بوداپست را یک روزه بگردید

اگر تنها یک روز برای گشت و گذار در شهر زیبای بوداپست  وقت دارید این بهترین برنامه‌ای است که می‌توانید برای این روز اجرا کنید. اگر هم حالا حالاها گذرتان به بوداپست و دیدنی‌هایش نمی‌افتد، این مطلب را بخوانید تا بازدید تصویری از آن داشته باشید!

با این برنامه جامع همه دیدنی‌های بوداپست را خواهید دید و می‌توانید مطمئن باشید که چیزی را از دست نمی‌دهید. این برنامه شما را از یک جاذبه به جاذبه دیگر می‌برد و همه جاهایی که باید ببینید مثلا پل زنجیره‌ای، ساختمان مجلس بوداپست، کلیسای سنت استفان، خانه اپرای ملی و بازار مرکزی را شامل می‌شود. با این برنامه ریزی فرصت می‌کنید از موزه ملی مجارستان که بسیار معروف است هم دیدن کنید. بهتر است سریع‌تر شروع کنیم!

ساعت ۹ صبح: پل زنجیره‌ای (مدت زمان بازدید: ۳۰ دقیقه)

پل زنجیره‌ای پلی معلق است که بر فراز رود دانوب قرار دارد و دو قسمت پست و بودا شهر را به هم متصل می‌کند. این پل اولین پل دائمی بود که بر روی رودخانه دانوب ساخته شد. قبل از ساخته شدن این پل مردم مجبور بودند با قایق از عرض رودخانه عبور کنند و نزدیک‌ترین پلی که وجود داشت در وین بود! قبل از ساخت این پل، هر سال تابستان پلی موقت بر روی رودخانه زده می‌شد.

ساعت ۹:۴۵ دقیقه صبح: خانه مجلس (مدت زمان بازدید: ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه)

قدرت حکومتی مجارستان در این سومین خانه مجلس بزرگ دنیا جای گرفته است. برای پیدا کردن طراحی مناسب برای این ساختمان رقابتی صورت گرفت و بهترین طرح انتخاب شد و در سال ۱۹۰۴ کار ساخت و ساز این ساختمان شروع شد. طراحی این ساختمان از روی ساختمان مجلس انگلستان الهام گرفته شده است.

ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه پیش از ظهر: کلیسای سنت استفان (مدت زمان بازدید: ۱ ساعت)

شناخته شده‌ترین ساختمان بوداپست کلیسای زیبایی است که در قسمت پست شهر قرار دارد. کار ساخت و ساز کلیسا در سال ۱۹۰۶ بعد از ۵۰ سال تمام شد. طولانی شدن مدت ساخت و ساز این کلیسا به خاطر معماری چند سبکی است که دارد.

ساعت ۱۲:۳۵ دقیقه ظهر: خانه ملی اپرا (مدت زمان بازدید: ۳۰ دقیقه)

خانه اپرای پرآذین در سبک رنسانس جدید طراحی شده است. این ساختمان برای برپایی جشن هزاره در سال ۱۹۰۰ طراحی شد. کار ساخت و ساز آن ۹ سال به طول انجامید و سرانجام در سال ۱۸۸۴ کامل شد. تزئینات شاهانه و پر خرج این ساختمان شامل ۷ کیلوگرم طلا و صدها مجسمه است. نمای بیرونی این ساختمان با مجسمه آهنگسازان معروف آراسته شده است.

ساعت ۱:۳۰ دقیقه ظهر: بازار مرکزی (مدت زمان بازدید: ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه)

تالار بازار مرکزی یا بزرگ بوداپست در سال ۱۸۹۷ ساخته شد. این بنا در ساحل رودخانه دانوب در میدانی در نزدیکی پل آزادی واقع شده است. این بازار بزرگ‌ترین بازار سرپوشیده شهر است. ساختمان نمایی زیبا از آجرهای نارنجی رنگ دارد و سقف آن هم کاشی کاری شده و در آن از همان کاشی‌هایی که در کلیسای ماتیاس به کار رفته استفاده شده است.

ساعت ۳:۰۵ بعد از ظهر: موزه ملی (مدت زمان بازدید: ۲ ساعت)

این موزه هنر، معماری و تاریخ مجارستان را به خوبی به نمایش می‌گذارد و در بنایی واقع شده که نمونه بی‌نظیری از معماری نئوکلاسیک است. این موزه قدیمی‌ترین موزه شهر است که در سال ۱۸۰۲ بنا شد. ساختمان موزه در سال ۱۸۴۷ ساخته شد. نمای بیرونی موزه بسیار زیبا است و دارای ۸ ستون است.

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید