رونمایی اینفینیتی از مدل Q60 Black Sport در پاریس!

چندی پیش کمپانی اینفینیتی تولید آخرین مدل هیبرید خود یعنی مدل Q50 هیبرید را در خط تولید خود متوقف کرد. تصور می‌شد این خودرو ساز پیش از رونمایی از یک جایگزینی بالقوه مدتی صبر کند اما اینفینیتی اعلام کرده است که این شرکت یک نسخه اولیه از مدل کانسپتی Q60 Black S Performance Hybrid را در نمایشگاه خودرو پاریس ۲۰۱۸ در هفته آینده به نمایش خواهد گذاشت. این موضوع باعث شده تا به طور ناگهانی مدل Q50 Hybrid کاملاً به دست فراموشی سپرده شود.

برای کسانی که از اهمیت موضوع بی‌ اطلاع هستند اجازه دهید یادآوری کنیم. کمپانی اینفینیتی برنامه داشت تا مدل Q60 Black S Hybrid را به یک موتور شش سیلندر توربو دو قلو با توان تولید ۴۰۰ اسب بخار قدرت مجهز کند که این موتور به وسیله‌ی یک مکانیزم انتقال قدرت برقی دوگانه که در خودرو‌های فرمول وان شاهد آن هستیم تقویت می‌شد. خروجی کل این خودرو با کمک سیستم هیبرید برابر با ۵۶۳ اسب بخار محاسبه شده است.

کمپانی اینفینیتی در رابطه با دو دیفرانسیل یا دیفرانسیل عقب بودن مدل اولیه صحبتی نکرده اما با توجه به صفر تا صد زیر چهار ثانیه‌ای آن احتمالاً با سواری دو دیفرانسیل مواجه خواهیم شد . نیروی لازم مکانیزم انتقال قدرت هیبرید دوگانه‌ی این خودرو با استفاده از ترکیبی از سیستم ترمز گیری بازسازی کننده و گرمایی که از گاز‌های تولید شده توسط خودرو جمع آوری شده تامین خواهد شد. تمامی این‌ جزئیات بسیار شگفت انگیز به نظر می‌رسند اما با این حال برای جزئیات بیشتر در رابطه با این خودرو باید منتظر رونمایی از آن در پاریس باشیم.

بزرگترین مشکلی که می‌توان پیش از این در این زمینه دید امتناع کمپانی اینفینیتی از قرار دادن خودرو‌های جذابی همانند این مدل در خط تولید خود است. ما در گذشته نیز با کانسپت Q50 Eau Rouge که از مدل GT-R برگرفته شده بود و هیچوقت به مرحله تولید نرسید و یا اخیراً با کانسپت Prototype 10 که هیچگاه با هدف تولید طراحی نشده بود، شاهد این موضوع بوده‌ایم. باید امیدوار بود که کمپانی اینفینیتی این بار در رابطه با آخرین کانسپت پرفورمنس بالای خود جدیت بیشتری داشته باشد.

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید