ایلان ماسک: باید قبل از این که روبات‌ها شروع به کشتن مردم کنند، قوانینی برای هوش مصنوعی تنظیم شود

نویسنده:

۱۲:۲۳:۴۲

ایلان ماسک روز شنبه، در گردهمایی فرمانداران ایالتی گفت که دولت اکنون باید قوانینی برای هوش مصنوعی تنظیم کند، قبل از آنکه این موضوع به تهدیدی برای بشریت تبدیل شود.

ماسک روز یکشنبه در نشست تابستانی همایش فرمانداران ملی گفت: “من لبه علم هوش مصنوعی را دیده‌ام و فکر می‌کنم مردم باید بسیار این موضوع را جدی بگیرند. من همیشه هشدار داده‌ام، اما مردم تا روبات‌ها را در خیابان‌ها در حال کشتن مردم نبینند نخواهند فهمید که باید چه کاری انجام دهند، چرا که این موضوع را بسیار دور از ذهن می‌دانند.”

او گفت: اگر بجای این که دولت منتظر بماند تا هوش مصنوعی شروع به آسیب رساندن به مردم کند، شروع به اعمال قوانینی در این زمینه کند، ممکن است باز هم دیر باشد. ماسک نه تنها نگران است که هوش مصنوعی شغل مردم را از آن‌ها بگیرد، بلکه نگران است که جان آن‌ها را نیز بگیرد. این اولین باری نیست که ماسک قدرت ویرانی هوش مصنوعی را هشدار داده است. در سال ۲۰۱۴ او هوش مصنوعی را بزرگ‌ترین تهدید برای نابودی بشریت نامید. و در سال ۲۰۱۵ او همراه با برخی دیگر از روشنفکران صنعت تکنولوژی، سازمان ملل را ترغیب به ممنوع سازی روبات‌های قاتل کرد.

ماسک تنها دانشمندی نیست که در رابطه باهوش مصنوعی اخطار داده است. استیون هاوکینگ فیزیکدان نیز چندین بار متذکر شده است که هوش مصنوعی می‌تواند بشریت را به نابودی بکشاند.

با این حال تمامی دانشمندان در رابطه با خطر هوش مصنوعی موافق نیستند. میشل لیتمن، دانشمند علوم کامپیوتر دانشگاه Brown بر این باور است که دیدگاه به بردگی کشیدن انسان‌ها توسط روبات‌ها چیزی بیش از یک موضوع علمی و تخیلی نیست.

برگرفته از
livescience
لینک کوتاه