رونمایی از Elantra GT مدل ۲۰۱۶ هیوندای

نویسنده:

۰۳:۳۷:۴۴

Elantra GT در واقع هاچ‌بک اسپرت‌تر سدان کوچک Elantra است. این اتومبیل جدید، جدید بودن خود را از همان نگاه اول آشکار می‌کند؛ زیرا گریل آن مجدداً طراحی شده و از یک سری نوار افقی از جنس کروم و نقره‌ بهره می‌برد. ظاهر جدید و پرمدعای این اتومبیل با زبان طراحی مدل‌های دیگر هیوندای سازگارتر است. چراغ‌های جلویی که در کنار ادامه دارند، ظاهر آن را اسپرت‌تر می‌کنند. همچنین سبک سیال مانند همچون فرورفتگی خط کمربند کرومی باعث می‌شود که این اتومبیل، حس حرکت پویاتری القاء کند.
این اتومبیل یک موتور ۲٫۰ لیتری ۴ سیلندر با تزریق سوخت مستقیم دارد که ۱۷۳ اسب بخار توان و ۱۵۴ پوند بر فوت، گشتاور تولید می‌کند. این توان از طریق ۶ دنده دستی یا ۶ دنده‌اتوماتیک با یک حالت دستی به چرخ‌های جلو هدایت می‌شود.

سدان Elantra بیشتر بر روی راحتی تأکید دارد؛ اما این هاچ‌بک احساس و حساسیت بیشتری دارد. سیستم تعلیق McPherson این اتومبیل از یک سری تغییرات اسپرت‌تر بهره برده و محور چرخشی عقب، یک به‌روزرسانی قوی‌ داشته است. چرخ‌های این اتومبیل، سبک جدید دارند و ۱۷ اینچی آلیاژی هستند.
حالت‌های رانندگی الکترونیکی قابل انتخاب باعث می‌شوند تا راننده یا حالت راحتی شناور با چرخ‌ها را انتخاب کند یا حالت اسپرت قوی یا حالت تنظیمات معمولی که با ویژگی‌هایی از هر دو حالت قبلی ارائه می‌شود.

داخل این اتومبیل بهبود یافته و استانداردهای وسایل نقلیه دیگر این خط تولید را حفظ کرده است. یک سیستم هدایت با صفحه‌نمایش ۷ اینچی در میانه کنسول قرار دارد که علاوه بر چیزهای دیگر، دید دوربین عقب و مکانیزه Elantra GT‌ را نشان می‌دهد. زمانی که دوربین مورد استفاده قرار نگیرد، پشت مارک هیوندای جمع می‌شود. هم راننده و هم سرنشینان دارای صندلی‌های تهویه‌دار هستند که در این دسته از اتومبیل‌ها، قابلیت جدیدی محسوب می‌شود.

قیمت این اتومبیل از ۱۸٬۸۰۰ دلار شروع می‌شود و در ماه مارس ارائه خواهد شد.
 


 

برگرفته از
Elantra GT 2016
لینک کوتاه

دیدگاه