رونمایی از اتومبیل Ford GT جدید در نمایشگاه اتومبیل دیترویت + ویدیو

نویسنده:

۱۲:۰۸:۱۸


Ford GT‌ جدید در نمایشگاه Detroit Auto Show به نمایش گذاشته شد. این اتومبیل از یک موتور V6 توربو دوقلو 3.5 لیتری برخوردار است که بیش از 600 اسب بخار توان دارد. اگرچه شرکت فورد توان خروجی دقیق یا آمار عملکردی این اتومبیل را اعلام نکرده است؛ اما ادعا کرده موتور این اتومبیل، قدرتمندترین موتور EcoBoost‌ است که تاکنون تولید شده است.

خوشبختانه ترمزهای این اتومبیل کربن-سرامیکی است و چرخ‌های 20 اینچی دارد که به لاستیک‌های  Michelin Pilot Super Sport Cup 2 مجهز است. دیسک‌های این اتومبیل جدید کلاً از کربن ساخته نشده‌اند؛ اما پوسته بدنه کربنی آن با ساختار پنل‌های بدنه فیبر کربنی ساخته شده است. با این حال، چارچوب‌های فرعی آلومینیومی در بخش جلو و عقب وجود دارد.

شرکت فورد اتومبیل جدید GT‌ را با پوششی ظریف‌تر از مدل قبلی ساخته است. این شرکت پروفایل آئرودینامیک جلو را حذف کرده و اتومبیل را به سمت عقب تیز کرده است. این اتومبیل به یکی سری اجزای فعال مربوط به هوا نیز مجهز است که یک بال فعال در عقب را شامل می‌شود. درهایی که به سمت بالا باز می‌شوند، ورود و خروج به اتومبیل  را از داخل کابین راحت‌تر کرده  است. داخل اتومبیل دارای صندلی‌های ثابت، پدال‌های قابل تنظیم، فرمانی به سبک فرمول وان و بخش دستگاه هدایت کاملاً دیجیتالی است.

این اتومبیل قرار است سال آینده به تولید انبوه برسد و 50‌مین سالگرد 4 سال برد پی‌درپی اتومبیل GT 40 در مسابقات 24 ساعته Le Mans از سال 1966 تا 1969 را جشن بگیرد. تا آن زمان احتمالاً شرکت فورد اطلاعاتی در مورد حداکثر سرعت جدیدترین اتومبیل فوق‌سریع آمریکا منتشر خواهد کرد.

  
 
برگرفته از
Ford GT
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “رونمایی از اتومبیل Ford GT جدید در نمایشگاه اتومبیل دیترویت + ویدیو”