کلاژ «خردسالی، زندگی و مرگ»

نویسنده:

۰۳:۲۸:۵۵

نقاش بریتانیایی دن بالدوین (Dan Baldwin)، از طریق کلاژ و پهلوی هم گذاشتن مواد و تصاویر، نقاشی‌های مختص به خود را خلق می‌کند. بسیاری از بوم‌های او با مواد گوناگونی چون طلای مایع، تیغ ریش تراشی، اسباب‌بازی، اسلحه، شاخ گوزن، ارز و رنگ بیانگر نمادهایی با تم‌های مخالف (مانند کودکان و افسانه‌ها، جنگ و صلح، عشق و مرگ) هستند. روند کاری او بر اساس تخیل و دید و اتفاق بر روی بوم نقاشی می‌باشد. اگر چه بالدوین به طور عمده به عنوان یک نقاش شناخته شده است، اما او هم‌چنین جلد کتاب، گلدان، و هنر آلبومی نیز تولید می‌کند. دن در سراسر اروپا گالری‌های مختلفی داشته است و کار خود را در اولین حراج هنر شهری بونهام در سال 2008 به فروش رسانده است. نام این اثر "آخرالزمان" (Apocalypse Wow—The End of Everything) بوده و به قیمت بالایی به فروش رسید.
بالدوین در مورد خود می‌گوید "من در روز اول دانشگاه هنر در سال 1990، می‌دانستم که باید هنرمند شوم و مثل یک کودک خلاق بودم. البته فکر نمی‌کردم که دوام بیاورد، چون در دوران مدرسه اصلا در هنر خوب نبودم. هنر مانند یک دنیای جدید برای من شده بود که احساس می‌کردم، که در آن می‌‌توانم همه چیز را ترکیب کنم، و این زمانی بود که من به وضوح احساس کردم، در راهی قدم برداشتم که می‌تواند یک روز تبدیل به یک حرفه شود."
دن بالدوین می‌گوید که طبیعت الهام بخش هنر او می‌باشد و تصویرسازی‌ها، مجسمه سازی‌ها و سرامیک‌های او انتزاعی، نمادین و تمثیلی می‌باشند. او در حال حاضر بر روی اتمام کار اولین نمایشگاه انفرادی NYC خود با پروژه هنری  PMMمشغول به کار می‌باشد و این نمایشگاه بزرگترین نمایشگاه او تا به امروز است. از پروژه‌های اخیر بالدوین گلدان‌هایی از 20٪ طلای خالص و لعاب خاک رس سفید با اسباب‌بازی 3D و اشیاء مختلف با الهام و سمبل از دوران خردسالی، زندگی و مرگ، می‌باشند.
 

 

یاسمن فراهانی فرد
 
برگرفته از
کلاژ
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “کلاژ «خردسالی، زندگی و مرگ»”