آنلاین شدن شبکه پلی‌استیشن پس از ۳ روز وقفه

نویسنده:

۰۹:۲۳:۴۶

با این حال، این شرکت روز یکشنبه 28 دسامبر اظهار داشت ترافیک سنگین شبکه احتمالاً مشکلاتی برای مشتریانی که می‌خواهند بازی‌های موردعلاقه خود را به صورت آنلاین بازی کنند، ایجاد خواهد کرد.

یک گروه هکر به نام Lizard Squad یا فردی که ادعا می‌کند از طرف این گروه سخن می‌گوید، مسئولیت این وقفه را بر عهده گرفت. نائب رئیس شرکت سونی، Catherine Jensen شنبه شب، با ارسال یک خبر در وبلاگ این شرکت اظهار داشت که سرویس شبکه پلی‌استیشن تعمیر شده است. وی افزود: «شبکه پلی‌استیشن و برخی از سرویس‌های بازی دیگر در تعطیلات کریسمس موردحمله قرار گرفتند. این حمله از طریق ایجاد ترافیک سنگین جعلی برای ایجاد اختلال در اتصال و بازی‌های آنلاین صورت گرفت».

سرویس Xbox Live شرکت مایکروسافت نیز روز پنج‌شنبه 25 دسامبر قطع شد و روز جمعه مجدداً وصل شد. با این حال، این شرکت نیز اعلام کرده که احتمالاً هنوز مشکلاتی در این زمینه وجود خواهد داشت.

تاکنون مدارکی وجود ندارد تا این حملات را با حمله ماه گذشته به شرکت Sony Pictures Entertainment ربط دهد. FBI حمله ماه گذشته به شرکت سونی را به کره شمالی نسبت داد و اظهار داشت که این کشور به دلیل پخش فیلم The Interview توسط شرکت سونی خشمگین بوده است. این فیلم کمدی در مورد نقشه ترور رهبر کره شمالی یعنی کیم جونگ اون است.

پریا اقدامی
 
 

برگرفته از
شبکه پلی‌استیشن
لینک کوتاه

دیدگاه