بطری آب پلاستیکی در ۱۹۲۰، از یک اشتباه در عکس تا کمک به خیریه

نویسنده:

۰۶:۴۳:۱۸

پس از یک اشتباه احمقانه تاریخی و تا حدودی شرم آور در یکی از عکس‌های تبلیغاتی فصل پنجم دنتن ابی (Downton Abbey) که در آن یک بطری پلاستیکی بسیار مدرن در بالای شومینه ظاهرا در دهه 1920 نشسته بود. این عکس به روی اینترنت رفت و موج وحشتناکی از الگوهای مشابه خنده دار را به وجود آمد. مردم به جای بطری آب پلاستیکی آن را با چیزهایی مانند آیپد و بطری‌های نوشیدنی دیگر عوض می‌کردند و در اینترنت قرار دادند.
با این‌که اشتباه بزرگ در این تصویر احتمالا چیزی بیشتر از نیشگون نصیب ادیتور آن کرده است، اما در نهایت باعث تبلیغ بیشتر این مجموعه شد. از آن بهتر، حرکتی بود که بازیگران این سریال در پاسخ دادند؛ آن‌ها با در دست گرفتن بطری‌های آب برای ترویج موسسه خیریه بین المللی WaterAid، چهره بی‌گناهی در اشتباه را گرفتند و عکس انداختند.
این خیلی خوب است که بازیگران سریال نه تنها از این اشتباه شرمنده نیستند، بلکه از این فرصت استقبال هم کردند تا آن را هوشمندانه در جهت نفع خود و کمک به یکی از موسسات مهم استفاده کنند. آن‌ها توجه زیادی را بر عکس خود جلب کرده‌اند و این احتمال وجود دارد که از این طریق آگاهی بیشتر و شاید حتی کمک‌های مالی برای ارائه آب پاک به خانواده‌ها در سراسر جهان جمع آوری کنند.
"باربارا فراست" (Barbara Frost) مدیر اجرایی گفت " زمانی که بازیگران دنتن ابی گفتند که  برای حمایت از WaterAid می‌خواهند این عکس را بگیرند، واقعا لبخند بزرگی بر صورت من نشست. فوق العاده است که می‌بینیم چگونه یک بطری آب به یکی از فقیرترین موسسات در جهان برای دسترسی به آب تمیز کمک می‌کند."

یاسمن فراهانی فرد
برگرفته از
WaterAid
لینک کوتاه
برچسب ها