مسابقه برترین عکاس پرندگان در سال ۲۰۱۸عکس

مسابقه برترین عکاس پرندگان در سال ۲۰۱۸

سازمان عکاسان طبیعت (Nature Photographers) و سازمان پرنده‌شناسی British Trust for Ornithology به تازگی فهرستی کوتاه از نامزدهای مسابقه عکاسی “عکاس برتر پرندگان در سال ۲۰۱۸” را منتشر کرده‌‌اند.

در این فهرست، ما چند مورد از هنرمندان برتر و صدرنشینانی را به شما معرفی می‌کنیم که شانس بیشتری برای انتخاب شدن و کسب جایزه برتری به عنوان عکاس برتر پرندگان در سال ۲۰۱۸ دارند.

گاومرغ بزرگ، برزیل

یلوه آبی، اسپانیا

ماهی خورک، اسپانیا

شاه طوطی

پلیکان پاخاکستری(مرغ سقای پاخاکستری یا مرغ سقای کاکُلی)، یونان

توکو توکان، برزیل

قوی فریادکش، فنلاند

سفیدغاز شمالی، انگلیس

پرنده کنه‌خوار نوک قرمز، آفریقای جنوبی

عقاب سفید باله، مجارستان

تلیله سفید، اسپانیا

کرکس گریفن، آلاسکا

اردک گلگون، کانادا

حواصیل خاکستری، مجارستان

جغد برفی، کانادا

کرکس پشت سفید، آفریقای جنوبی

سفیدغاز شمالی، آلمان

 

 

 

خسته از تدریس زبان انگلیسی، پا به بازاری گذاشتم که در آن نوکیا با N97 mini خود فرمانروایی می‌کرد و سامسونگ با کوربی‌های لمسی و رنگارنگش تازه پا به میدان رقابت گذاشته بودند؛ بازاری که هنوز تب آیفون 3G در آن داغ بود و مدل 3Gs آن دست یک عده افراد خاص بود؛ ال‌جی شکلات بلندقامتش را تبلیغ می‌کرد و سونی اریکسون قدیم با مدل‌های واکمن خود بازار را تصاحب کرده بود. از آن زمان تا کنون، من مانده‌ام و دنیایی رو به تحول و اطلاعاتی که هر روز تکمیل‌تر می‌شود؛ دنیایی از مجلات و وب‌سایت‌ها که برایم در حکم یک دانشگاه است؛ دانشگاهی بدون امتحان! چه شود! هم می‌نویسم، هم یاد می‌گیرم و هم ذهنی عاری از دغدغه آزمون‌های پایان ترم و حضور و غیاب دارم! شاید روزی حتی فکرش را هم نمی‌کردم که خود را تافته در لابه‌لای الیاف فناوری‌ها و اخبار روز آی.تی ببینم که هر روز رنگ عوض می‌کند و از آنچه آرزویش را داشتم یک دنیا فاصله بگیرم. اما حالا با ذوق و شوق و عاری از تعصب، سوار بر قطار فناوری، می‌روم تا ببینم به کجا می‌رسم! تحصیلات: کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد زبانشناسی

مطالب مرتبط

Leave a Reply