بحران ونزوئلا در قالب تصویر

ونزوئلایی‌های وحشت زده در روز جمعه با عجله به خرید رفتند و در پاسخ به اصلاحات مالی جدید که قرار است برای مهار تورم بالا در ونزوئلا ۵ صفر را از جلوی پول ملی بردارد، صف‌هایی طولانی در جلوی درب فروشگاه‌ها تشکیل دادند. خریداران می‌خواستند مطمئن شوند قبل از اینکه رئیس جمهور، نیکولاس مادورو، فرمان برداشتن صفرها را از جلوی پول ملی دهد، خانه‌هاشان را انباشته از مواد غذایی می‌کنند. تورم در جولای ۸۲۷۰۰ درصد بود! با این تورم بالا باید برای خرید یک قابل صابون و یا یک کیلوگرم گوجه فرنگی مقدار زیادی پول داد. حمل این مقدار پول نقد سخت است و مشکلات فراوانی برای مردم به وجود آورده است.

برای خرید ۱ کیلوگرم پنیر، معادل ۱٫۱۴ دلار، ۷۵۰۰ اسکناس ۱۰۰۰ بولیواری نیاز است!

در زیر مقدار پولی که باید برای خرید هر قلم کالا پرداخت شود در کنار کالای مورد نظر آمده است. مثلا یک بسته ماکارانی ۲۵۰۰،۰۰۰ بولیوار است!

۱- یک قالب صابون در کنار ۳،۵۰۰،۰۰۰ بولیوار، قیمت آن، که معادل ۰٫۵۳ دلار آمریکا است. این عکس در ۱۶ آگوست ۲۰۱۸ فروشگاهی کوچک در شهر کاراکاس که پایتخت ونزوئلا است گرفته شده است. این فروشگاه در یک محله کم درآمد به نام کاتیا قرار دارد.

۲- یک کیلوگرم هویج در کنار  ۳،۰۰۰،۰۰۰ بولیوار که قیمت آن است، و معادل ۰٫۴۶ دلار آمریکا است، قرار دارد. این عکس در ۱۶ آگوست ۲۰۱۸ فروشگاهی کوچک در شهر کاراکاس گرفته شده است. این فروشگاه در محله کم درآمد کاتیا قرار دارد.

۳- یک بسته نوار بهداشتی در کنار ۳،۵۰۰،۰۰۰ بولیوار که قیمت آن است، و معادل ۰٫۵۳ دلار آمریکا است، قرار دارد. این عکس در ۱۶ آگوست ۲۰۱۸ فروشگاهی کوچک در شهر کاراکاس گرفته شده است. این فروشگاه در محله کم درآمد کاتیا قرار دارد.

۴-  یک کیلوگرم گوشت در کنار  ۹،۵۰۰،۰۰۰ بولیوار که قیمت آن است، و معادل ۱٫۴۵ دلار آمریکا است، قرار دارد. این عکس در ۱۶ آگوست ۲۰۱۸ فروشگاهی کوچک در شهر کاراکاس گرفته شده است. این فروشگاه در محله کم درآمد کاتیا قرار دارد.

۵-  یک بسته ۱ کیلوگرمی آرد ذرت در کنار  ۲،۵۰۰،۰۰۰ بولیوار که قیمت آن است، و معادل ۰٫۳۸ دلار آمریکا است، قرار دارد. این عکس در ۱۶ آگوست ۲۰۱۸ فروشگاهی کوچک در شهر کاراکاس گرفته شده است. این فروشگاه در محله کم درآمد کاتیا قرار دارد.

۶-  یک دستمال رولی در کنار  ۲،۶۰۰،۰۰۰ بولیوار که قیمت آن است، و معادل ۰٫۴۰ دلار آمریکا است، قرار دارد. این عکس در ۱۶ آگوست ۲۰۱۸ فروشگاهی کوچک در شهر کاراکاس گرفته شده است. این فروشگاه در محله کم درآمد کاتیا قرار دارد.

۷-  یک بسته ۱ کیلوگرمی برنج در کنار  ۲،۵۰۰،۰۰۰ بولیوار که قیمت آن است، و معادل ۰٫۳۸ دلار آمریکا است، قرار دارد. این عکس در ۱۶ آگوست ۲۰۱۸ فروشگاهی کوچک در شهر کاراکاس گرفته شده است. این فروشگاه در محله کم درآمد کاتیا قرار دارد.

۸- یک کیلوگرم پنیر در کنار  ۷،۵۰۰،۰۰۰ بولیوار که قیمت آن است، و معادل ۱٫۱۴ دلار آمریکا است، قرار دارد. این عکس در ۱۶ آگوست ۲۰۱۸ فروشگاهی کوچک در شهر کاراکاس گرفته شده است. این فروشگاه در محله کم درآمد کاتیا قرار دارد.

۹- یک بسته پوشک در کنار  ۸،۰۰۰،۰۰۰ بولیوار که قیمت آن است، و معادل ۱٫۲۲ دلار آمریکا است، قرار دارد. این عکس در ۱۶ آگوست ۲۰۱۸ فروشگاهی کوچک در شهر کاراکاس گرفته شده است. این فروشگاه در محله کم درآمد کاتیا قرار دارد.

۱۰- یک کیلوگرم گوجه فرنگی در کنار  ۵،۰۰۰،۰۰۰ بولیوار که قیمت آن است، و معادل ۰٫۷۶ دلار آمریکا است، قرار دارد. این عکس در ۱۶ آگوست ۲۰۱۸ فروشگاهی کوچک در شهر کاراکاس گرفته شده است. این فروشگاه در محله کم درآمد کاتیا قرار دارد.

۱۱- یک ظرف ۵۰۰ گرمی کره گیاهی در کنار  ۳،۰۰۰،۰۰۰ بولیوار که قیمت آن است، و معادل ۰٫۴۶ دلار آمریکا است، قرار دارد. این عکس در ۱۶ آگوست ۲۰۱۸ فروشگاهی کوچک در شهر کاراکاس گرفته شده است. این فروشگاه در محله کم درآمد کاتیا قرار دارد.

۱۲- یک مرغ ۲٫۵ کیلوگرمی در کنار  ۱۴،۶۰۰،۰۰۰ بولیوار که قیمت آن است، و معادل ۲٫۲۲ دلار آمریکا است، قرار دارد. این عکس در ۱۶ آگوست ۲۰۱۸ فروشگاهی کوچک در شهر کاراکاس گرفته شده است. این فروشگاه در محله کم درآمد کاتیا قرار دارد.

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید