آیا اردک پلاستیکی هافمن یک فاجعه زیست محیطی را پوشش می‌دهد؟

نویسنده:

۱۰:۱۰:۳۴

این بار، اثر هنری غول‌مانند هافمن در سئول و در وسط یک پروژه بحث برانگیز 3.3 بیلیون دلاری نشسته است. به گفته این هنرمند، اردک پلاستیکی خود "کاتالیزور" هنری است و چیزی را پوشش نمی‌دهد. اما آیا واقعا چنین است؟

گروه لوته در حال ساخت بزرگ‌ترین مرکز خرید آسیا با لقب برج جهانی لوته می‌باشد. تکمیل نهایی این پروژه در پایان 2016 برنامهریزی شده است. اما به نظر می‌رسد از زمان آغاز این پروژه، سطح آب منطقه در نزدیکی دریاچه Seokchon شروع به کاهش کرده است. با این حال تاکنون ارتباط بین مشکلات زیست محیطی و ساخت و ساز منطقه تایید نشده است. این پروژه، موفق به کسب تایید از سوی مقامات برای باز کردن فاز اول آن در 14 اکتبر شده است و اردک پلاستیکی در دریاچه Seokchon به مناسبت این رویداد شناور است.

هنرمند هلندی، هافمن، تاکید دارد که تمام مسائل زیست محیطی "کاملا اتفاقی" بوده و لوته در اوایل سال گذشته با او تماس گرفته و خواسته بود که مجسمه را به سئول ببرد. با توجه به دفتر Songpa بخش میزبانی این پروژه، تاکنون بیش از 700000 نفر در ماه به طول تفرجی، اردک هافمن را در سئول بازدید کرده‌اند. پنج هزار نسخه مینیاتوری از اردک، امضا شده توسط هنرمند نیز، به فروش می‌رسد.
 
یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
فاجعه زیست محیطی
لینک کوتاه

دیدگاه