تصاویر برگزیده از مسابقات سالانه سونی با موضوع عکاسی از جهان در سال ۲۰۱۸

امسال هم مثل سال‌های دیگر، مسابقات سالانه سونی با موضوع عکاسی از جهان به میزبانی سازمان عکاسی جهانی (World Photography Organisation) برگزار شد و برندگان سال ۲۰۱۸ به تازگی معرفی شدند.

در مسابقات امسال، بالغ بر ۳۲۰ هزار عکس از عکاسان بیش از ۲۰۰ کشور مختلف در گروه‌های متنوع شرکت داشتند. عکاسان در گروه رقابت‌های آزاد و در بخش‌های گوناگونی نظیر عکاسی از سفر، پرتره، حرکت، حیات وحش، طبیعت و چشم‌انداز، عکاسی خیابانی و فرهنگ شرکت کردند. در گروه رقابت‌های حرفه‌ای نیز بخش‌هایی مانند مشکلات عصر جدید، معماری، ورزش، اخبار و رویدادهای جدید و طبیعت تصاویر خیلی مفهومی و جالبی را به نمایش گذاشتند. بخش مسابقات جوانان نیز در گروه رقابت‌های جوانان در سال ۲۰۱۸ برگزار شد.

در این مطلب، می‌توانید برخی از این تصاویر برگزیده را مشاهده کنید اما به یاد داشته باشید که برندگان اصلی در ۱۹ آپریل ۲۰۱۸ (ماه آینده) اعلام خواهد شد.

خسته از تدریس زبان انگلیسی، پا به بازاری گذاشتم که در آن نوکیا با N97 mini خود فرمانروایی می‌کرد و سامسونگ با کوربی‌های لمسی و رنگارنگش تازه پا به میدان رقابت گذاشته بودند؛ بازاری که هنوز تب آیفون 3G در آن داغ بود و مدل 3Gs آن دست یک عده افراد خاص بود؛ ال‌جی شکلات بلندقامتش را تبلیغ می‌کرد و سونی اریکسون قدیم با مدل‌های واکمن خود بازار را تصاحب کرده بود. از آن زمان تا کنون، من مانده‌ام و دنیایی رو به تحول و اطلاعاتی که هر روز تکمیل‌تر می‌شود؛ دنیایی از مجلات و وب‌سایت‌ها که برایم در حکم یک دانشگاه است؛ دانشگاهی بدون امتحان! چه شود! هم می‌نویسم، هم یاد می‌گیرم و هم ذهنی عاری از دغدغه آزمون‌های پایان ترم و حضور و غیاب دارم! شاید روزی حتی فکرش را هم نمی‌کردم که خود را تافته در لابه‌لای الیاف فناوری‌ها و اخبار روز آی.تی ببینم که هر روز رنگ عوض می‌کند و از آنچه آرزویش را داشتم یک دنیا فاصله بگیرم. اما حالا با ذوق و شوق و عاری از تعصب، سوار بر قطار فناوری، می‌روم تا ببینم به کجا می‌رسم! تحصیلات: کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد زبانشناسی

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید