آتن را یک روزه بگردید!گردشگری

آتن را یک روزه بگردید!

اگر تنها یک روز برای گشتن آتن فرصت دارید، این بهترین برنامه‌ای است که می‌توانید داشته باشید! اگر هم فکر نمی‌کنید حالا حالاها گذرتان به آتن بیافتد، بد نیست سری به این مطلب زده و بازدیدی تصویری از جاذبه‌های آتن داشته باشید!

اگر تنها یک روز در آتن هستید و می‌خواهید مطمئن شوید در این یک روز تمام جاذبه‌های حیرت آور آن، تمام آن چیزهایی که انسان را به یاد یونان می‌اندازند، را می‌بینید، برنامه‌تان را بر اساسی که به شما خواهیم گفت تنظیم کنید! این راهنما برای هر دقیقه شما برنامه دارد!

ساعت ۹ صبح: آکروپولیس، جایی برای شما که عاشق تاریخ هستید! (مدت بازدید: ۱ ساعت)

یکی از برترین دیدنی‌های آتن و پایگاه یونیسف، آکروپولیس! شهری فوق العاده یا صخره‌هایی مقدس! تپه ای که مشرف به شهر است و یکی از شناخته شده‌ ترین سمبل‌های شهر، پارتنون. انسان‌ها از دوران نوسنگی تا کنون در آکروپولیس زندگی می‌کرده‌ اند.

بهترین راه برای گشتن این مکان تاریخ پیاده روی یا دوچرخه سواری است. همچنین می‌توانید در تورهایی که برای گشتن مکان‌های تاریخی در آتن برقرار هستند ثبت نام کنید.

ساعت ۱۰:۰۵ صبح: پارتنون، (مدت بازدید: ۱ ساعت)

پارتنون بنای تاریخی اصلی درون آکروپولیس است، یک تپه در مرکز آتن. این مکان پایگاه یونیسف است و سمبول آتن به شمار می‌رود. پارتنون معروف‌ترین بنایی است که از دوران یونان باستان به یادگار مانده است. این بنا در اصل به افتخار الهه آتنا (الهه عقل و زیبایی) ساخته شد.

ساعت ۱۱:۱۰ پیش از ظهر: محله پلاکا (مدت بازدید: ۱:۳۰ دقیقه)

پلاکا یکی از دلربا ترین مکان‌هایی است که در آتن بازدید می‌کنید. خودتان باید آن را از نزدیک ببینید تا متوجه جذابیت بیش از حدش شوید. پلاکا همسایه آکروپولیس است و در پایین آن قرار دارد و به عنوان محله‌ای مسکونی و باستانی شناخته می‌شود.

ساعت ۱۲:۴۵ ظهر: تئاتر دیونیزوس (مدت بازدید: ۱ ساعت)

روی یکی از شیب‌های جنوبی آکروپولیس تئاتر دیونیزوس و سالن‌های اجرای آن خودنمایی می‌کنند. در این منطقه می‌توانید تئاتر دیونیزوس و تئاتر اودیون را ببینید. نام تئاتر اودیون  از مردی گرفته شده است که در سال‌های ۱۶۰ تا ۱۷۴ پیش از میلاد هزینه‌های مالی ساخت آن را تقبل کرد. جالب است بدانید این بنا از آهک ساخته شده و با سنگ مرمر پوشیده شده و سقفی از چوب سدر دارد، البته خودتان می‌بینید!

ساعت ۱۳:۵۰ ظهر: طاق هادریان (مدت بازدید: ۳۰ دقیقه)

این طاق پیروزمندانه در دومین قرن پیش از میلاد به افتخار امپراطور رومی “هادریان” ساخته شد. می‌توانید پیاده از میدان سینتاگما تا طاق بروید. این طاق احتمالا قبل از بازدید هادریان از آتن ساخته شده است.

ساعت ۱۴:۲۵ ظهر: معبد خدای آسمانی، زئوس (مدت بازدید: ۴۵ دقیقه)

باقی مانده‌های این معبد عظیم در جنوب شرقی آکروپولیس همچنان شکوهمندانه ایستاده‌ اند. معبد زئوس بزرگ ترین معبد در یونان باستان بود. ساخت این معبد در ۵۱۵ قبل از میلاد آغاز شد و در دومین قرن دوره رومی‌ها به پایان رسید. فرایند ساخت این معبد توقف‌ها و شروع‌های زیادی داشته.

یکی از بهترین راه‌های بازدید از معبد زئوس پیاده روی و یا دوچرخه سواری است.

ساعت ۱۵:۱۵ دقیقه ظهر: موزه آکروپولیس (مدت بازدید: ۲ ساعت)

آکروپولیس تپه‌ای بزرگ در مرکز آتن است و اطراف آن خانه مکان‌های با ارزش و باستانی دیگری است. تا قرن ۱۷ بازدید کنندگان می‌توانستند معابد، مقبره‌ها و دروازه‌های باستانی را بدون هیچ عیب و نقصی بازدید کنند. اما از آن زمان به بعد این بناهای باستانی رو به زوال رفتند و بلایای طبیعی و آلودگی‌ها آنها را تا حدودی تخریب کردند. دو مورد از سنگین‌ترین و قابل توجه ترین تلفات وارد شده به این مکان در سال ۱۶۸۷ بود. در این سال نیروهای ونیزی این مکان را بمب باران کردند که منجر به منفجر شدن سقف پارتنون شد و لرد الگین هم بخشی از آثار هنری این مکان را به جایی دیگر منتقل کرد.

در قرن نوزدهم میلادی لرد الگین باستان شناس انگلیسی بیش از نیمی از مجسمه‌ها و آثار هنری یافت شده در پارتنون را برد تا با آنها خانه‌اش را تزئین کند!

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید