آغاز کمپین «سلفی امن» در روسیه برای مقابله با عکاسی‌های مرگبار

نویسنده:

۰۷:۵۹:۴۸

پس از آنکه این گرایش مرگبار مردم روسیه به آنجا رسید که در سال گذشته نتیجه تلاش مردم برای ثبت تصاویر عالی، بیش از ۱۰ کشته و ۱۰۰ زخمی بود، دولت روسیه به فکر افتاده تا با اطلاع رسانی گسترده قوانینی را برای ثبت تصاویر سلفی وضع کند. برای همین کاتالوگ و بیلبوردهایی را در سراسر کشور پخش کرده که به مردم درباره وضعیتهای خطرناک هشدار می‌دهد. مانند اینکه با اسلحه و حیوانات بزرگ جثه سلفی نگیرند. برای ثبت سلفی‌های جذاب از آنتن‌ها آویزان نشوند، روی ریل قطار ندوند. و ده ‌ها موقعیت خطرناک دیگر که درون کاتالوگ‌ها درباره آنها توضیح داده شده است.
 
آنطور که گاردین می‌گوید دلیل اصلی طرح این کمپین از طرف دولت، شلیک اتفاقی یک دختر ۲۱ ساله به خودش هنگام ثبت سلفی بود. البته اگرچه این شلیک مرگبار نبوده است، اما باعث صدمه به او شده. علاوه بر این، چندی پیش دو جوان برای ثبت سلفی، ضامن یک نارنجک را کشیده و آن را آماده انفجار ساخته بودند. و تنها بازمانده این اتفاق، عکس سلفی دو نفره‌ای بود که ثبت کردند.
 
شاید در نگاه اول این تذکرات و اخطارها برای شما موضوعی بسیار ساده و پیش پا افتاده تلقی شوند که نباید تبدیل به مشکلی جدی در یک کشور شده باشد. اما با اندکی جستجو در بخش تصاویر گوگل و مشاهده نتایج جستجوی "Russian selfie"  نشان می‌دهد که اوضاع بسیار بدتر از این حرفها است. بیایید امیدوار باشیم که این کمپین دولتی بتواند تغییری ایجاد کند. و حتی بد نیست که ما هم نگاهی به کاتالوگها داشته باشیم و آنها را به دیگران هم نشان دهیم.
برگرفته از
سلفی امن
لینک کوتاه