انتشار تصویر تبلیغاتی اتومبیل تمام الکتریکی Q6

نویسنده:

۰۵:۱۶:۴۳

شرکت آئودی سال گذشته با توجه به معرفی اتومبیل‌های R8، Q7، اتومبیل کانسپت Prologue و بسیاری دیگر، سال پرمشغله‌ای را پشت سر گذاشته است. این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۲۰، ۱۱ مدل جدید نیز معرفی کند.

جدیدترین اتومبیل این شرکت، Q6 است که یک اتومبیل شاسی‌بلند تمام الکتریکی محسوب می‌شود و قرار است قبل از اتمام سال ۲۰۱۷، رونمایی شود.
این اتومبیل در دسته نسل دوم پلت‌فرم MLB آئودی قرار می‌گیرد.

در نشست خبری سالانه شرکت آئودی، مدیر بخش تحقیق و توسعه این شرکت، Dr.Ulrich Hackenberg، در مورد این اتومبیل توضیح داد. در این نشست یک تصویر تبلیغاتی از Q6‌ نیز نمایش داده شد.
وی گفت: «Q6 تولید خواهد شد. این اتومبیل، جدید بوده و از طراحی‌های اتومبیل کانسپت Prologue بهره خواهد برد. این اتومبیل احساساتی‌تر و اسپرت‌تر از Q7 خواهد بود. اتومبیل Q7 یک اتومبیل ۷ نفره و Q6 یک اتومبیل ۲ نفره خواهد بود».

اگرچه موتور Q6‌ با موتور اتومبیل ۵ در و بال‌دار تسلا رقابت خواهد کرد؛ اما سبک بدنه آن رقیب اتومبیل‌هایی نظیر Mercedes-Benz GLE Coupe و BMW X6 خواهد بود. طبق اخبار، محدوده مسافت این اتومبیل، تقریباً ۱۸۵ مایل است.

در این مراسم، تولید اتومبیل Q8 نیز تأیید شد که یک مدل پرچم‌دار محسوب می‌شود و برتر از Q7 است. این شرکت امیدوار است این اتومبیل تا قبل از سال ۲۰۱۸، وارد بازار شود.
Q8 که در دسته شاسی‌بلندهای آئودی، در صدر قرار دارد، بیش از ۱۶ فوت طول دارد و قیمت آن از ۷۵٬۰۰۰ دلار شروع می‌شود. مدل‌های متوسط این اتومبیل دارای یک موتور V6 ۳٫۰ لیتری خواهند بود. مدل‌های RS از یک موتور V8 ۴٫۰ لیتری توربو دوقلو برخوردار هستند. همچنین مدل‌های بنزینی، الکتریکی و هیبریدی این اتومبیل ارائه خواهد شد.

Q8 بزرگ‌تر، شیک‌تر و اسپرت‌تر از Q7 خواهد بود. این اتومبیل در دو حالت ۵ و ۷ صندلی وجود خواهد داشت. در این اتومبیل نیز همانند Q7 از پلاستیک تقویت‌شده با فیبر کربنی و آلومینیوم استفاده می‌شود. وزن این اتومبیل کمتر از ۴۴۰۰ پوند عنوان شده است.

 

برگرفته از
Audi Q6
لینک کوتاه

دیدگاه