گزارش تصویری: جشن اختتامیه بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸

بهترین تصاویر منتخب از جشن‌ها، نورپردازی‌ها و نمایش‌های نورانی در مراسم اختتامیه بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ در پیونگ چانگ را ببینید و هیجان‌زده شوید.

 

آتش‌بازی و نورافشانی آسمان شب پیونگ چانگ را در هنگام اجرای رقصنده‌ها روشن می‌کند. در این مراسم، هنرمندان و رقصنده‌های ماهر با انجام حرکات آکروباتیک و جالب با نئون‌های شبرنگ حسابی تماشاچیان را به وجد می‌آورند. حتی پانداهای ملبس به نئون نیز به رقصنده‌ها می‌پیوندند و حرکات موزون انجام می‌دهند. اسکی‌بازی و هنرنمایی با اجرای حرکات هماهنگ و زیبا رئیس کمیته بین‌المللی الیک، آقای توماس باخ، را نیز هیجان‌زده کرد.

 

در مراسم اختتامیه امسال، رئیس جمهور کره جنوبی، مون جای-این، نماینده رهبر کشور کره شمالی، کیم یونگ چول، و ، مشاور ارشد کاخ سفید، ایوانکا ترامپ، نیز حضور داشتند تا از نزدیک شاهد این رخداد باشکوه باشند.

 

رقصنده‌ها نورهای هماهنگی را در میدان بازی‌ها منعکس می‌کنند و حرکات زیبایی انجام می‌دهند. ورزشکاران با پرچم‌ کشور خود وارد زمین می‌شوند تا با المپیک زمستانی امسال خداحافظی کنند.

خسته از تدریس زبان انگلیسی، پا به بازاری گذاشتم که در آن نوکیا با N97 mini خود فرمانروایی می‌کرد و سامسونگ با کوربی‌های لمسی و رنگارنگش تازه پا به میدان رقابت گذاشته بودند؛ بازاری که هنوز تب آیفون 3G در آن داغ بود و مدل 3Gs آن دست یک عده افراد خاص بود؛ ال‌جی شکلات بلندقامتش را تبلیغ می‌کرد و سونی اریکسون قدیم با مدل‌های واکمن خود بازار را تصاحب کرده بود. از آن زمان تا کنون، من مانده‌ام و دنیایی رو به تحول و اطلاعاتی که هر روز تکمیل‌تر می‌شود؛ دنیایی از مجلات و وب‌سایت‌ها که برایم در حکم یک دانشگاه است؛ دانشگاهی بدون امتحان! چه شود! هم می‌نویسم، هم یاد می‌گیرم و هم ذهنی عاری از دغدغه آزمون‌های پایان ترم و حضور و غیاب دارم! شاید روزی حتی فکرش را هم نمی‌کردم که خود را تافته در لابه‌لای الیاف فناوری‌ها و اخبار روز آی.تی ببینم که هر روز رنگ عوض می‌کند و از آنچه آرزویش را داشتم یک دنیا فاصله بگیرم. اما حالا با ذوق و شوق و عاری از تعصب، سوار بر قطار فناوری، می‌روم تا ببینم به کجا می‌رسم! تحصیلات: کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد زبانشناسی

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید