چراغ‌های جلویی که عابران پیاده را شناسایی می‌کنند

نویسنده:

۰۵:۰۷:۱۶

شاید به نظر برسد چراغ‌های جلو اتومبیل‌ها یک وظیفه ساده دارند؛ آن‌ها جاده روبرو را روشن می‌کنند و به راننده اجازه می‌دهند ببیند که به کجا می‌رود. با این حال، چراغ‌های جدید فورد قابلیت‌های بیشتری دارند.

طبق گفته فورد، این شرکت در حال کار بر روی یک سیستم آزمایشی روشنایی است که می‌تواند موانع را تشخیص دهد و جاده‌ها را به خاطر بسپارد تا تنظیمات نور خود را بر اساس جاده انجام کند. این چراغ‌ها هوشمند هستند.

سیستم پیشرفته روشنایی جلو مبتنی بر دوربین شرکت فورد می‌تواند شعاع نور را در تقاطع‌ها افزایش دهد، از اطلاعات جی‌پی‌اس استفاده کند، از یک دوربین روبه‌جلو برای پیش‌بینی انحنای جاده موردنظر بهره ببرد و طبق انحنای جاده نور را تنظیم کند. همچنین این سیستم می‌تواند موانعی مانند عابران پیاده و حیوانات را شناسایی نماید.
گستره بهتر این سیستم در تقاطع‌ها، جاده‌های فرعی را روشن کرده و به راننده کمک می‌کند به راحتی عابران پیاده را که ممکن است در حال عبور از عرض جاده باشند، شناسایی کند.


 
قابلیت نور نقطه‌ای به هنگام حرکت از یک دوربین مادون‌قرمز روی گریل استفاده می‌کند تا حداکثر ۸ عابر پیاده یا ۸ حیوان بزرگ را در فاصله ۳۹۳ فوتی شناسایی و ردیابی کند. این سیستم می‌تواند دو مانع را با نور مشخص کند؛ یک نقطه و یک خط روی جاده با چراغ‌های ال‌ای‌دی مشخصی که کنار چراغ‌های مه‌شکن قرار دارند، مشخص می‌شود. موانع مشخص‌شده روی صفحه‌نمایش داشبورد نیز مشاهده می‌شوند و با توجه به میزان فاصله از مانع موردنظر، با یک قاب قرمز یا زردرنگ نشان داده می‌شوند.

همچنین این چراغ‌ها می‌توانند با استفاده از جی‌پی‌اس و دوربین روبه‌جلو، نسبت به انحنای جاده موردنظر تنظیم شوند. دوربین روبه‌جلو روی پایه آینه دید عقب نصب می‌شود. پس از این که سیستم جاده موردنظر را تجزیه‌وتحلیل کرد، اطلاعات در سیستم هدایت مسیر ذخیره شده و دفعه بعدی که این مسیر انتخاب شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این سیستم در مرکز نوآوری و تحقیقات شرکت فورد در اروپا واقع در آلمان ساخته شده و مبتنی بر سیستم پیشرفته روشنایی جلو و فناوری شناسایی علائم ترافیکی است که در حال حاضر در اتومبیل‌های اروپایی ارائه می‌شود.
شرکت فورد امیدوار است این سیستم به زودی در دسترس مشتریان قرار بگیرد. 

برگرفته از
چراغ
لینک کوتاه