گزارش تصویری: رالی ۲۰۱۸ داکار امسال ۴۰ ساله شد

رالی داکار با برگزاری جشن افتتاحیه بزرگی در  ۶ ژانویه چهلمین سال برگزاری خود را با گروهی از ۳۳۵ رقیب در لیما، پایتخت پرو، آغاز کرد.

 این مسابقه هیجان‌انگیز دو هفته‌ای از نوع آف‌رود و جاده‌ای از پرو آغاز می‌شد، از بولیوی می‌گذشت و به آرژانتین خاتمه می‌یافت. وسایل نقلیه‌ای که در این مسابقه با هم به رقابت پرداختند شامل خودروهای خاص، کامیون، موتورسیکلت و موتور چهارچرخ هستند.

این مسابقه که در مراحل پایانی خود است ۱۴ مرحله دارد. وضعیت بد شرایط آب و هوایی مسئولان برگزاری این رقابت‌ها را وادار به کنسل یا کوتاه کردن برخی از مراحل مسابقات امسال کرد.

آن چه در ادامه مشاهده می‌کنید، تصاویری از زمان برگزاری رالی داکار ۲۰۱۸ است که تیم‌ها در حال با هم در حال رقابت و رساندن خود به خط پایان هستند.

خسته از تدریس زبان انگلیسی، پا به بازاری گذاشتم که در آن نوکیا با N97 mini خود فرمانروایی می‌کرد و سامسونگ با کوربی‌های لمسی و رنگارنگش تازه پا به میدان رقابت گذاشته بودند؛ بازاری که هنوز تب آیفون 3G در آن داغ بود و مدل 3Gs آن دست یک عده افراد خاص بود؛ ال‌جی شکلات بلندقامتش را تبلیغ می‌کرد و سونی اریکسون قدیم با مدل‌های واکمن خود بازار را تصاحب کرده بود. از آن زمان تا کنون، من مانده‌ام و دنیایی رو به تحول و اطلاعاتی که هر روز تکمیل‌تر می‌شود؛ دنیایی از مجلات و وب‌سایت‌ها که برایم در حکم یک دانشگاه است؛ دانشگاهی بدون امتحان! چه شود! هم می‌نویسم، هم یاد می‌گیرم و هم ذهنی عاری از دغدغه آزمون‌های پایان ترم و حضور و غیاب دارم! شاید روزی حتی فکرش را هم نمی‌کردم که خود را تافته در لابه‌لای الیاف فناوری‌ها و اخبار روز آی.تی ببینم که هر روز رنگ عوض می‌کند و از آنچه آرزویش را داشتم یک دنیا فاصله بگیرم. اما حالا با ذوق و شوق و عاری از تعصب، سوار بر قطار فناوری، می‌روم تا ببینم به کجا می‌رسم! تحصیلات: کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد زبانشناسی

مطالب مرتبط

Leave a Reply