یک هنرمند آرایشگر نمایشگاهی از چهره انسان‌های ماقبل تاریخ برگزار کرده است

نویسنده:

۱۲:۲۹:۳۶

 

او لباس‌های خود را از پر، کنف و گزنه ساخته و برای تزیین از مهره عاج و استخوان استفاده کرده است. او دارای موهای تیره، تابیده شده در اطراف صورت و خالکوبی و هم‌چنین نگاهی نافذ دارد.
اگرچه موهای تیره و تابیده شده و خالکوبی فقط یک حدس می‌باشد، اما در حال حاضر می‌توان با روش‌های علمی مدرن، ویژگی‌های صورت یک فرد که مدت‌ها پیش مرده است را با دقت بازسازی و به آن معنا داد. این زن با لقب "زنی از پناهگاه Pataud"، به جز شکل ظاهری او، اطلاعات کمی در مورد این فیگور پیش از تاریخ وجود دارد.

هنرمند آرایشگر سابق فرانسوی " الیزابت دینس" (Elisabeth Daynes) به یک کارشناس فسیل شناسی و مجسمه‌ساز تبدیل شده، تا بتواند یک مدل زن Pataud را خلق کند. اعتقاد بر این است که این مردم حدود 17000 سال پیش در اطراف منطقه جنوب غربی دوردون فرانسه زندگی می‌کردند، اسکلت این زن در یک پناهگاه صخره‌ای پیدا شد.

مدل به اندازه واقعی، یکی از دو جاذبه در نمایشگاه گالری بوردو تحت عنوان "ریشه‌های اجدادی – اجداد ما که شما هرگز قبل از این آن‌ها را ندیده‌اید" است. مدل دیگر به نام "مرد Chancelade" می‌باشد و مدل آن از طریق آزمایشاتی که بر روی بقایایی که در سال 1888 در آن منطقه یافت شده، ساخته شده است. چهره بازسازی شده او افسرده به نظر می‌رسد. او چشمانی آبی، پوستی که عمیقا چروک خورده و موی خاکستری بلند و نازک داشته است. این اسکلت زیر زمین از همان پناهگاه صخره‌ای دوردون پیدا شد.

داینس کار خود را به عنوان یک هنرمند آرایشگر با ساخت ماسک‌های بیش از حد واقع‌گرایانه تئاتری آغاز کرد. اما در حال حاضر او برای 30 سال است که چهره و بدن اجداد ما را از روی فسیل انسانی در استودیوی خود در شرق پاریس بازسازی می‌کند.
 

یاسمن فراهانی فرد
 
 

برگرفته از
چهره انسان‌های ماقبل تاریخ
لینک کوتاه

دیدگاه