خرید دامنه وب‌سایت و آرشیو تصاویر Twitpic توسط توییتر

نویسنده:

۰۱:۵۹:۰۲


مؤسس Twitpic در وبلاگ این شرکت این خبر را این گونه اعلام کرد:

ما نتوانستیم راهی برای مستقل نگه داشتن twitpic بیابیم. با این حال، خوشحالم اعلام کنم که با شرکت توییتر به توافق رسیدیم که دامنه و آرشیو تصاویر Twitpic را به این شرکت واگذار نماییم. بنابراین، تصاویر و لینک‌های آن‌ها، برای مدتی همین‌طور باقی می‌مانند. شرکت توییتر نیز مانند شرکت ما از کاربران و داده‌های آن‌ها محافظت خواهد کرد. همچنین از آنجا که پایه کاربران Twitpic شامل کاربران توییتر است، کاملاً منطقی است که این داده‌ها را در اختیار توییتر بگذاریم.

با این که اپلیکیشن‌های اندروید و iOS Twitpic از App Store و Google Play حذف شده‌اند، آرشیو تصاویر Twitpic و لینک‌های آن‌ها همچنان فعال خواهد بود.
آرشیو تصاویر Twitpic تنها قابل دیدن خواهد بود و با این که کاربران می‌توانند به راحتی تصاویر خود را دانلود کنند، اما نمی‌توانند تصویر جدیدی آپلود کنند.

خبر واگذاری دامنه و آرشیو تصاویر Twitpic به توییتر به دنبال دو ماه پرتنش در Twitpic اعلام شد. ماه گذشته این شرکت اعلام کرد به دلیل اختلافات با توییتر بر سر نام Twitpic این سرویس تعطیل خواهد شد. چند هفته بعد، این شرکت اعلام کرد شرکت را واگذار کرده و به فعالیت ادامه خواهد داد، اما این واگذاری به توافق نرسید و مجدداً شرکت از تعطیلی آن خبر داد.
مؤسس شرکت Twitpic، Noah Everett، روز 25 اکتبر اظهار داشت: «می‌خواهم از همه شما تشکر کنم که به من اجازه دادید به مدت هفت سال بخشی از خاطرات شما باشم. باعث افتخار من بود».

پریا اقدامی
 

برگرفته از
Twitpic
لینک کوتاه

دیدگاه