هنر آکواریوم؛ آخرین ابتکار توکیو + ویدیو

نویسنده:

۱۲:۵۷:۲۲

 
هنر آکواریوم "هیدتومو کیمورا" (Hidetomo Kimura) یک نمایشگاه بسیار محبوب سالانه است که بسیاری از جوانان مشتاق و امروزی را به آن‌جا کشانده است. گزارش‌های مربوط به آن نشان می‌دهد این نمایشگاه همراه با محیط رنگارنگ و عجیب و غریب و ماهی‌های قرمز تحسین برانگیز در تنگ‌های طراحی شده منحصر به فرد، در حالی که موزیک‌های مورد علاقه آنان در حال پخش است، تا به امروز بیش از 300 میلیون بازدید کننده را جذب خود کرده است.
 
 
ماهی قرمز "Kingyo" دارای داستانی تاریخی و بلند در ژاپن می‌باشد؛ این ماهی برای اولین بار در سال 1502 از چین به ژاپن می‌آید. در ابتدا تنها اختصاص به قشر ثروتمندان جامعه داشته، اما بعدها در طول سال‌های (1603-1867) برای عموم بسیار محبوب می‌شود. در طول این سال‌ها، ژاپنی‌ها با دقت برای پرورش ماهی زینتی خود، و برای ایجاد ویژگی‌های اغراق آمیز مانند چشم‌های برآمده، پیشانی چروکیده، و گونه پف کرده تلاش کرده‌اند. حتی برای این کار یک کتاب وجود دارد، Kingyo: The Artistry of Japanese Goldfish (هنر ماهی ژاپنی Kingyo:).
در این نمایشگاه همه نوع ماهی زیبا و متنوع دیده می‌شود. در کل حدود 5000 ماهی وجود دارد و هر یک به خوبی مراقبت می‌شوند و اگر متن مقدمه از کیمورا را باور داشته باشید، می‌گوید در "ساعت‌های خوش زندگی" خود به سر می‌برند. کیمورا با بهره گیری از مجموعه‌ای از شیشه‌های محدب و مقعر برای اعوجاج تصویر ماهی‌ها، سطوح زاویه دار یک توهم ذهنی خم شدن برای بیننده ایجاد می‌کند. سالن و فضا به طور چشمگیری شبیه به فانوس‌های سنتی ژاپنی، به نام "Bonborium" می‌باشد، و در فام‌های مختلف با رنگ‌های روشن تزیین شده است. علامت بینندگان را به پیغام "لطفا از فضای روشن  kingyo با هوای انتزاعی و نوری که به آرامی در حال تغییر است لذت ببرید" تشویق می‌کند.

 

یاسمن فراهانی فرد
برگرفته از
هنر آکواریوم
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه