مزاحم تلفنی فضایی!

نویسنده:

۰۹:۱۴:۰۹

تصور کنید شب کریسمس است و شما به دلیل برخی از مشکلات نمی‌توانید به دیدار خانواده خود بروید. شاید مجبورید به کارهای خود برسید، شاید هم پروازتان کنسل شده است. به هر حال، منتظر تماس تلفنی خانواده هستید تا بتوانید با آن‌ها صحبت کنید؛ بنابراین زمانی که تلفن زنگ می‌خورد، با عجله به سمت گوشی می‌روید. زمانی که گوشی را برمی‌دارید انتظار شنیدن صداهای بلند و ناهنجار کریسمس را دارید؛ اما به جای آن، صدای یک مرد تنها را می‌شنوید که می‌گوید: «سلام، آنجا سیاره زمین است؟»

حالا متوجه می‌شوید خوشحالی‌تان بیهوده بوده و با یک مزاحم تلفنی طرف هستید. آیا هنوز مزاحمان تلفنی وجود دارند؟ خوب بعد چه می‌شود؟ می‌خواهد راجع به شاهزاده آلبرت سؤال کند؟

اما زمانی که ناامیدی شما کم‌کم از بین می‌رود، حیرت و شگفتی جایگزین آن می‌شود. اسم مردی که با شما تماس گرفته تیم پیک، یکی از فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی است که فقط مرتکب یک اشتباه ساده در مقیاس کیهانی شده است.

این داستان در واقع شب ۵ شنبه سوم دی اتفاق افتاده و فضانوردی به نام تیم پیک یک تماس تلفنی اشتباه برقرار کرده است. اگرچه تماس رادیویی شهروندان مختلف با ایستگاه‌ فضایی بین‌المللی چیز جدیدی نیست؛ اما یک تماس نابجا از فضا کمی نادرتر است.

جالب‌تر این که اگرچه پیک کمتر از یک ماه در این ایستگاه بوده؛ اما این اولین رویداد ناخوشایندش در ایستگاه محسوب نمی‌شود. اوایل هفته گذشته پیک سعی می‌کند با پدر و مادر خود در انگلستان تماس بگیرد؛ اما آن‌ها خانه را برای مدت کوتاهی ترک کرده بودند. در نتیجه پیک مجبور می‌شود برای آن‌ها پیغام صوتی بگذارد.

 

برگرفته از
مزاحم تلفنی
لینک کوتاه