وانت الکتریکی نیسان در آینده نزدیک

نیسان طرح‌هایی از یک وانت الکتریکی منتشر کرده که نشان می‌دهد این شرکت خود را برای رقابت با وانت‌های تسلا، فورد و جنرال‌موتورز آماده می‌کند.

کانسپت نیسان جلوپنجره‌ای شفاف دارد که نشان نورانی کارخانه در وسط آن دیده می‌شود و چراغ‌های ماشین دور تا دور جلوپنجره را گرفته است. در عقب وانت هم نمایشگری است که راننده می‌تواند روی آن پیام‌هایی را برای ماشین‌های پشت سر نمایش دهد.

وانت الکتریکی نیسان احتمالا در سال ۲۰۲۸ به بازار خواهد آمد

وانت الکتریکی نیسان احتمالا در سال ۲۰۲۸ به بازار خواهد آمد

عکس‌های این کانسپت همراه با سه کانسپت دیگر همزمان با اعلام برنامه جدید کارخانه برای ساخت ماشین‌های الکتریکی منتشر شد. نیسان می‌گوید در پنج سال آینده بیست مدل با موتور الکتریکی به بازار عرضه خواهد کرد و برای این پروژه ۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

نیسان می‌گوید تا سال ۲۰۳۰ این شرکت و زیرمجموعه لوکسش، اینفینیتی، ۲۳ مدل با موتور الکتریکی در محصولاتشان خواهند داشت که پانزده مدل کاملا الکتریکی است.

یکی از کانسپت‌ها ماشینی است که احتمالا به جای نسل جدید لیف به بازار خواهد آمد

یکی از کانسپت‌ها ماشینی است که احتمالا به جای نسل جدید لیف به بازار خواهد آمد


یک شاسی‌بلند و یک ماشین روباز دونفره هم از کانسپت‌هایی است که نیسان می‌گوید الگویی برای مدل‌های الکتریکی آینده شرکت خواهند بود.

از بین این چهار کانسپت، ماشینی که زودتر از بقیه به بازار خواهد آمد، شاسی‌بلندی است که احتمالا جایگزین نیسان لیف خواهد شد. این کانسپت از نظر فنی با مدل آریا که به زودی به بازار عرضه می‌شود مشترک است.

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید