۶ عادت اشتباه که باعث ایجاد موخوره می‌شوند

نویسنده:

۰۹:۱۸:۰۴

متأسفانه موخوره دلایل زیادی دارد؛ زمانی که به موی خود شکل می‌دهید، زمانی که موها را رنگ می‌کنید و زمانی که زیر نور خورشید قرار می‌گیرید، مو ساییده می‌شود. پوشش بیرونی مو به تدریج از بین می‌رود. زمانی که پوشش بیرونی مو از بین برود، ترکیب طناب‌مانند رشته‌های مو به تدریج باز می‌شود و منجر به موخوره می‌گردد. زمانی که موخوره ایجاد شود، بازگرداندن مو به حالت اولیه امکان‌پذیر نیست.

به جای این که با موخوره‌ها دست‌وپنجه نرم کنید، بهتر است از به وجود آمدنشان جلوگیری کنید. چگونه؟ از عادت‌های اشتباهی که در ادامه توضیح داده می‌شود، خودداری کنید.
 

1. موهای بدون پوشش خود را فرم می‌دهید
قبل از اینکه به موهای خود گرما دهید تا شکل بگیرد، باید پوششی را با اسپری‌های محافظت‌کننده روی آن‌ها ایجاد نمایید. این اسپری‌ها سریعاً به هنگام فرآیندهای خشک یا خیس، از موهای شما محافظت می‌کنند. به دنبال اسپری باشید که فرمول سبکی دارد و حاوی سیلیکون یا روغن نیست؛ زیرا سیلیکون یا روغن باعث افزایش وزن موها می‌شوند.
 
2. موهای خیس خود را در پشت سر می‌بندید
از آنجا که موها به هنگام خشک شدن کوتاه می‌شوند، مطمئناً کشیدن موهای خیس به عقب باعث شکستن موها می‌شود. اگر مجبور هستید زمانی که موهایتان خیس است، آن‌ها را در پشت سر ببندید، از کشی استفاده کنید که مو را نکشد.
 
3. از SPF موها اجتناب می‌کنید
موها و پوست از یک نوع پروتئین ساخته شده‌اند. هر کاری که برای محافظت از پروتئین کراتین انجام می‌دهید، باعث می‌شود که رشته‌های سالم‌تری در چرخه زندگی این پروتئین داشته باشید. به همین دلیل از یک سرم یا اسپری حالت‌دهنده استفاده کنید که دارای محافظت در برابر پرتوهای UV نیز باشد.
 
4. از رژیم‌هایی غذایی رایج استفاده می‌کنید
برنامه‌های مشهور کاهش وزن که یک سری دسته‌های غذایی را در بر نمی‌گیرند، نه تنها باعث ضعیف شدن موها می‌شوند، بلکه از رشد موها نیز جلوگیری می‌کنند. بهترین راه استفاده از یک رژیم غذایی سالم است؛ رژیمی که دارای بیوتین باشد. خبر خوب در مورد بیوتین این است که بیوتین باعث تقویت موها و ناخن‌ها می‌شود: اما اگر کمبود بیوتین داشته باشید، در واقع بر روی میزان موهایتان تأثیر نمی‌گذارد.
 
5. از نرم‌کننده مو به میزان کافی استفاده نمی‌کنید
لیز کردن موها باعث جلوگیری از شکستگی مو و در نهایت موخوره می‌شود. زمانی که پوشش بیرونی مو را از بین می‌برید، موخوره ظاهر می‌شود. استفاده از نرم‌کننده مو به عنوان یک ماده نرم‌کننده تارهای مو، بسیار خوب عمل می‌کند. این کار باعث می‌شود تارهای مو نرم شوند و شما موهایی براق و سالم داشته باشید.
 
6. موهای رنگ‌شده خود را مجدداً رنگ می‌کنید
مهم‌ترین نکته در مورد رنگ کردن مو، استفاده از مهارت یک متخصص است که به سلامت موها بیشتر از پول اهمیت می‌دهد. استفاده از رنگ موهایی که پایه گیاهی دارند یا ماندگاری طولانی دارند، توصیه می‌شود. همچنین از مهارت فردی که موهایتان را رنگ می‌کند، مطمئن شوید و اجازه ندهید قسمت‌هایی که قبلاً روشن شده را مجدداً رنگ کند.

 

برگرفته از
موخوره
لینک کوتاه