مرور سال ۲۰۱۴ در قاب تصویر- قسمت اول

نویسنده:

۰۲:۴۱:۰۳

عابر پیاده‌ای در حال تلاش و تقلا برای عبور از خیابان در بارش شدید برف و وزش باد – روز یکشنبه، پنجم ژانویه سال 2014 میلادی در سنت‌لوییس. در تاریخ مذکور، سرمای شدید و برف سنگین به مدت یک هفته زندگی مردم را دشوار کرده بود به طوری که حدود 20 نفر در اثر سرما جان خود را از دست دادند.
مرغان ماهی‌خوار در حال پرواز در ساحل «کوستا کونکوردیا» در طول مراسم parbuckling در نزدیکی بندر «گیگلیو» – 12 ژانویه 2014 میلادی. مراسم parbuckling به بلند و صاف کردن کشتی‌های غرق شده است. کشتی تفریحی ایتالیایی Isola del Giglio که سیزدهم ژانویه سال 2012 میلادی در توسکانی غرق شده بود، در این مراسم در سال جاری، از آب بیرون کشیده شده. در حادثه سال 2012، 32 نفر جان خود را از دست داده بودند.
تصویری که مشاهده می کنید، نشان می‌دهد دانش‌آموزان در حال بازی در حیاط مدرسه هستند که به طور همزمان، کوه آتشفشان Sinabung در شهر «سوکاندبی» در سوماترای شمالی در اندونزی فوران می‌کند. این تصویر در 16 ژانویه سال جاری میلادی برداشته شده است.
بدن ساختگی بوکسر مشهور – کریستوفر ریورا – که به ضرب گلوله کشته شد، در رینگ بوکس ساختگی در مرکز بازسازی مشاهیر قرار داده شده است تا یاد او برای همیشه زنده بماند. این پروژه در تاریخ 31 ژانویه سال 2014 در محل زندگی او در سن‌خوان در پورتو ریکو اجرا شد. الیزه رودریگرز، قائم مقام گورستان مارتین توضیح داده است که ریورا پیش از مرگ خود از خانواده‌اش خواسته بوده که مراسم تدفین و خاکسپاری او را مرتبط با شغل و علاقه‌اش که بوکس بوده، برگزار کنند.
این عکس در 31 ژانویه سال 2014 میلادی برداشته شده و نمایش دهنده تجمع فلسطینی‌ها در دمشق در مرز سوریه است که برای دریافت کمک‌های غذایی صف کشیده‌اند.
فاطمه، 13 ساله در حال بوسیدن سر پدر مصدوم خود – احمد المنصور، 40 ساله – است که در اثر انفجار ماشین بمب‌گذاری شده در نزدیکی پمپ بنزین در منطقه شیعهنشین هرمل به شدت آسیب دیده است. این انفجار در دوم فوریه سال 2014 میلادی در 16 کیلومتری مرز سوریه در شمال شرقی لبنان روی داده بود. سنی‌های اهل سوریه مسوولیت این بمب‌گذاری را به عهده گرفتند و به واسطه آن چندین تن از مردم بیگناه را به قتل رساندند.
جنازه یکی از معترضان به دولت در معبد بودایی‌ها در شهر بانکوک – 24 فوریه سال 2014
در 12 فوریه  سال 2014 میلادی در شهر «کیف»، روحانیون با بلندگو در حال حرف زدن با نیروهای پلیس و مردم معترض به دولت هستند.
لی‌یان که دومین فرزند خود را باردار است در رختخواب دراز کشیده و دخترش نیز سر خود را روی شکم او گذاشته است. این عکس برای 20 فوریه سال 2014 میلادی است. او پسر خود را در 23 فوریه سال 2014 به دنیا آورد. این در حالی است که دولت چین به خانواده «لی» اجازه داده بود فرزند دوم هم داشته باشند. در چین هیچ خانواده‌ای اجازه نداشت بیشتر از یک فرزند به دنیا بیاورد. اما امسال دولت اعلام کرده بود که خانواده‌ها اجازه دارند، دو فرزند داشته باشند.
مرد هندی در حال فرار از دست یوزپلنگ در شهر میرات هندوستان است. این عکس در 23 فوریه سال 2014 میلادی برداشته شده است. این پلنگ در شمال هند 6 نفر را زخمی کرده بود و در این شهر، رعب و وحشت ایجاد کرده بود.
خانواده‌های کره‌ شمالی و کره جنوبی که به دلیل جداسازی این شکور، از هم دور و جدا افتاده‌اند، در حال خداحافظی با خانواده خود هستند. دولت‌ها به آنها اجازه داده بودند در کوه دایاموند برای مدت کوتاهی با هم ملاقات داشته باشند. 25 فوریه سال 2014
پزشکان در حال آزمایش تیروئید روی دختر 5 ساله‌ در کلینیک «نیهونماتسو» در نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما هستند.
مادری که در روز جهانی زنان، عکس دختر و نوه‌هایش را در دست گرفته و گریه می کند. داماد او دخترش را به قتل رسانده است. این مادر در این راهپیمایی از دولت خواستار خاتمه بخشیدن به خشونت‌های خانگی علیه زنان است. این عکس در 8 مارس 2014 برداشته شده است. در لبنان مساله خشونت خانگی در علیه زنان بسیار زیاد است و زنان اجازه اعتراض به این امر را ندارند. یعنی دولت و حکومت به هیچ عنوان به حرف و خواسته‌های آنها اهمیتی نمی‌دهد و هیچ کاری هم برای زنان انجام نمی‌دهد.
کودکان در حال حمل دبه‌های آب در خیابان‌های Aleppo در 11 مارس 2014 هستند. در سال گذشته میلادی، جنگ‌های داخلی به امکانات شهری آسیب‌های فراوانی بخشیده است.
خانواده مسافران پرواز مالزی که همه مسافران آن کشته شده بودند، در حال سوگواری برای عزیزان از دست رفته هستند. بیجینگ، چین – دوشنبه 24 مارس 2014
پرچمی که توسط تیم داوطلب کمک‌رسانی بر فراز ویرانه‌های خانه برافراشته شده است. پنج‌شنبه، 25 مارس سال 2014 در «اوسو» در Wash حدود 14 نفر در اثر ریزش کوه جان خود را از دست دادند. این کوه در 55 کیلومتری شمال شرقی سیاتل قرار دارد.
اسقف محترم Tucson به نام «جرالد اف کیکاناس» در حال همدلی با مردم مرزنشین در سمت مکزیک است. اول آوریل 2014. این روحانی هر سال به مرز مکزیک و آمریکا می‌رود تا یاد مهاجرانی را که در مرز کشته شده‌اند، زنده نگه دارد.
مدیر عامل جنرال موتورز – مری بارا – در حال ورود به جلسه کمیته اقتصادی برای بیان شهادت است. اول آوریل 2014
پلیس در حال کمک به مهاجران آفریقایی که روز فنس‌های مرز اسپانیا نشسته بودند، هستند تا پایین بیایند. 3 آوریل 2014. هزاران مهاجر آفریقایی برای زندگی بهتر به اسپانیا می‌روند که عموما هم به صورت غیرقانونی وارد این کشور می‌شوند. در ماه آوریل امسال، تعدادی مهاجر در بالای سیم‌های خاردار مرز چندین روز نشستند و دست آخر، پلیس کوتاه آمد و به آنها اجازه ورود دادند.
مردی در حال نجات پسربچه‌ای از زیر آوار سنگ‌ها در شهر سوریه – 6 آوریل 2014
جشنواره رنگ در بارسلونا در اسپانیا – 6 آوریل 2014. این فستیوال در اصل پس از بهار مقدس هندی‌ها در شمال و شرق هند برگزار می‌شود.
نیروهای پلیس در حال جست‌وجوی مسافران گم شده کره جنوبی که در اثر غرق شدن کشتی غرق شده بودند، هستند. در 16 آوریل 2014، حدود 300 نفر در اثر غرق شدن کشتی، گم و کشته شدند. این بزرگ‌ترین فاجعه دریایی در 20 سال گذشته در کره جنوبی بوده است.
بازرسان در حال کنکاش در معدن طلای Djoubissi در شمال بامباری در 24 آوریل سال 2014.
Michael Phelps در حال تمرین شنا برای شرکت در مسابقه شنا. این دومین مسابقه Phelps پس از بازنشستگی است.
 

فروغ بیداری

برگرفته از
جهان در سال ۲۰۱۴
لینک کوتاه

دیدگاه