جشنواره وایکینگ‌ها در سال ۲۰۱۸

جشنواره وایکینگ‌های شتلند با نام فستیوال Up Helly Aa (آپ هلی آ) برگزار شد.

هر سال در جزیره شتلند، وایکینگ‌ها به شهر می‌آیند تا جشنواره آپ هلی آ را با شکوه و هیجان هر چه تمام‌تر بر پا کنند.

وایکنیگ‌ها با لباس نمادین و کلاهخود به سر خود را مجهز به سپر برای محافظت و تبر برای جنگ با دشمن فرضی می‌کنند و در خیابان‌ها از مقابل شرکت‌کنندگان در این مراسم رژه می‌روند.

این جشنواره بزرگ و کوچک نمی‌شناسد؛ از تمامی رده‌های سنی در آن شرکت می‌کنند تا آیین سنتی آبا و اجداد خود را پاس بدارند و احیا کنند.

وایکینگ‌ها مشعل به دست می‌گیرند و برای سوزاندن کشتی وایکینگ‌ها به پیش می‌روند. وقتی به کشتی رسیدند، رهبر گروه مشعل را بالا می‌برد و کشتی را به آتش می‌کشد. با آتش گرفتن کشتی و خاموش شدن آن، این جشنواره نیز پایان می‌گیرد.

 جشنواره آپ هلی آ، که اولین بار در سال ۱۸۷۶ برگزار شد، نمایانگر از راه رسیدن فصل یول در اواسط زمستان است؛ یول (Yule) جشن مذهبی مردمان اروپای شمالی است که بعدها با رواج دیدن مسیحیت به جشن‌های مذهبی میلاد مسیح (کریسمس) راه یافته و با آنها یکی شد.

خسته از تدریس زبان انگلیسی، پا به بازاری گذاشتم که در آن نوکیا با N97 mini خود فرمانروایی می‌کرد و سامسونگ با کوربی‌های لمسی و رنگارنگش تازه پا به میدان رقابت گذاشته بودند؛ بازاری که هنوز تب آیفون 3G در آن داغ بود و مدل 3Gs آن دست یک عده افراد خاص بود؛ ال‌جی شکلات بلندقامتش را تبلیغ می‌کرد و سونی اریکسون قدیم با مدل‌های واکمن خود بازار را تصاحب کرده بود. از آن زمان تا کنون، من مانده‌ام و دنیایی رو به تحول و اطلاعاتی که هر روز تکمیل‌تر می‌شود؛ دنیایی از مجلات و وب‌سایت‌ها که برایم در حکم یک دانشگاه است؛ دانشگاهی بدون امتحان! چه شود! هم می‌نویسم، هم یاد می‌گیرم و هم ذهنی عاری از دغدغه آزمون‌های پایان ترم و حضور و غیاب دارم! شاید روزی حتی فکرش را هم نمی‌کردم که خود را تافته در لابه‌لای الیاف فناوری‌ها و اخبار روز آی.تی ببینم که هر روز رنگ عوض می‌کند و از آنچه آرزویش را داشتم یک دنیا فاصله بگیرم. اما حالا با ذوق و شوق و عاری از تعصب، سوار بر قطار فناوری، می‌روم تا ببینم به کجا می‌رسم! تحصیلات: کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد زبانشناسی

دیدگاه خودتان را ارسال کنید