به‌کارگیری یک اتومبیل فوق‌سریع دیگر در نیروی پلیس دبی

نویسنده:

۰۶:۳۰:۱۸

از آنجا که شهر دبی پر از اتومبیل‌های شگفت‌انگیز است، منطقی است که نیروی پلیس این شهر نیز از چنین اتومبیل‌هایی استفاده کند. علاوه بر این، نیروی پلیس این شهر در گذشته اتومبیل‌هایی همچون Lamborghini Aventador، Bugatti Veyron و Ferrari FF را نیز به کار گرفته است.

طبق گزارش Motor Authority، یک اتومبیل جدید به نیروی پلیس این شهر اضافه شده و آن هم Lexus RC F مدل ۲۰۱۵ است. این کوپه اسپرت از یک موتور V8 ۵٫۰ لیتری که ۴۶۷ اسب بخار توان و ۳۸۹ پوند بر فوت گشتاور دارد، بهره می‌برد. این اتومبیل در عرض ۴٫۴ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۰ مایل بر ساعت می‌رسد. حداکثر سرعت این اتومبیل، ۱۶۷ مایل بر ساعت است.

آیا این سرعت برای رسیدن به اتومبیل‌های فوق‌سریع این شهر کافی است؟ هم بله و هم خیر. خیر، زیرا این اتومبیل به اندازه‌ای سریع نیست که به سرعت قانون‌شکنانی که از پورشه ۹۱۸ استفاده می‌کنند، برسد. این اتومبیل همانند دیگر اتومبیل‌های شگفت‌انگیز نیروی پلیس دبی، بیشتر برای گشت‌زنی در مناطقی به کار خواهد رفت که توریست بیشتری دارد مانند برج خلیفه. این اتومبیل‌های شگفت‌انگیز بیشتر برای جذب توریست به کار می‌روند تا تعقیب خلاف‌کاران دبی.

اتومبیل‌های موجود ۴×۴ که مناسب جاده‌های خاکی و ناهموار هستند، کار تعقیب را انجام می‌دهند و امکان گشت‌زنی در منطقه بیابانی دبی را برای مسئولان فراهم می‌آورند. این در حالی است که چنین اتومبیل‌هایی که صرفاً جهت خودنمایی به کار می‌روند، از مناطق شنی دور هستند. اتومبیل RC F علاوه بر ظاهر خوبی که دارد، شکاف میان مردم عادی و نیروی پلیس را از میان برمی‌دارد.
البته ما از کاربرد چنین اتومبیل‌هایی در جامعه استقبال می‌کنیم؛ اما امیدواریم مسئولان نیروی پلیس دوبی، گاهی این اتومبیل را خارج از شهر برده و اجازه بدهند سرعت هیجان‌انگیزش را به نمایش بگذارد.

 

برگرفته از
نیروی پلیس
لینک کوتاه

دیدگاه