از ساختمان‌های دوبی در مه تا کنون گرفته شده است اما هیچ کدام به خوبی این تصاویری که خالد ۲۶ ساله می‌گیرد نبوده‌اند.

تصویر بالا: مسجد بزرگ شیخ زاید

برج‌های دوبی در شب

خط افق ابوظبی

نمای شب ابوظبی

برج محمد بن رشید

نمای شبانه از برج‌های ADNOC و اتحاد

مرکز خرید مارینا مال

نمای خیابانی از برجی که در حال محو شدن در میان ابرهاست

برج محمد بن رشید از فاصله دور

برج محمد بن رشید از فاصله دور

مرکز خرید مارینا مال

برج‌های ADNOC و اتحاد

 

خسته از تدریس زبان انگلیسی، پا به بازاری گذاشتم که در آن نوکیا با N97 mini خود فرمانروایی می‌کرد و سامسونگ با کوربی‌های لمسی و رنگارنگش تازه پا به میدان رقابت گذاشته بودند؛ بازاری که هنوز تب آیفون 3G در آن داغ بود و مدل 3Gs آن دست یک عده افراد خاص بود؛ ال‌جی شکلات بلندقامتش را تبلیغ می‌کرد و سونی اریکسون قدیم با مدل‌های واکمن خود بازار را تصاحب کرده بود. از آن زمان تا کنون، من مانده‌ام و دنیایی رو به تحول و اطلاعاتی که هر روز تکمیل‌تر می‌شود؛ دنیایی از مجلات و وب‌سایت‌ها که برایم در حکم یک دانشگاه است؛ دانشگاهی بدون امتحان! چه شود! هم می‌نویسم، هم یاد می‌گیرم و هم ذهنی عاری از دغدغه آزمون‌های پایان ترم و حضور و غیاب دارم! شاید روزی حتی فکرش را هم نمی‌کردم که خود را تافته در لابه‌لای الیاف فناوری‌ها و اخبار روز آی.تی ببینم که هر روز رنگ عوض می‌کند و از آنچه آرزویش را داشتم یک دنیا فاصله بگیرم. اما حالا با ذوق و شوق و عاری از تعصب، سوار بر قطار فناوری، می‌روم تا ببینم به کجا می‌رسم! تحصیلات: کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد زبانشناسی

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید