هیوندا الانترا ۲۰۱۸ در برابر هوندا سیویک ۲۰۱۸!

اگر به دنبال خودرویی برای رفت و آمد روزانه خود هستید در بازار کنونی چندین خودرو کامپکت وجود دارند که مصرف سوخت بهینه، اتاق جادار، و امتیازات ایمنی بالایی را ارائه می‌دهند که مدل الانترا کمپانی هیوندا و هوندا سیویک از جمله این خودرو‌ها هستند.

مدل هیوندا الانترا برای سال ۲۰۱۷ مورد طراحی دوباره قرار گرفت و از آن زمان تا به حال تغییر چندانی نکرده. کمپانی هیوندا  برای سال ۲۰۱۸ خط تولید تریم‌های این خودرو را در هم آمیخته و مدل هاچ بک الانترا GT را بار دیگر مورد طراحی دوباره قرار داده است. از طرف دیگر مدل هوندا سیویک در سال ۲۰۱۶ به طور کامل تازه شده و در سال ۲۰۱۷ استایل‌های بدنه و تریم‌های جدیدی دریافت کرد که شامل مدل‌های هاچ بک، Si، و Type R می‌شود. اما با این حال جدای از سبک بدنه و تریم‌های جدید، از زمان معرفی هوندا سیویک در این خودرو شاهد تغییرات عمده‌ای نبوده‌ایم. این مقاله بر اساس امتیاز کلی U.S. News در بخش‌های مختلف خودرو ، برای تعیین بهترین خودرو میان هوندا سیویک ۲۰۱۸ و هیوندا الانترا ۲۰۱۸ به شما کمک خواهد نمود.

احتمالا در مقایسه با نقد و بررسی‌های وبسایت U.S. News در بخش‌های پیش رو، متوجه اختلاف امتیاز دهی خواهید شد. امتیازات داده شده در هر بخش همزمان با نقد‌های جدید متخصیص و داده‌های جدید درباره هر خودرو، دائما به روز رسانی خواهند شد.

پس با ما همراه باشید تا در یابیم کدام خودرو کامپکت در این نبرد تنگاتنگ سر بلند بیرون خواهد آمد:

قیمت

برنده : هیوندا الانترا ۲۰۱۸

شروع قیمت ۱۶٫۹۵۰ دلاری هیوندا الانترا ۲۰۱۸ حدود ۲۰۰۰ دلار کمتر از قیمت خرده فروشی هوندا سیویک ۲۰۱۸ با قیمت ۱۸٫۸۴۰ دلار است.  مدل هاچ بک هیوندا الانترا GT کمی گران‌تر بوده و با شروع قیمت ۱۹٫۳۵۰ دلار روانه بازار خواهد گشت. مدل‌های کوپه و هاچ بک هوندا سیویک با قیمتی بیشتر از قیمت آغازین مدل سدان عرضه خواهند شد. بهترین تریم هیوندا الانترا یعنی ورژن Limited این خودرو در حدود ۴۰۰۰ دلار کمتر از بهترین مدل هوندا سیویک، در بازار خودرو به فروش خواهد رسید.

قابلیت اطمینان

برنده : هیوندا الانترا ۲۰۱۸

هیچ یک از مدل‌های هیوندا الانترا و هوندا سیویک ۲۰۱۸ توسط کمپانی J.D. Power امتیاز دهی نشده‌اند. مدل ۲۰۱۷ الانترا که به لحاظ مکانیکی مشابه ورژن ۲۰۱۸ این خودرو است موفق به دریافت امتیاز ۴٫۵ از پنج شده که نسبت به اکثر خودرو‌های موجود در این بخش امتیاز بهتری است. از طرف دیگر مدل هوندا سیویک ۲۰۱۸، تقریبا با مدل ۲۰۱۷ خود یکسان است که این خودرو امتیاز ۳٫۵ از ۵ را از آن خود ساخته که بالاتر از حد متوسط است. هیوندا الانترا به وسیله یک گارانتی پنج ساله یا ۶۰ هزار مایلی و یک گارانتی  ده ساله یا ۱۰۰ هزار مایلی پوشش داده می‌شود. در نقطه مقابل، مدل سیویک به وسیله یک گارانتی سه ساله یا ۳۶ هزار مایلی و یک گارانتی پنج ساله یا ۶۰ هزار مایلی پشتیبانی خواهد شد.

راحتی صندلی‌

برنده : هیوندا الانترا ۲۰۱۸

اگر قصد حمل مسافرین بالغ یا نوجوانان قد بلند در صندلی‌های پشتی خودرو خود را دارید، مطمئنا هیوندا الانترا را به هوندا سیویک ترجیح خواهید داد. مدل ۲۰۱۸ هیوندا الانترا در هر دو ردیف دارای فضای نشیمن جادار و فضای پای کافی برای افراد بالغ در ردیف دوم می‌باشد. علاوه بر این صندلی‌های بکار رفته در این خودرو راحت و مجهز می‌باشند، به طوریکه سه کودک یا دو فرد بالغ به راحتی در صندلی‌های عقب این خودرو جای خواهند گرفت. صندلی‌های تعبیه شده در هوندا سیویک ۲۰۱۸ که با روکش پارچه‌ای پوشیده شده‌اند فضای کافی برای پنج سرنشین را تامین می‌کنند. در این خودرو فضای پای کافی به وفور یافت می‌شود اما برای مسافرین بالغ بلند قدتر فضای سر در صندلی‌های پشتی و بخصوص در مدل‌های هاچ بک محدود می‌باشد.

فضای حمل بار

برنده : مساوی

هر دو مدل هیوندا الانترا و هوندا سیویک فضای حمل بار بالاتر از حد متوسط ارائه می‌دهند. اما انتخاب یک مدل هاچ بک می‌تواند فضای حمل بار موجود را به حد زیادی افزایش دهد. مدل الانترا GT 2018 با ارائه فضای حمل باری برابر ۲۴٫۹ فوت مکعب در صندوق عقب و ۵۵٫۱ فوت مکعب در صورت خم شدن صندلی‌ها، دارای فضا حمل بار بیشتری نسبت به هم قطار خود یعنی هوندا سیویک هاچ بک با فضای ۲۵٫۷ فوت مکعب در صندوق عقب و ۴۶٫۲ فوت مکعب با خم شدن صندلی‌ها، می‌باشد. این در حالیست که مدل سدان هوندا سیویک با ارائه ۱۵ فوت مکعب فضای حمل بار نسبت به فضای ۱۴٫۴ فوت مکعب هیوندا الانترا سدان برتری دارد.

کیفیت فضای داخلی

برنده : مساوی

اتاق‌های در نظر گرفته شده در هر دو مدل هیوندا الانترا و هوندا سیویک ۲۰۱۸ به طور یکسان به خوبی ساخته شده‌اند و در تولید آن‌ها از مواد با کیفیت مورد پسندی استفاده شده است. در طراحی‌های مدرن، بکار رفتن مواد پلاستیکی سخت به امری طبیعی تبدیل شده است اما استفاده از آن باعث ارزان نمایان شدن ظاهر اتاق خودرو نخواهد شد.

امکانات داخلی

برنده : مساوی

مدل هیوندا الانترا دارای امکانات داخلی پیش فرض کمتری نسبت به هوندا سیویک است. اما با این حال سیستم سرگرمی صفحه نمایش لمسی مدل سیویک، تجربه خوش آیندی را برای کاربران خود فراهم نمی‌کند. در تریم پایه الانترا SE از امکاناتی از جمله پورت USB، سیستم صدای مجهز به شش اسپیکر، و بلوتوث استفاده شده است. از طرف دیگر مدل پایه هوندا سیویک به همراه دوربین دید در پشت، بلوتوث، پورت USB و یک صفحه نمایش ۵ اینچی به بازار عرضه می‌شود. امکانات آپشنی مدل الانترا را سان روف، سیستم کنترل آب و هوای خودکار دو منطقه‌ای، دو پورت USB اضافه، استارت دکمه‌ای، سیستم صدای اینفینیتی مجهز به هشت اسپیکر، رادیو ماهواره‌ای، رادیو HD، سیستم‌های اندروید اتو و اپل کار پلی، و یک صفحه نمایش لمسی هفت اینچی یا هشت اینچی به همراه سیستم جهت یابی تشکیل می‌دهند. از تجهیزات داخلی آپشنی هوندا سیویک می‌توان به پشتیبانی از سیستم‌های اپل کار پلی و اندروید اتو، رادیو ماهواره‌ای، رادیو HD، سیستم صدای ارتقا یافته، صفحه نمایش لمسی هفت اینچی، یک پورت USB اضافه، سیستم جهت یابی، سیستم کنترل آب و هوای دو منطقه‌ای، استارت دکمه‌ای، و یک مون روف اشاره نمود.

شتاب گیری

برنده : هوندا سیویک ۲۰۱۸

سیستم رانشگر هوندا سیویک تجربه سواری قدرتمند‌تری را نسبت به هیوندا الانترا فراهم می‌کند. سیستم‌های رانشگر در هوندا سیویک به صورت چهار ورژن ارائه می‌شوند که بهترین ورژن‌های این خودرو عملکردی معادل با یک خودرو اسپورت مرسوم فراهم می‌کنند. مدل پایه این خودرو به یک موتور ۲ لیتری چهار سیلندر با خروجی قدرت ۱۵۸ اسب بخار مجهز است که بسته به تریم خودرو می‌توان این موتور را بوسیله آپشن ارتقا، به یک موتور ۱٫۵ لیتری چهار سیلندر توربو شارژ که قدرتی معادل ۱۷۴ یا ۱۸۰ اسب بخار تولید می‌کند ارتقا داد. در این خودرو همچنین یک سیستم انتقال قدرت دستی شش سرعت به صورت پیش فرض و یک سیستم CVT به صورت آپشن ارائه می‌شود. ورژن تیون شده پرفورمنس سیویک Si مجهز به یک موتور ۱٫۵ لیتری چهار سیلندر است که قدرت و گشتاوری برابر ۲۰۵ اسب بخار و ۱۹۲ پوند فوت تولید می‌کند. قدرتمند‌ترین هاچ بک Type R با بهره گیری از یک موتور ۱٫۵ لیتری چهار سیلندر دارای خروجی قدرت و گشتاوری معادل ۳۰۶ اسب بخار و ۲۹۵ پوند فوت می‌باشد. هر دو مدل Si و Type R تنها به همراه یک سیستم انتقال قدرت دستی موجود هستند. در نقطه مقابل در مدل هیوندا الانترا از یک موتور ۲ لیتری چهار سیلندر ضعیف‌تر با خروجی ۱۴۷ اسب بخار قدرت، بهره گرفته شده است. قدرت تولیدی این موتور در مدل‌های GT به ۱۶۱ اسب بخار افزایش می‌یابد. از طرف دیگر موتور ۱٫۶ لیتری چهار سیلندر توربو شارژ استفاده شده در مدل الانترا اسپورت قدرتی برابر ۲۰۱ اسب بخار تولید می‌کند. در مدل‌های کم مصرف الانترا اکو از یک موتور ۱٫۴ لیتری چهار سیلندر توربو شارژ با قدرت تولیدی ۱۲۸ اسب بخار استفاده می‌شود. همچنین یک سیستم انتقال قدرت دستی شش سرعت به صورت پیش فرض و یک گیر بکس اتوماتیک شش سرعت به صورت آپشن ارائه می‌گردد. در مدل GT Sport از یک سیستم انتقال قدرت اتوماتیک هفت سرعت استفاده شده است.

مصرف سوخت

برنده : هوندا سیویک ۲۰۱۸

علیرغم ارائه مدل اکو، هیوندا الانترا مصرف سوخت بهینه‌تری نسبت به هوندا سیویک ارائه نمی‌دهد. مدل پایه سدان هوندا سیویک به همراه یک سیستم انتقال قدرت دستی مصرفی سوختی برابر ۲۸ مایل بر گالن در شهر و ۴۰ مایل بر گالن در بزرگراه ثبت کرده است. با تغییر این سیستم به یک گیربکس اتوماتیک این اعداد در شهر و بزرگراه به ترتیب به ۳۱ و ۴۰ مایل بر گالن تغییر می‌کنند. بهینه‌ترین هوندا سیویک در زمینه مصرف سوخت مجهز به یک موتور چهار سیلندر توربو شارژ با خروجی قدرت ۱۷۴ اسب بخار است که به یک سیستم انتقال قدرت CVT متصل بوده و در شهر و بزرگراه به ترتیب مصرف سوختی برابر با ۳۲ و ۴۲ مایل بر گالن دارد. علیرغم ناتوانی در رقابت با هوندا سیویک، مدل هیوندا الانترا در کلاس خود در بین بهینه‌ترین خودرو‌ها در زمینه مصرف سوخت قرار می‌گیرد. مدل پایه این خودرو دارای مصرف سوخت ۲۸ مایل بر گالن در شهر و ۳۷ مایل بر گالن در بزرگراه می‌باشد. مدل الانترا GT با مصرف سوخت ۲۴ مایل بر گالن در شهر و ۳۲ مایل بر گالن در بزرگراه، پر مصرف‌ترین مدل و الانترا اکو با ثبت ارقام ۳۲ و ۴۰ مایل بر گالن در شهر و بزرگراه، بهینه‌ترین مدل هیوندا الانترا می باشد.

کیفیت سواری و هندلینگ

برنده : هوندا سیویک ۲۰۱۸

مدل هوندا سیویک هندلینگ جذابی را ارائه می‌دهد که الهام بخش اعتماد به نفس در پیچ‌ و خم‌های جاده‌ای است. این خودرو همچنین دارای سیستم ترمز قدرتمندی بوده و سواری نرمی را نیز فراهم می‌کند. از طرف دیگر هیوندا الانترا جذابیت کمتری برای راننده داشته اما در پیچ و خم‌ها کنترل شده عمل می‌کند. با این حال نا همواری‌های جاده‌ای به خصوص در تریم‌های اسپورت در اتاق قابل حس می‌باشد.

ایمنی

برنده : مساوی

هر دو مدل هوندا سیویک و هیوندا الانترا ۲۰۱۸ بهترین امتیازات ممکن را در تست‌های تصادف موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها دریافت کرده‌اند. علاوه بر این موسسه، آژانس ملی مدیریت ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها نیز به هوندا سیویک امتیاز ایمنی پنج ستاره را اعطا کرده ، اما تا به اینجای کار هنوز مدل هیوندا الانترا توسط این سازمان امتیاز دهی نشده است.

برنده …

هوندا سیویک ۲۰۱۸ فقط با یک امتیاز بیشتر!

اگر به دنبال یک سواری جذاب در یک خودرو با مصرف بهینه و ایمنی بالا هستید مدل سیویک کمپانی هوندا گزینه مورد نظر شماست. از نکات مثبت این خودرو تنوع تریم‌های ارائه شده مانند مدل‌های Si و Type R است که حتی نسبت به خودرو‌های اسپورت‌تر موجود در بازار عملکرد بهتری دارند. اما اگر به دنبال خودرویی با ابعاد بزرگ‌تر هستید می‌توانید مدل هوندا آکورد که به تازگی مورد طراحی دوباره قرار گرفته است را در نظر بگیرید. این خودرو سایز متوسط بسیاری از امکانات مشابه مدل سیویک را در یک پکیج بزرگ‌تر ارائه می‌دهد. مدل هیوندا الانترا نیز خودرو قدرتمندی است که با داشتن ویژگی‌هایی از جمله گارانتی طولانی مدت و سیستم سرگرمی کاربر پسند خود توجه بسیاری از خریداران را به خود جلب می‌کند. اگر راحتی خودرو در اولویت انتظارات شما قرار دارد، هیوندا الانترا احتمالا شما را ناامید نمی‌کند.

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید