بهترین طرح‌های هنری بازی‌های رایانه‌ای

طرح‌های هنری (Concept art) همواره نقش مهمی در رویه‌ی ساخت بازی‌های رایانه‌ای داشته‌اند؛ چراکه این طرح‌ها قبل از تولید شدن تکسچرها و مدل‌های سه بعدی، فضا و اتمسفر بازی را مشخص می‌کنند. با اینکه تمام ایده‌های موجود در طرح‌های هنری اجرایی نخواهد شد، اما تاثیر آنان بر تمام قسمت‌های یک بازی امری غیر قابل انکار است. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تا در این مقاله تعدادی از بهترین طرح‌های هنری بازی‌های مختلف را به شما معرفی کنیم:

طرح‌های بازی Wolfenstein II: The New Colossus / اثر کریستوفر لووِیس

استودیوی «ماشین گیمز» (MachineGames) بارها اثبات کرده که توانایی خلق بهترین جهان‌ها را دارد. آن‌ها در این بازی با استفاده از طرح های کریستوفر لووِیس، آمریکایی که به دست ارتش نازی فتح شده را به شکلی واقع گرایانه و جذاب به تصویر کشیده‌اند.

 

طرح‌های بازی Alien: Isolation / اثر برد رایت

برد رایت با در نظر داشتن دنیای فیلم «بیگانه» (Alien)، طرح‌های جذابی که پر از جزئیات مختلف هم هستند را خلق کرده است. سازندگان بازی Alien: Isolation با استفاده از این طرح‌ها موفق شده‌اند تا اتمسفری خاص برای بازی‌شان به وجود بیاورند.

 

طرح‌های بازی What Remains of Edith Finch / اثر تیو آریتوس

طرح‌های تیو آریتوس از خانه‌های روی هم قرار گرفته‌ی این بازی واقعا تحسین برانگیز هستند؛ تا جایی که می‌توان از آنان به عنوان یک اثر هنری کامل یاد کرد.

 

طرح‌های بازی Assassin’s Creed Syndicate / اثر تونی زو شو

در سری بازی‌های Assassin’s Creed سازندگان همواره به جای دنبال کردن وقایع تاریخی مهم، بیشتر وقتشان را صرف ساختن شهرهای زیبا کرده‌اند. تونی زو شو نیز در طرح‌هایش با استفاده از مکان‌های مشهور شهر لندن، دوران ویکتوریایی را به بهترین نحو به تصویر کشیده است.

 

طرح‌های بازی Enslaved: Odyssey to the West / اثر آلساندرو تا اینی

طرح‌های آلساندرو تا اینی دنیایی را نشان می‌دهند که پس از یک فاجعه، به جای تاریک و سرد شدن (مانند Fallout) پر از رنگ زندگی شده است. در واقع این طرح‌ها باعث شدند تا دنیای بازی Enslaved: Odyssey to the West جزو یکی از به یادماندنی‌ترین بخش‌های آن باشد.

طرح‌های بازی Fallout 4 / اثر ایلیا نازاروف

طرح‌های نازاروف فضای سرد بازی و حس تنها بودن را به خوبی نشان می‌دهند. البته فضای زنده و رنگارنگ برخی از قسمت‌های بازی هم در طرح سوم به تصویر کشیده شده است. استفاده درست از رنگ‌های مختلف همان چیزی است که باعث شده طرح‌های وی جزو بهترین‌ها محسوب شود.

 

طرح‌های بازی Deus Ex: Mankind Divided / اثر فردریک بِنِت

آینده‌ی تاریکی که داستان Deus Ex: Mankind Divided در آن شکل می‌گیرد توسط فردریک بِنِت و تیمش خلق شده است. این طرح‌ها به ایجاد شدن فضای خاصی که فقط در Deus Ex وجود دارد، کمک فراوانی کرده‌اند.

 

طرح‌های بازی Mass Effect: Andromeda / اثر بن لو

این طرح‌ها در یک کلام عالی هستند و در تک تک آن‌ها عظمت و بزرگی دنیای Mass Effect: Andromeda دیده می‌شود. هر چند خیلی‌ها عقیده دارند که Mass Effect: Andromeda یک پتانسیل از دست رفته است، اما عظمت دنیای آن که اولین بار توسط طرح‌های بن لو به تصویر کشیده شده نیز غیر قابل انکار است.

 

طرح‌های بازی Dishonored 2 / اثر سرگی کولسوف

طرح‌های بازی Dishonored 2 تا حد زیادی مشابه بازی اصلی هستند و سرگی کولسوف با طرح‌هایش اصولا جهان بازی را به تنهایی خلق کرده است!

 

طرح‌های بازی The Long Dark / اثر ترودی کَسِل

ترودی کَسِل این طرح‌ها را بدون استفاده از رایانه خلق کرده که امری کاملا قابل تحسین است. وی هم چنین موفق شده تا فضایی خاص برای این بازی خلق کند که اکثر منتقدان آن نقطه‌ی قوت The Long Dark به حساب می‌آورند.

 

طرح‌های بازی Star Wars Battlefront / اثر آنتون گرندرت

طرح‌های قدرتمند آنتون گرندرت همانند فیلم‌ها، فضای پر آشوب و نبردهای حماسی Star Wars را به خوبی نشان می‌دهند. سازندگان نیز در ساخت بازی ایده‌های موجود در این طرح‌ها را به خوبی اجرا کردند.

 

 

 

یک نظر

  1. عبداله بردبار
    بهمن ۵, ۱۳۹۶ در ۰۸:۲۴ پاسخ

    شـــگفت انـــگیز بـود. دســت شـــما درد نــکنه

پاسخ بدهید