گزارش تصویری از راهپیمایی گسترده زنان علیه دونالد ترامپ و سیاست‌های او

در اواخر هفته میلادی (شنبه و یک شنبه همین هفته)، همزمان با اولین سالگرد راهپیمایی گسترده زنان امریکایی در سال ۲۰۱۷ در واشنگتن، بیش از ۲۰۰ راهپیمایی یزرگ در سراسر دنیا برگزار شد.

صدها هزار نفر از زنان و مردان معترض بار دیگر اقدام به برگزاری راهپیمایی عظیمی کردند تا ادامه مخالفات خود را با سیاست‌های رئیس جمهور امریکا، دونالد ترامپ، به گوش همه برسانند. این زنان برای دفاع از حقوق خود، مشکلات سلامت و بهداشت، تنوع و تبعیض نژادی فریاد می‌زدند و خواستار متحد شدن رأی‌دهندگان و کاندیداها برای انتخابات آتی امریکا بودند.

تصاویری که در ادامه مشاهده می‌کنید، راهپیمایی زنان در شهرهای واشنگتن، نیویورک، بوستون، لس آنجلس، سیاتل و شهرهایی در انگلیس، سوئد، فرانسه، کانادا، آلمان، ایتالیا و سایر شهرها را نشان می‌دهد.

خسته از تدریس زبان انگلیسی، پا به بازاری گذاشتم که در آن نوکیا با N97 mini خود فرمانروایی می‌کرد و سامسونگ با کوربی‌های لمسی و رنگارنگش تازه پا به میدان رقابت گذاشته بودند؛ بازاری که هنوز تب آیفون 3G در آن داغ بود و مدل 3Gs آن دست یک عده افراد خاص بود؛ ال‌جی شکلات بلندقامتش را تبلیغ می‌کرد و سونی اریکسون قدیم با مدل‌های واکمن خود بازار را تصاحب کرده بود. از آن زمان تا کنون، من مانده‌ام و دنیایی رو به تحول و اطلاعاتی که هر روز تکمیل‌تر می‌شود؛ دنیایی از مجلات و وب‌سایت‌ها که برایم در حکم یک دانشگاه است؛ دانشگاهی بدون امتحان! چه شود! هم می‌نویسم، هم یاد می‌گیرم و هم ذهنی عاری از دغدغه آزمون‌های پایان ترم و حضور و غیاب دارم! شاید روزی حتی فکرش را هم نمی‌کردم که خود را تافته در لابه‌لای الیاف فناوری‌ها و اخبار روز آی.تی ببینم که هر روز رنگ عوض می‌کند و از آنچه آرزویش را داشتم یک دنیا فاصله بگیرم. اما حالا با ذوق و شوق و عاری از تعصب، سوار بر قطار فناوری، می‌روم تا ببینم به کجا می‌رسم! تحصیلات: کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد زبانشناسی

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید