گزارش تصویری از مسابقات پارالمپیک زمستانی ۲۰۱۸عکس

گزارش تصویری از مسابقات پارالمپیک زمستانی ۲۰۱۸

یک بار دیگر ورزشکاران در پیونگ چانگ کره جنوبی گرد هم آمدند تا در مسابقات زمستانی پارالمپیک ۲۰۱۸ با هم به رقابت بپردازند.

بیش از ۶۵۰ ورزشکار از ۴۰ کشور به میدان آمدند تا در ۸۰ بازی از ۶ رشته ورزشی طی ۱۰ روز یا بیشتر با هم مسابقه دهند. اسکی آلپاین، اسکی صحرانوردی و ورزش‌های دوگانه (ترکیب اسکی صحرانوردی و تیراندازی) همه در سه طبقه‌بندی برای ورزشکاران نشسته، ایستاده یا آنهایی که مشکل بینایی دارند برگزار می‌شود.

ورزشکاران رشته پارا اسنوبورد نیز در سه دسته جداگانه رقیب هم می‌شوند. هاکی روی یخ با ویلچیر و هاکی کرلینگ نیز از دیگر ورزش‌های المپیک نشأت گرفته‌اند.

آن چه در ادامه مشاهده می‌کنید، تصاویری از جشن افتتاحیه و فعالیت‌هایی است که در نیمه اول رقابت‌ها انجام شده است.

 

 

خسته از تدریس زبان انگلیسی، پا به بازاری گذاشتم که در آن نوکیا با N97 mini خود فرمانروایی می‌کرد و سامسونگ با کوربی‌های لمسی و رنگارنگش تازه پا به میدان رقابت گذاشته بودند؛ بازاری که هنوز تب آیفون 3G در آن داغ بود و مدل 3Gs آن دست یک عده افراد خاص بود؛ ال‌جی شکلات بلندقامتش را تبلیغ می‌کرد و سونی اریکسون قدیم با مدل‌های واکمن خود بازار را تصاحب کرده بود. از آن زمان تا کنون، من مانده‌ام و دنیایی رو به تحول و اطلاعاتی که هر روز تکمیل‌تر می‌شود؛ دنیایی از مجلات و وب‌سایت‌ها که برایم در حکم یک دانشگاه است؛ دانشگاهی بدون امتحان! چه شود! هم می‌نویسم، هم یاد می‌گیرم و هم ذهنی عاری از دغدغه آزمون‌های پایان ترم و حضور و غیاب دارم! شاید روزی حتی فکرش را هم نمی‌کردم که خود را تافته در لابه‌لای الیاف فناوری‌ها و اخبار روز آی.تی ببینم که هر روز رنگ عوض می‌کند و از آنچه آرزویش را داشتم یک دنیا فاصله بگیرم. اما حالا با ذوق و شوق و عاری از تعصب، سوار بر قطار فناوری، می‌روم تا ببینم به کجا می‌رسم! تحصیلات: کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد زبانشناسی

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید