رونمایی از مدل جدید مک لارن در ماه آینده!

کمپانی مک لارن ساخت یک سوپر خودرو جدید یا حداقل ورژن تازه‌ای از یک مدل از پیش ساخته شده را در دستور کار خود دارد.

این خودرو ساز بریتانیایی همچنین وعده‌ی ارائه‌ی جزئیات بیشتر در رابطه با آخرین محصول خود در تاریخ هشتم ماه دسامبر که کمی بیشتر از دو هفته دیگر می‌باشد را نیز داده است. اما با این وجود تمامی نشانه‌ها به سمت عرضه‌ی یک مدل ۷۲۰S اسپایدر اشاره دارند.

دلیل اول، تصویر تبلیغاتی است که کمپانی مک لارن به همراه اعلامیه (که با فاصله‌ای اندک با یک ویدیو تبلیغاتی دنبال شد) منتشر ساخت که به وضوح قسمت جلویی ۷۲۰S را همراه با مابقی خودرو که از دید پنهان است به تصویر می‌کشد. با اضافه کردن این موضوع به وعده‌ی کمپانی مک لارن در این خصوص که مدل جدید “سقف را خواهد برداشت” و “داستان شروع به آشکار شدن می‌کند”، منظور این پیغام بسیار واضح به نظر می‌رسد.

این تیم مسابقه‌ای بریتانیایی که به یک تولید کننده‌ی سوپر خودرو تبدیل شد، مدل ۷۲۰S کوپه خود را یک سال و نیم پیش در نمایشگاه خودرو ژنو و به عنوان نسل دوم سری سوپرِ موتور وسط خود معرفی نمود که جایگزینی برای مدل ۶۵۰S و مدل بسیار نزدیک (MP4-)12C پیش از آن، که هر دوی این خودرو‌ها نیز در قالب مدل اسپایدر و به همراه مکانیزم سقف هارد تاپ جمع شو عرضه شدند، به شمار می‌رفت.

انتظار می‌رود که مدل ۷۲۰S اسپایدر نیز (در صورتیکه در زمینه‌ی حدس خودرو‌ی نشان داده شده در تیزر‌ تبلیغاتی درست عمل کرده باشیم) از مکانیزم مشابهی برخوردار شود. در غیر این صورت این مدل اسپایدر احتمالاً شباهت زیادی به مدل کوپه خواهد داشت که از یک موتور ۴٫۰ لیتری هشت سیلندر توربو دو قلو با توان تولید ۷۱۰ اسب بخار قدرت و گشتاور ۵۶۸ اسب بخار بهره می‌برد که قدرت تولید شده توسط این موتور از طریق یک سیستم انتقال قدرت دو کلاج هفت سرعت به چرخ‌های عقب این خودرو منتقل می‌گردد.

این ساختار برای رسیدن این خودرو کوپه به سرعت صد کیلومتر در ساعت در تنها ۲٫۹ ثانیه و همچنین پوشش یک چهارم مایل در ۱۰٫۳ ثانیه و رسیدن به سرعت اوج ۲۱۲ مایل در ساعت کفایت می‌کند.

طبق پیش بینی ما ورژن کانوِرتیبِل این خودرو به دلیل وزن اضافه‌ شده‌ی اجتناب ناپذیری که دارد تغییرات جزئی را در اندازه‌های پرفرومنس این خودرو ایجاد خواهد کرد، اما تغییرات چندان محسوسی را نمی‌توان انتظار داشت. با این حال صرف نظر از نتیجه‌ی نهایی، کمپانی مک لارن این خودرو را به عنوان دومین مدل جدید در این کلاسِ خودرو و از برنامه‌ی تجاری Track25 شناخته، که دنباله رو هایپر تورِر جدید این خودرو ساز یعنی مدل Speedtail که محدوده‌ای برای خط تولید این شرکت در سری Ultimate محسوب شده و این سری خودرو‌هایی مانند مدل Senna و P1 را نیز در بر می‌گیرد، به شمار می‌رود.

 

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید