سه‌گانه آئودی

آئودی قصد دارد در یک سال آینده با رونمایی سه کانسپت، تصویری تازه از محصولات الکتریکی آینده‌اش نمایش دهد. اولین کانسپت به نام “اسکای‌اسفیر” (skysphere) هفته گذشته در جشنواره خودروهای کلاسیک در پبل‌بیچ در ایالت کالیفرنیا رونمایی شد.

اسکای‌اسفیر توسط استودیوی طراحی آئودی در کالیفرنیا طراحی شده است. این ماشین خودران است و ابعادش با انتخاب راننده تغییر می‌کند.

اسکای‌اسفیر ایده‌هایی از مدل‌های آینده آئودی را نمایش می‌دهد

با انتخاب حالت خودران، فرمان در زیر داشبورد مخفی می‌شود. همزمان کاپوت ماشین به جلو کشیده شده و طول ماشین ۲۵ سانتی‌متر بیشتر می‌شود. با توجه به قوانین ایمنی برای تولید خودرو، بعید است آئودی این ایده را در مدل‌های آینده خود عملی کند.

در حالت خودران فرمان و پدال‌ها در داشبورد مخفی می‌شود

آن چه قطعا از اسکای‌اسفیر در مدل‌های آینده اقتباس خواهد شد، طراحی جلوپنجره و چراغ‌های ماشین است. جلوپنجره ماشین از شبکه‌ای از لامپ‌های کوچک شکل گرفته که بسته به موقعیت طرح‌های مختلفی را نمایش می‌دهند.

اسکای‌اسفیر با هر بار شارژ تا ۵۰۰ کیلومتر حرکت می‌کند

اسکای‌اسفیر یک موتور الکتریکی ۴۵۶ اسب بخاری دارد که به چرخ‌های عقب نیرو می‌دهد. ماشین با هر بار شارژ تا ۵۰۰ کیلومتر حرکت می‌کند.

کانسپت دوم از سری “اسفیر”، ایده آئودی از نسل بعدی مدل A8، سدان لوکس این کارخانه را نمایش می‌دهد. این کانسپت که نامش “گرند اسفیر” (grandsphere) است ماه آینده در نمایشگاه خودروی مونیخ رونمایی خواهد شد. سومین کانسپت به نام “اربن اسفیر” (urbansphere) یک ماشین کوچک شهری است و در سال ۲۰۲۲ نمایش داده خواهد شد.

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید