عرضه نسخه رودستر لامبورگینی اونتادور سوپر ولوچه

نویسنده:

۰۷:۴۲:۲۸

تنها ۳ ماه طول کشید تا شرکت لامبورگینی تمام اونتادورهای سوپر ولوچه ال‌پی ۴-۷۵۰ (Aventador LP 750-4 Superveloce) خود را که ۴۹۳٬۰۰۰ دلار قیمت داشت، به فروش برساند. مطمئناً چنین فروش موفق از دید یک شرکت خودروسازی آلمانی مانند لامبورگینی مخفی نمی‌ماند.

در نتیجه جای تعجب ندارد که مدیرعامل لامبورگینی، Stephan Winkelmann، برنامه‌های این شرکت برای ارائه نمونه رودستر اونتادور سوپر ولوچه را تأیید کرد. وی اظهار داشت شرکت لامبورگینی در حال حاضر سفارش ۵۰۰ دستگاه از‌ این اتومبیل را می‌پذیرد.

پیش‌بینی می‌شود نسخه رودستر اتومبیل اونتادور سوپر ولوچه استاندارد از همان موتور ۶٫۵ لیتری V12 بهره ببرد که در نسخه کوپه این اتومبیل وجود دارد. این موتور توانی معادل ۷۵۰ اسب بخار تولید می‌کند و گشتاوری معادل ۵۰۷ پوند بر فوت دارد. این موتور با یک جعبه‌دنده ISR هفت دنده به کار گرفته شده و دیفرانسیل تمام چرخ است. نسخه کوپه این اتومبیل در عرض ۲٫۸ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن ۲۱۷ مایل در ساعت است. این آمار و ارقام احتمالاً در نسخه رودستر کمتر خواهد بود؛ اما پیش‌بینی می‌شود سقف فیبر کربنی جمع شدنی و آئرودینامیک بیشتر آن باعث شود که سرعت این رودستر افزایش یابد.

قیمت این اتومبیل نیز همانند تمام نسخه‌های رودستر کمی بیشتر از نسخه کوپه خواهد بود. احتمالاً حدود ۸۰٬۰۰۰ دلار به قیمت کوپه اضافه خواهد شد. توان این اتومبیل در مقایسه با اونتادور استاندارد، حدود ۵۰ اسب بخار بیشتر است و بدنه‌ای دارد که از نظر آئرودینامیک فعال‌تر است. همچنین وزن نسخه رودستر اونتادور سوپر ولوچه حدود ۱۱۰ پوند کمتر است.
پیش‌بینی می‌شود نسخه رودستر این لامبورگینی قبل از پایان سال جاری رونمایی شود؛ اما احتمالاً قبل از این که حتی رونمایی شود، تمام ۵۰۰ دستگاه آن به فروش می‌رسد.

 

برگرفته از
لامبورگینی
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “عرضه نسخه رودستر لامبورگینی اونتادور سوپر ولوچه”