شیوع مرض مُسری غریبگی در کلان‌شهر‌ها

عکاسی شهری با الهام از فلسفه هنری باوهاوس.

باوهاوس نام مدرسه معماری و هنرهای کاربردی آلمان است که آموزه‌های آن پیش و پس از انحلال به عنوان یکی از نمادهای دوران مدرن شناخته شد و در سال‌های بعد نیز پیروانی داشت.

آلن شالر، هنرمند عکاسی است که انفصال و جدایی انسان‌ها از یکدیگر در عصر دیجیتال را در مجموعه عکس‌های جدیدش به تصویر کشیده است. این مجموعه شیوه‌هایی را به نمایش می‌گذارد که مردم با توسل به آنها از دنیای اطراف‌شان فاصله گرفته و انزواطلبی را پیشه خود کرده‌اند.

شالر در لندن به دنیا آمد؛ درست همان جایی که کلان‌شهرها رشد کردند و به وجود آمدند. بیشتر عکس‌های او از خیابان‌ها واقعی و غیرساختگی هستند زیرا او می‌خواست حس واقعی زندگی شهری را به شیوه‌های گوناگون و از منظرهای مختلف به نمایش گذارد. آثار هنری شالر در قالب عکس تا دهم فوریه امسال میهمان Leica Story City شهر لندن خواهد بود.

 

خسته از تدریس زبان انگلیسی، پا به بازاری گذاشتم که در آن نوکیا با N97 mini خود فرمانروایی می‌کرد و سامسونگ با کوربی‌های لمسی و رنگارنگش تازه پا به میدان رقابت گذاشته بودند؛ بازاری که هنوز تب آیفون 3G در آن داغ بود و مدل 3Gs آن دست یک عده افراد خاص بود؛ ال‌جی شکلات بلندقامتش را تبلیغ می‌کرد و سونی اریکسون قدیم با مدل‌های واکمن خود بازار را تصاحب کرده بود. از آن زمان تا کنون، من مانده‌ام و دنیایی رو به تحول و اطلاعاتی که هر روز تکمیل‌تر می‌شود؛ دنیایی از مجلات و وب‌سایت‌ها که برایم در حکم یک دانشگاه است؛ دانشگاهی بدون امتحان! چه شود! هم می‌نویسم، هم یاد می‌گیرم و هم ذهنی عاری از دغدغه آزمون‌های پایان ترم و حضور و غیاب دارم! شاید روزی حتی فکرش را هم نمی‌کردم که خود را تافته در لابه‌لای الیاف فناوری‌ها و اخبار روز آی.تی ببینم که هر روز رنگ عوض می‌کند و از آنچه آرزویش را داشتم یک دنیا فاصله بگیرم. اما حالا با ذوق و شوق و عاری از تعصب، سوار بر قطار فناوری، می‌روم تا ببینم به کجا می‌رسم! تحصیلات: کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد زبانشناسی

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید