پرواز باورنکردنی GoPro در قلب فورانهای آتشفشانی + ویدیو

نویسنده:

۰۳:۴۴:۲۸

هنگامی که یک دوربین GoPro Hero 3 در اختیار داشته باشید و آن را به یک ربات پرنده ریزجثه متصل کنید، قادر هستید تا تصاویر هوایی جذابی از غیرقابل باورترین صحنه‌ها ضبط نمایید. این موضوعی است که باعث شده فیلمسازان و کارگردانان فراوانی به چنین تجهیزاتی روی بیاورند. زیرا به جای هزینه های میلیونی برای اجاره هلیکوپتر، با هزینه بسیار بسیار کمتری قادرند  موقعیتهای خطرناک را از هوا فیلمبرداری کنند… مثلا سفر به قلب گدازه‌های آتشفشانی.
 
حال دو ماجراجوی ایسنلدی، گوپرو بیچاره را به قلب یک آتشفشان در حال فوران فرستاده‌اند که نتیجه آن را می‌توانید در ویدیوی این مطلب مشاهده کنید. این فیلم از آتشفشان فعال Bardarbunga ایسلند ضبط شده است. آنها تا جایی که حرارت اجازه می‌داده به آتشفشان نزدیک شده‌اند. اگرچه این فاصله برای دو ماجراجوی ما بی‌خطر بوده، اما دوربین بیچاره تقریبا ذوب شده و دیگر امیدی به ادامه حیات آن نیست!
البته گوپرو چنان استحکامی دارد که حداقل توانسته کارت حافظه درون خود را از حرارت محافظت کرده و نجات دهد. تا ما بتوانیم چنین تصاویر جذابی از فورانهای آتشفشانی را مشاهده کنیم. شما چه ایده‌ای را برای استفاده از ترکیب جذاب GoPro و ربات پرنده در سر می‌پرورانید؟

 

عباس واحدی

برگرفته از
GoPro
لینک کوتاه

دیدگاه