تکامل هنر در خانه

نویسنده:

۰۲:۴۲:۲۴

 
توانایی ایجاد و درک هنر، یکی از چیزهایی است که انسان را از حیوانات جدا می‌کند. از سپیده دم تاریخ، انسان‌ها آثار هنری خلق کرده‌اند، از نقاشی‌های ماقبل تاریخ از ساکنان غارها در مکان‌هایی مانند بورگاندی گرفته تا نقاشی‌های دیواری کج و معوج از Banksy. برای قرن‌ها، هنر بخشی از مراسم مذهبی بود، کلیسا محرک و نقش اصلی در استخدام هنرمندان را ایفا می‌کرده است. سقف کلیسای سیستین، نقاشی شده توسط میکل آنژ، یکی از صدها (اگر نه هزاران) نمونه از هنرهای مقدس است که در مخالفت با هنر سکولار و دنیوی بوده است.
لئوناردو داوینچی، نقاشی شام آخر را کشید و هنرمندانی چون روبنس و اوچلو در این راه کار کرده‌اند. هنر غرب از طریق بسیاری از جنبش‌های مختلف از نقاشان و مجسمه‌سازان بزرگ رنسانس گرفته تا نام‌هایی مانند رامبراند با پرتره‌های مختلفش و ترنر و کنستابل در میان بسیاری از کسانی که هنر نقاشی منظره را توسعه داده‌اند، همراه بوده است.
در قرن نوزدهم، امپرسیونیسم خودش را از طریق فرانسه به جهان معرفی کرد، با بسیاری از هنرمندان بزرگ که تصاویر قدرتمندی خلق کرده‌ا‌‌‌ند که امروزه بسیاری از مردم در خانه‌های خود در نسخه چاپی نیز آن‌ها را به دیوار آویزان می‌کنند. نام‌هایی چون مونه، رنوار، مانه و سزان تجسمی از هسته اصلی امپرسیونیست هستند، که راه را برای روش‌های غیر قابل انعطاف ونسان ون گوگ هموار کردند. او شاید برای نقاشی‌های آفتابگردان خود شناخته شده باشد که برای نصب بر روی دیوارهای داخلی خانه‌ها بسیار محبوب است.
هنر به طور مداوم تکامل می‌یابد و در قرن بیستم توسعه جنبش‌هایی مانند کوبیسم و سورئالیسم را دیده‌ایم. با نقاشی‌های سورئالیستی و فوق‌العاده تخیلی سالوادور دالی که نسخه کپی آن‌ها به محبوب‌ترین آثار روز برای تابلوهای دیواری خانه‌ها تبدیل شد. در 50 سال گذشته، حفاظت هنر از طریق موزه‌ها و گالری‌ها ظهور کرد و هم‌چنین به موضوعی سرگرم‌کننده و اغلب بزرگ (برای مردم بسیار ثروتمند) درآمد. ظهور پاپ آرت در امریکا به رهبری اندی وارهول، بسیاری از هنرمندان و خریداران را به فکر در مورد آن‌چه که آن‌ها می‌توانند یا نمی‌توانند انجام دهند، فرو برد.
مناظر آرام و چشم‌اندازهای دریا از تم‌های محبوب برای اتاق‌ها هستند، و آن‌ها را می‌توان با استفاده از تخیل خود و چیدمان دکوراسیون و قرار دادن استراتژیک مبلمان، به منظور افزایش احساس لذت، حاصل از مشاهده هنر در منزل تکمیل نمود. یکی از راه‌های ایجاد هنر اصلی در خانه آوردن رنگ به یک اتاق است، و یا حتی می‌توان با استفاده از کرکره‌های قدیمی یا آویزان کردن تصاویر زیبا بر دیوار حال و هوای خانه را عوض کرد. بسیاری از مردم نیز با قرار دادن آثار هنری در سالن پذیرایی خانه خود، مهمانان را به بحث‌های هنری می‌کشانند.
هنر، یک امر جهانی و خانه یک مکان ایده‌آل برای نمایش تخیل انسان است.

یاسمن فراهانی فرد
برگرفته از
تکامل
لینک کوتاه

دیدگاه