بهترین (به‌صرفه‌ترین) اینترنت ADSL خانگی ایران کدام است؟

مدتها است که داستان اینترنت ایران به شیر بی سر و یال و دم و اشکمی شبیه شده که هر مسئولی به دنبال ساماندهی آن است و هیچگاه طرح مفید و قابل توجهی به نتیجه نمی‌رسد. روزهای پایانی دولت قبل بود که طرح اینترنت غیرحجمی با عنوان وسوسه انگیز (اما نادرست) اینترنت نامحدود مطرح شده و طرحی هم برای آن از سوی وزارتخانه منتشر شد. اما آن طرح چنان ناقص بود که به دنیا نیامده سقط شد. پس از آن وزیر جوان وعده داد که طرحی نو در این زمینه در می‌اندازد.

نتیجه هیاهوی فراونی که مدتی شنیده می‌شد، مصوبه ۲۶۶ سازمان مقررات رادیویی بود که همچون همیشه مخالفان و موافقانی پیرامون آن داستان سرایی می‌کردند. این مصوبه برای کاربران حرفه‌ای که همیشه به دنبال بیشترین حجم و سرعت با هزینه مناسب بودند، گزینه‌ای نسبتا مناسب است. اما کاربران عادی که به دنبال ارتباطی با سرعت متوسط با کمترین هزینه هستند، در این میان بازنده اصلی هستند. زیرا اکنون دیگر تنها باید کمترین سرعتهای بازار را انتخاب کنند. البته در این مقاله قصدمان بررسی فواید و مشکلات این طرح نیست. بلکه می‌خواهیم با مقایسه سرویس‌های فعلی شش شرکت مطرح فروش اینترنت خانگی در ایران، ببینیم کدام بهتر و به صرفه تر است.

 

نکته: این بررسی فعلا و تنها تا تعویض نابهنگام و بی‌برنامه طرح‌های شرکتها معتبر است. همان‌طور که در یک ماه گذشته هم دیده‌اید، حتی شرکتها هم هنوز در این زمینه سردرگم هستند. ابتدا شرکتها با هماهنگی ناگفته‌ای قیمتها و ترافیک ماهیانه را به گونه‌ای اعلام کردند که برای هیچ یک از مشتریان معمولی یا حرفه‌ای قابل قبول و کاربردی نبود. پس از بلند شدن صدای اعتراضات و البته زیرآبی رفتن برخی شرکتها در این میان، اتحاد ناگفته شکسته شد و شرکتهای مختلف طرحها را تغییر دادند. اما در این میان مصوبه ۲۶۶ با اما و اگرها و تبصره‌های فراوانی روبرو است که حسابی موی دماغ شرکتها برای ارائه اینترنت با سرعتهای بالا و ترافیک نامحدود به کاربران شده است.

 

اما بگذارید قبل از مقایسه قیمت طرح‌های فعلی شرکتها به بررسی عنوان «سیاست مصرف منصفانه» در این مصوبه بپردازیم. داستانی که پیش از این هم همیشه توسط اپراتورهای دیتا مطرح می‌شده، اما هیچگاه به این اندازه جدی نبوده و دردسر درست نکرده است.

 

آستانه مصرف منصفانه؟!

تعریف صریح مصوبه ۲۶۶ از مصرف منصفانه این است که «آستانه استفاده مصرف منصفانه به حداکثر حجم مصرفی تعیین شده از سوی ارایه کننده خدمت برای هر یک از سرعتهای تعیین شده در این مصوبه گفته می‌شود که برای مصارف بیش از آن اعمال سیاست مطابق این مصوبه، برای ارایه کننده خدمت مجاز است.»

در بخش ب مصوبه هم پس از درج جدول دسته‌بندی سرعت/قیمت، در بند ۳ آورده است: «ارایه کنندگان خدمت می‌توانند براساس شرایط رقابتی، نسبت به تعیین آستانه استفاده منصفانه ماهانه برای هریک از ردیفهای جدول فوق اقدام کند.» در بند ۵ بخش ب هم آمده «پس از عبور از آستانه استفاده منصفانه ماهانه، دارنده پروانه می‌تواند نسبت به اعمال سیاست استفاده منصفانه اقدام کند و نسبت به کاهش سرعت کاربر تا حداقل سرعت ۱۲۸ Kbps اقدام نماید.»

در بخش سرعت دانلود واقعی به داستان اعداد و ارقام مندرج در جداول این مصوبه جدید خواهیم رسید. اما در اینجا فقط اشاره می‌کنم که حداقل سرعت انتخابی وزارتخانه در مصوبه ۲۶۶ (سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه) در حقیقت به معنای دانلود با حداکثر سرعت ۱۶ کیلوبایت برثانیه است. که این هم معمولا طبق روال شرکتها بین ۲ تا ۸ کاربر به صورت اشتراکی مورد تقسیم می‌شود.

با این تفاصیل، در حقیقت آستانه مصرف منصفانه تنها به شعاری جذاب اما غیر قابل اجرا تبدیل می‌گردد. زیرا کاربر باید یا به خرید ترافیک بین‌الملل ۲ هزارتومان به ازای هر گیگابایت روی آورد یا اینکه با سرعت دیال‌آپ به کار خود ادامه دهد. که در هر صورت حتی انتخاب عدم استفاده از اینترنت در مدت زمان باقی مانده از ماه بسیار عاقلانه‌تر و کم دردسر تر از تحمل سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه‌ای خواهد بود.

این یعنی اینکه دست شرکتهای خدمات دهنده باز است که در صورت تبانی با یکدیگر، می‌توانند تا هر میزان که دوست دارند میزان ترافیک مجاز مصرف منصفانه را پایین بیاورند و قانون هیچ محدودیتی در این زمینه قائل نشده است. و همین گونه بود که در ابتدای عرضه خدمات بر اساس این مصوبه، میزان ترافیک تعیین شده به حدی کم بود که اعتراضات فراوانی را به همراه داشت. و البته حس رقابت شدید میان شرکتها باعث شد که به سرعت طرح‌ها تغییر یابد و شرکتهای خدمات دهنده برای رقابت بیشتر حجم ترافیک مصرف منصفانه را تا ۵۱۰۰ گیگابایت در ماه هم بالا ببرند.

البته هنوز طرح‌های تهیه شده برای مشتریان معمولی که به دنبال سرعت خوب و حجم ترافیک پایین هستند، اصلا مناسب نیستند و در حقیقت این رویه جدید تنها مناسب کاربران حرفه‌ای است که به دنبال حداکثر سرعت و ارزان‌ترین نرخ دانلود می‌گردند.

 اکنون کاربر عادی که به دنبال اینترنتی با هزینه ماهیانه ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان می گردد، تنها باید به سرعت وحشتناک ۵۱۲ کیلوبیت برثانیه یا یک مگابیت بر ثانیه با ترافیک بین‌الملل ۱۲.۵ تا ۲۵ گیگابایت ماهیانه اکتفا کند. بدیهی است که این میزان ترافیک برای این قشر کاربران کافی به نظر می‌رسد، اما سقوط آنها از طرح‌های پیشین با سرعت بیشینه تا ۱۶مگابیت بر ثانیه، به حداقل سرعتی که سالها است در بازار محلی از اعراب ندارد، اجحاف بزرگی است. و این موضوع در شرایط فعلی حتی می‌تواند باعث تشویق بیشتر کاربران عادی برای کوچ اجباری به سمت خدمات اینترنت موبایل شود.

این در حالی است که امروزه سیاست مصرف منصفانه به شکل حجمی تقریبا در دنیا منسوخ شده و در اغلب کشورهای دنیا که از نظر میزان کاربران اینترنت در رده ‌های بالاتری نسبت به جایگاه ۲۸ ایران قرار دارند، سقف مصرف ماهیانه نامحدود به کاربران ارائه می‌شود. تنها در برخی شرکتها ممکن است سرعت دانلود پرحجم در ساعات پیک مصرف تا ۵۰ درصد سرعت سرویس کاهش یابد. که البته باید توجه داشت این کاهش سرعت شامل وب‌گردی و استفاده از شبکه‌های اجتماعی نمی‌شود. البته حداقل سرعت ارائه شده نیز معمولا ۴ مگابیت بر ثانیه‌ای است. لذا کاهش ۵۰ درصدی سرعت چندان بد به نظر نمی رسد.

 

مقایسه طرحهای اینترنت شرکتهای خدماتدهنده

مصوبه جدید و سواستفاده شرکتهای خدمات دهنده اینترنت از آن، وضعیت بغرنجی را برای کاربران به وجود آورده است. لذا انتخاب یک سرویس مناسب از میان شرکتهای موجود، باتوجه به شیوه محاسبه سرعت و اعلام حجم بر اساس ترافیک بین الملل و داخلی بسیار مشکل و گیج کننده است.

برای ساده‌سازی ابتدا برخی نکات مهم مصوبه و روال کاری شرکتها را مورد بررسی قرار داده و آنگاه سرویس‌های این شرکتها را به تفکیک ترافیک داخلی و بین الملل مرتب خواهیم ساخت. البته ناگفته پیدا است از آنجایی که اغلب شبکه‌های اجتماعی و سایتهای دانلود در لیست ترافیک بین الملل قرار می‌گیرند، تصمیم گیری بر اساس حجم ترافیک داخلی تقریبا کاری عبث و بیهوده خواهد بود.

بند ۴ بخش ب مصوبه ۲۶۶ درباره ارائه خدمات بر اساس ترافیک داخلی و بین الملل می‌گوید: «ارایه کننده خدمت ملزم است تا در همه سطوح جدول و تمامی طرحهای تنظیمی خود نسبت به تفکیک و ارایه حجم ترافیک بین‌الملل از داخل به نحوی اقدام کند که آستانه استفاده منصفانه ترافیک داخل حداقل دو برابر آستانه استفاده منصفانه ترافیک بین‌الملل باشد.»

 این بند بدان معنی است که با تقسیم ترافیک اعلامی شرکتها برای هر سرویس بر عدد ۲، می‌توان حجم مجاز استفاده ترافیک بین‌الملل را تعیین کرد. اما عبارت «حداقل دو برابر» هم در این میان مشکلاتی را پیش آورده و در این زمینه باید حتما به سیاست‌گذاری شرکت خدمات‌دهنده‌تان توجه کنید. برای مثال شرکت های‌وب در سرویسهایش ترافیک بین‌الملل را ۴ برابر ترافیک داخل محاسبه می‌کند و شرکت پیشگامان هم ترافیک بین‌الملل را ۳ برابر ترافیک داخل در نظر گرفته است.

 

نکات مهم مورد توجه در خرید سرویس

۱- یکی از مهترین نکاتی که در خرید سرویس از شرکتهای خدمات دهنده باید به آن توجه کنید، این است که طبق مصوبه ۲۶۶ همگی شرکتها موظف شده اند که «نرخ بیتهای (سرعت) اعلام شده در این جدول باید برای نود و پنج درصد زمان تضمین شود و در پنج درصد زمان حداکثر می‌تواند به میزان پنجاه درصد کاهش یابد.» اما متاسفانه شرکتها به سرعت راه فرار از این تعهد را یافته‌اند و در صفحه تعرفه‌های تمامی آنها جمله‌ای به این مضمون را خواهید یافت: «سرعت اتصال نهایی با توجه به سرویس انتخابی و بر اساس کیفیت خط تلفن و فاصله شما تا مرکز مخابراتی معین خواهد شد.» با این اوصاف ابتدا سرعت وسوسه کننده مورد نظر را به شما می‌فروشند (بخوانید می‌اندازند) و آنگاه در قبال درخواست شما برای ارائه سرعت تضمینی مصوبه ۲۶۶، کیفیت خط و فاصله شما تا مرکز مخابراتی را بهانه می‌کنند. برای مثال، بنابر ادعای یکی از نمایندگی‌های فروش شرکت مخابرات، اینترنت این شرکت در برخی استانها تنها سرعتهای یک و دو مگابیت‌بر ثانیه را به درستی پشتیبانی می‌کند و خرید سرعتهای ۴، ۸ و ۱۶ مگابیت بر ثانیه در حقیقت تنها هدر دادن پول خواهد بود.

۲- توجه داشته باشید که قیمت‌های اعلامی در مصوبه ۲۶۶ و همچنین جداول مندرج در سایت شرکتها، قیمت نهایی قابل پرداخت توسط شما نیست. بلکه همان‌طور که تقریبا در سایت تمامی شرکتها درج شده است: «به کلیه مبالغ، ۹ درصد مالیات بر ارزش‌افزوده اضافه خواهد شد.»

۳- تقریبا همه شرکتها ترافیک مشخص شده برای آستانه مصرف منصفانه را تنها برای همان ماه ارائه می‌دهند و باقی‌مانده ترافیک سوخت خواهد شد. در این میان تنها دو یا سه شرکت هستند که در صورت تمدید چندماهه سرویس، حجم ماهیانه را به صورت اشتراکی در تمام مدت زمان قرارداد در اختیارتان می‌گذارند و امکان انتقال باقی‌مانده هر ماه به ماه بعد را فراهم می‌کنند.

۴- تقریبا تمامی شرکتها سرویس های ۶ ماهه با ۵ درصد و سرویس های یکساله را با ۱۰ درصد تخفیف ارائه می کنند.

۵- مدتی بود که شرکتها هزینه دایری و تخلیه ۱۲۰۰۰ تومانی  مصوبه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات را فراموش کرده بودند. اما با طرح جدید وزارتخانه، دوباره آن را به اجرا گذارده‌اند.

 

 

 

اینترنت بین الملل

 

اینترنت داخلی

نکته مهم درباره ترافیک داخلی: تقریبا تمامی شرکتهای خدمات دهنده اینترنت ثابت هنگام اشاره به ترافیک داخلی، تاکید دارند که منظورشان تنها ۵۰۰ سایت موجود در لیستی کذایی است که مشخص نیست چرا و چگونه شکل گرفته است. اما جالب اینجا است که بند ۱۰ ماده یک مصوبه ۲۶۶ صراحتا می گوید  «برابر مفاد مصوبه شماره ۱ جلسه شماره ۲۴۸، منظور از ترافیک داخلی، هر ترافیک با میزبانی در داخل کشور است.» در این مصوبه بدون هیچ گونه دسته‌بندی صراحتا اشارع شده که «منظور از ترافیک داخل، هر ترافیک با میزبانی داخلی است»

 

حال مشخص نیست که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی چه زمانی قرار است به این تخلف ورود پیدا کرده و درباره آن اظهار نظر کند. البته هر یک از کاربران که خواهان دسترسی به سایتهای داخلی مشخصی خارج از لیست مورد اشاره اپراتورهای اینترنت ثابت هستند، بهتر است که با مراجعه به سامانه ۱۹۵ شکایتی را در این زمینه ثبت کنند تا شرکت خدمات دهنده‌شان ملزم به انجام این کار شود.

 

سرعت سرویس دربرابر سرعت دانلود

 سرعت دریافت اطلاعات (سرعت دانلود) در اپلیکیشن‌های کامپیوتر و موبایل بر اساس کیلوبایت بر ثانیه نمایش داده می‌شود و در مصوبه ۲۶۶ بر اساس کیلوبیت برثانیه اعلام شده است. برای تبدیل سرعت‌ سرویس‌های اعلامی شرکتها به کیلوبایت بر ثانیه باید سرعت سرویس را به عدد ۸ تقسیم کنید. با خواندن این مقاله می‌توانید اطلاعات کامل‌تری در این باره به دست آورید.

 

 

بستههای تشویقی شرکتها

در بند ۵ ماده یک مصوبه ۲۶۶، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور به شرکتها اجازه ارائه برخی خدامات با تعرفه کمتر از کف تعیین شده به صورت محدود را داده است. البته شرکتها به اشکال مختلفی با این طرح روبرو گشته و از آن استقبال کرده‌اند: « تعرفه تشویقی: تعرفه تعیین شده از سوی ارایه کننده خدمت برای هر خدمت موضوع پروانه که کمتر از کف تعرفه مصوب قرار دارد و حداکثر به مدت زمان سه ماه متوالی از سوی ارایه کننده خدمت تحت قالب طرح تشویقی و یا تمدید آن قابل ارایه است.»

 

آسیاتک

اگرچه آسیاتک هنوز جشنواره فروش مشخصی را بر اساس شیوه جدید فروش اینترنت ارائه نکرده است. اما دو بسته سرعتی ویژه کاربران سرویسهای غیرحجمی طراحی نموده است. کاربران با خریب ترافیک سرعتی می‌توانند به صورت مقطعی (تا پایان ترافیک یا پایان زمان بسته) سرعت سرویس فعلی‌شان را افزایش دهند. البته کاربر باید توجه داشته باشد که به اندازه دامنه زمانی ترافیک سرعتی، مدت زمان تا پایان قراردادش باقی مانده باشد. زیرا با اتمام زمان قرارداد، بسته هم به اتمام خواهد رسید. ضمنا فراموش نکنید ترافیک مورد اشاره در این بسته‌ها، مربوط به حجم داخلی است و در صورت استفاده از ترافیک بین‌الملل نصف خواهد شد.

 

سرویس دیگری که آسیاتک مدتی است به صورت محدود برای کاربران خود فراهم آورده، این است که با مراجعه به سایت VOD آسیاتک، می‌توانند بدون پرداخت هزینه یا مصرف ترافیک اینترنت، از محتوای رسانه‌ای فیلمیو استفاده کنند.

 

آسیاتک هم مانند پارس آنلاین برای خرید بسته‌های ترافیک با حجم بیشتر تخفیفاتی را ارائه داده است. البته بسته‌های این شرکت به ۱۰۰ گیگابایت محدود می‌شوند. ارزانترین انتخاب شما پرداخت ۸۲۵ تومان به ازای هر گیگابایت ترافیک داخلی است. یعنی هر گیگابایت ترافیک بین‌الملل در ارزانترین حالت ۱۶۵۰ تومان برای‌تان تمام می‌شود.

 

 

شاتل

شاتل پیشنهادات تخفیفی خود را در سه دسته بندی مجزا ارائه کرده است:

پیشنهاد اول
این پیشنهاد با سرعت ثابت ۴ مگابیت بر ثانیه و با آستانه مصرف ماهانه ۱۶۰ گیگابایتی به مشتریان ارایه می‌شود. در این بخش مشتریان در صورت خرید اشتراک ۳ ماهه سرویس Fair4096 از ۲۰ درصد تخفیف در قیمت نهایی سرویس بهره‌مند خواهند شد. به این ترتیب که اشتراک سه ماهه این سرویس به قیمت ۹۶٬۰۰۰ تومان، در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.

پیشنهاد دوم
این پیشنهاد با سرعت ثابت ۸ مگابیت بر ثانیه و با آستانه مصرف ماهانه ۳۵۰ گیگابایتی به مشتریان ارایه می‌شود. در این بخش مشتریان در صورت خرید اشتراک ۳ ماهه سرویس Fair8192 از ۲۰ درصد تخفیف در قیمت نهایی سرویس بهره‌مند خواهند شد. به این ترتیب که اشتراک سه ماهه این سرویس به قیمت ۱۲۰٬۰۰۰ تومان، در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.

پیشنهاد سوم
این پیشنهاد با سرعت ثابت ۱۶ مگابیت بر ثانیه و با آستانه مصرف ماهانه ۷۰۰ گیگابایتی به مشتریان ارایه می‌شود. در این بخش مشتریان در صورت خرید اشتراک ۳ ماهه سرویس Fair16384 از ۲۰ درصد تخفیف در قیمت نهایی سرویس بهره‌مند خواهند شد. به این ترتیب که اشتراک سه ماهه این سرویس به قیمت ۱۹۲٬۰۰۰ تومان در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.

 

 

داتک

فعلا داتک طرح تشویقی خاصی ندارد و تنها ترافیک ماه اول را به صورت یکسان برای ارتباطات داخلی و بین الملل محاسبه می‌کند. یعنی اینکه در ماه اول ترافیک بین الملل دو برابر قیمت ترافیک داخلی نیست.

 

پیشگامان

مشترکان سرویس اینترنت این شرکت می‌توانند با مراجعه به  سایت های “سیمای همراه” و “فیلما” با ترافیک رایگان از محتویات این دو سایت استفاده نمایند. البته باید هزینه خرید اشتراک این سایتها را بپردازند.

 

همچنین در طرح جت‌گام پیشگامان کاربران با پرداخت ۲۰ هزار تومان، ۱۰۰ گیگابایت ترافیک با مدت مصرف ۱۰ روزه دریافت کنند.

 

مخابرات

اگرچه هنوز در طرح‌های موجود به حال مشتریانی که به دنبال سرعت بالا و حجم کم هستند، فکری نشده است. اما مخابرات با ارائه دو طرح اضافی سعی کرده تا حدی این خلاء را پر کند. شما می توانید با پرداخت ۴۵ هزار تومان از خط ۸ مگابیتی با ترافیک داخلی ۹۰ گیگابایتی بهره ببرید یا اینکه برای دریافت خط ۱۶ مگابیت بر ثانیه‌ای با ترافیک داخلی ۲۱۰ گیگابایت، مبلغ ۶۵۰۰۰ تومان را ماهیانه بپردازید.

 

های وب

این شرکت طی طرح‌هایی با نام نیترو و فشفشه، امکان افزایش ترافیک و سرعت سرویس‌های مشتری را به شکل محدود فراهم می‌آورد. در طرح نیترو، کاربران می‌توانند برای بازه ۳ ساعته، یک روزه، ۳ روزه و ۵ روزه با پرداخت مبلغی سرعت سرویس‌شان را به یک تا ۴ سطح بالاتر ارتقاع دهند.

 

علاوه بر این در طرح فشفشه کاربران می‌توانند با پرداخت هزینه ای از ۸۵۰۰ تا ۴۰۰۰۰ تومان، برای مدت زمان یک هفته تا ۳۰ روز حجم سرویس خود را از ۴۰ تا ۲۸۰ گیگابایت ترافیک داخل (ترافیک بین‌الملل یک چهارم است) ارتقا دهند.

 

همچنین کلیه مشترکین سرویس‌های DSL های‌وب می‌توانند با خرید اشتراک از ‌سایت‌های پخش فیلم و سریال «فیلیمو»، «نماوا»، «فیلم‌نت»، «کاناپه» و IPTV های «آیو»، «آی‌سیما» و «تیوا» تمامی محتوای ویدئویی موجود در این وب‌سایتها را با ترافیک رایگان مشاهده کنند. البته توجه داشته باشید که شرط اصلی استفاده از این طرح، خرید اشتراک از این سایتها و عدم اتصال VPN یا ابزارهای مشابه هنگام کار با این سایتها است.

 

پارس آنلاین

داستان سرویس‌های غیرحجمی پارس آنلاین هم چیزی در حد حل مسائل فیزیک دانشگاهی سخت به نظر می‌رسد. هر یک از سرویس‌ها در یک تا سه پلن مختلف عرضه شده اند که یکی از آنها همان طرح استاندارد مصوبه ۲۶۶ است و بقیه با قیمت و حجم‌های گوناگون عرضه می‌شوند. شاید جدول زیر اندکی راهگشا باشد:

 

یکی دیگر از تخفیفات پارس آنلاین به بسته‌های ترافیک اضافه مربوط است. طبق مصوبه جادویی ۲۶۶ هر گیگابایت ترافیک بین‌الملل ۲۰۰۰ تومان قیمت دارد و در صورت استفاده از ترافیک داخلی این میزان دوبرابر محاسبه خواهد شد. اگرچه بیشتر شرکتها در این زمینه تخفیفی ارائه نکرده‌اند، اما پارس آنلاین دامنه قیمتی از ۲۰۰۰ تا ۷۰۰ تومان به ازای هر گیگابایت را در لیست خود دارد. نکته اینکه در صورت خرید بسته ۱۰۰۰ گیگابایتی شما به ازای هر گیگابایت بین‌الملل تنها ۷۰۰ تومان می‌پردازید. یعنی هر گیگابایت ترافیک داخلی تنها ۳۵۰ تومان خواهد بود.

 

و در نهایت جشنواره فروش فعلی پارس آنلاین:

 

شما در حال حاضر از چه سرویس اینترنتی استفاده می‌کنید و طرح انتخابی بعدی‌تان چیست؟

 

 

 

داستان زندگی من در اینترنت به سال ۱۳۷۸، سالن کامپیوتر دانشگاه یاسوج و سایت چت مشکی‌رنگ کاشان برمی‌گردد. اما موضوع وقتی جدی‌تر شد که آذرماه ۱۳۸۲سراغ وبلاگ نویسی رفتم. سال ۸۴ همکاری کوتاهی با سایت گواشیر را تجربه کردم و دو سال بعد با ورود به تیم کوچک نارنجی، زندگی آنلاین یک مترجم و نویسنده نوپا آغاز شد که همواره دنبال تجربه‌های تازه بود. یک شغل جذاب که تبدیل به بزرگترین لذت و سرگرمی یک دانشجوی کشاورزی - گرایش علوم‌دامی شد. ورود به جرگه وب‌نویسان فارسی با اتفاقات فراوان و شیرینی همراه بود که در این میان می‌توان به همکاری با نشریه جذاب «گزارش بازار دیجیتال»، ارتباط با دوستان خوب روابط‌عمومی نوکیا ایران و قلم زنی در سایتهای «نگهبان» و «نردبان» اشاره کرد. و البته پس از پایان تلخ نارنجی و پشت سر گذاردن تجربه‌ای نه چندان خوشایند، مدتی است افتخار همراهی با تیم حرفه‌ای، دوست‌داشتنی و خلاق «فوت و فن» نصیبم شده است.

مطالب مرتبط

92 نظر

 1. میثم
  شهریور ۱۴, ۱۴۰۱ در ۰۹:۱۱ پاسخ

  من از شاتل،. آسیا تک و پیشگامان سرویس داشتم بعد از اینکه حجمها رو کم کردند، سرچ کردم بهترین قیمت و بیشترین حجم رو رای نت می ده الان هم سه ماه مشترکشون هستم، تجربیات خودم رو تو این سه ماه به اشتراک می زارم از رای نت یه سرویس جشنواره ۱۶ مگ خریدم، رانژه شدن خطم دیر انجام شد حدود ۱۰ روز طول کشید، ظاهرا مرکز مخابرات سیم نداشت، چون خطم بیشتر از ۱۲ مگ نمی کشه سرعتم رو روی ۱۰ مگ تنظیم کرد که قطع و وصل نشم، دانلودم فیکس رو ۱.۲ مگ هست که بد نیست، سرعت بازشدن اینستاگرام خوبه، پینگ تایم حدود ۸۰ ۹۰ هست واسه گیم خوبه،.هفته پیش ۲ ساعت قطع بود، پشتیبانی گاهی زیاد پشت خط می مونم، اما قیمت و حجمش تقریبا بهترینه از نظر کیفیت هم قابل قبوله،. در مورد کسر ترافیک و حجم هم کنترل کردم درست کسر می کنه. احتمالا تمدید می کنم با این قیمت گزینه بهتری پیدا نکردم، در مجموع به نسبت قیمت سرویس رای نت قابل قبول هست.

 2. مهدی
  شهریور ۵, ۱۴۰۱ در ۱۶:۳۰ پاسخ

  من ۴ ساله از رای نت سرویس دارم قبلش از آسیاتک و پیشگامان سرویس داشتنم اوائل یه مقدار مشکل داشت با پشتسبانی رای نت تماس گرفتم گفتند مشکل سیم کشیه ، یه سیم کش آوردم مسیر سیم تلفن رو از مسیر برق جدا گرد الان ۱۶ مگ گرفتم بیشتر وقتها بالای ۱.۸ مگ دانلود دارم قطعی ها هم خیلی کم هست که اغلب کشوری هست . بزرگترین مزیت رای نت حجک بالا و قیمت مناسب هست . در مجموع راضی هستم

 3. شایان
  بهمن ۱۴, ۱۴۰۰ در ۱۱:۵۰ پاسخ

  من یازده سال هست که adsl دارم و تو این یازده سال از شرکت های پیشگامان و شاتل و مخابرات و اسیاتک و صبانت و پارس آنلاین و یوزنت(درنا نت) و رای نت اینترنت گرفتم میتونم بگم آشغالت رین و بیخود ترین نتی که داشتم از شرکتی بود به نام رای نت (رای آزما) انقدر که توی ۱۱ سال سختی کشیدم از adsl نصف اون ماهی نبود که رای نت بلا سرم اورد اولش که سایتا باز نمیشد و گفتن باید dns ست بشه روی مودم متاسفانه کارشناس ها بقدری بی سواد بودن که بلد نبودن با مودم بنده کار کنن و dns وارد کنن و بدتر زدن تنظیمات مودم رو جوری خراب کردن که مودم دیگه انتن دهیش بشتر از ۱ مگابیت نمیشد که مجبور شدم خودم بیام دوباره مودم و ریست فکتوری کنم و بعدش dns وارد کنم بعدش به مشکل افت سرعت در ساعات خاص روز خوردیم که گفتن به زودی برطرف میشه ولی هیچ وقت نشد بعد از ۲۰ روز که از سرویس میگذشت وارد پنل کاربری شدم دیدم نوشته شما ۳۶۰ گیگ مصرف کردین که از این مقدار ۱۶۰ گیگ بین الملله و ۱۵۰ گیگ داخلی و ۵۰ گیگ بین الملل که اینجا بود که اعصابم بهم ریخت و زنگ زدم به شرکت گفتم اخه توی ۲۰ روز با سرعت ۸ مگابیت(۱مگابایت) من شبانه روز هم دانلود کنم به این حجم نمیرسم در صورتی که کارم فقط وب گردی بود و فکر نمیکنم کلا ۲۰ گیگ هم مصرف کرده بودم که در آخر ازشون در سامانه ۱۹۵ چهار بار شکایت کردم و سر ماه تقاضای فسخ قرار داد کردمو پولمو مطابق زمان مصرفی پس گرفتم این متنو اینجا نوشتم تا کسی مثل من قربانی نشه بقیه شرکت های مخابراتی تقریبا مثل همدیگه میمونند و مشکلات جزئی دارن مثلا پیشگامان پورت هایی که برای خطوط ما رانژه کرده بود snr پایین تری داشت ولی کلا چیز خاصی نبود و قابل چشم پوشی بود چون تفاوتش ۲ مگابیت سرعت بود که تاثیر زیادی در کار من نداشت و تا حالا با شرکت دیگه ای به جز رای نت(رای آزما) مشکل نخوردم خوشبختانه

 4. راینت خرابشده
  بهمن ۹, ۱۴۰۰ در ۱۹:۰۵ پاسخ

  بدترین شرکت ایران رای نت
  دزد های شیک و مدرن
  بنده طی یک اشتباه و خوردن گول تبلیغات دروغین از شرکتی به نام رای ازما رای نت اینترینت ۱۶ مگ خریدم با ۳۰۰۰گیگ
  به قدری قعطی وصلی مشکلات فنی زیرساختی از شرکت وجود داره که تقریبا میشه گفت نمیشه از اینترنت استفاده کرد
  وقتی با پشتیبانی تماس میگیری بعد ۱۰ دیقه یکی که انگار از خواب بیدار شده بهت میگه مشکل حل نمیشه و حتا خودشونم قبول دارن که مشکل از شرکتشونه
  این شرکت بلایی به روم اوردن که ا هر شرکتی میخام اینترنت بگیرم میترسم
  واقعا از این دزدا

 5. امیرحسین
  فروردین ۶, ۱۴۰۰ در ۱۸:۴۲ پاسخ

  دزدترین شرکت اینترنت ایران رای نت. هم از نظر پهنای باند هم از نظر سرعت دانلود هم از نظر مدت زمان قرار داد. این شرکت انقدر وقیح شده که حتی سرویس ۶ماهه رو که من خریدم مدت قرار داد رو ۵ ماهه تموم کرد با اینکه ۱۷۰۰ گیگ از حجمم مونده بود…
  گول قیمت های پائینشونو نخورید. جای دیگه جبران میکنن این دزد ها

  1. یک نفر
   بهمن ۹, ۱۴۰۰ در ۱۸:۵۱ پاسخ

   وای رای نت بدترین شرکت ایرانه

 6. محمد
  بهمن ۲۴, ۱۳۹۹ در ۱۹:۵۹ پاسخ

  من از های وب سرویس هشت مگ سه ماهه داشتم، از سه ماه، اینترنت بیست روز به خاطر مشکلات فنی شرکت قطع بود، به من گفتن از دیتای گوشی استفاده کن تا مشکل رفع بشه. آخر هم پول دیتای منو ندادن منم از های وب خارج شدم

  1. دانیال
   شهریور ۱۸, ۱۴۰۰ در ۱۶:۱۰ پاسخ

   واقعا درسته حرفات من هم ۱ سال های وب داشتم بدترین کیفیت اینترنتو تجربه کردم روزی حداقل ۳ بار قطعی داشتم و سرعت سرویس ۱ مگابایت بر ثانیه بود اما به زور ۸۵۰ کیلوبایت بر ثانیه میدادن . تمام اتصالات و نویز خط تلفن هم ردیف بود و مشکلی نداشت ، قبلا از یه شرکت دیگه به راحتی ۲ مگابایت بر ثانیه میگرفتم چون نزدیک مرکز مخابراتی هم هستم .
   تنوع سرویس هاش هم خیلی محدود هستش و واقعا میشه گفت افتضاحه . منم زدم بیرون از های وب هرجوری بود

  2. دانیال
   شهریور ۱۸, ۱۴۰۰ در ۱۶:۱۸ پاسخ

   واقعا درسته حرفات من هم ۱ سال های وب داشتم بدترین کیفیت اینترنتو تجربه کردم روزی حداقل ۳ بار قطعی داشتم و سرعت سرویس ۱ مگابایت بر ثانیه بود اما به زور ۸۵۰ کیلوبایت بر ثانیه میدادن . تمام اتصالات و نویز خط تلفن هم ردیف بود و مشکلی نداشت ، قبلا از یه شرکت دیگه به راحتی ۲ مگابایت بر ثانیه میگرفتم چون نزدیک مرکز مخابراتی هم هستم .
   تنوع سرویس هاش هم خیلی محدود هستش و واقعا میشه گفت افتضاحه . منم زدم بیرون از های وب هرجوری بود.
   سمت مخابراتم نرید اصلا به نظر من که افتضاح تر از اون دیگه وجود نداره .
   مطمئن باشید تو ایران تو این مورد حداقل چیزی به اسم خوب وجود نداره ،،، فقط انتخابی بین بد و بدتره همین مطمئن باشید .

  3. دانیال
   شهریور ۱۸, ۱۴۰۰ در ۱۶:۲۵ پاسخ

   واقعا درسته حرفات من هم ۱ سال های وب داشتم بدترین کیفیت اینترنتو تجربه کردم روزی حداقل ۳ بار قطعی داشتم و سرعت سرویس ۱ مگابایت بر ثانیه بود اما به زور ۸۵۰ کیلوبایت بر ثانیه میدادن . تمام اتصالات و نویز خط تلفن هم ردیف بود و مشکلی نداشت ، قبلا از یه شرکت دیگه به راحتی ۲ مگابایت بر ثانیه میگرفتم چون نزدیک مرکز مخابراتی هم هستم .
   تنوع سرویس هاش هم خیلی محدود هستش و واقعا میشه گفت افتضاحه . منم زدم بیرون از های وب هرجوری بود!!!!
   سمت مخابراتم نرید اصلا به نظر من که افتضاح تر از اون دیگه وجود نداره .
   مطمئن باشید تو ایران تو این مورد حداقل چیزی به اسم خوب وجود نداره ،،، فقط انتخابی بین بد و بدتره همین مطمئن باشید .

 7. محمد
  بهمن ۲۴, ۱۳۹۹ در ۱۹:۵۷ پاسخ

  من سرویس هشت مگ سه ماهه داشتم، از سه ماه بیست روزش به خاطر مشکلات فنی شرکت اینترنت قطع بود، به من گفتن از دیتای گوشی استفاده کن تا مشکل رفع بشه. آخر هم پول دیتای منو ندادن منم از های وب خارج شدم

 8. علی رضا
  بهمن ۱۶, ۱۳۹۹ در ۰۴:۰۶ پاسخ

  در کل اینترنت +adsl تو ایران از هر شرکتی بگیری بیشتر از دو مگ محاله بتونه بهت بده سرعت های بالا با این خطوط مسی تلفن قابلیت انتقال ندارند . هر کی گفت بدون دروغ میگه .
  من مشترک آسیا تک بودم اوائل که محدود نیود واین طرح های مسخره باب نشده بود بناچار تحمل میکردم الان که سزعت نامجدود برداشته شده اینا با مخابرات و زیر ساخت ها دست به یکی کردن و قیمت ها رو با طرح های من در اوردی دارن به ملت میندازن . که نه کیفیت دارن نه سرعت ادعائی اونا دیده میشه . کارشناساشون به راحتی میپیچونن . ما که دیل آپ رو دیدیم واسمون این حرف های بچه گانه مسخره است .
  در کل باس اینترنت مثل بقیه دنیا نامحدود باشه و قیمت ها با سرعت های جهانی همخوانی داشته باشه . تعداد شرکت ها سه تا هم زیاده هرکی زدو بندی داشته یک خط اجاره کرده و با درودزدی داره اونحا رو میچرخونه .

 9. رضا
  دی ۶, ۱۳۹۹ در ۰۰:۵۶ پاسخ

  قبلا ها شاتل خوب بود ولی حالا شروع به دcدی حجم اینترنت کرده سرعتش هم خیلی پایین امده

 10. amir
  آذر ۱۸, ۱۳۹۹ در ۱۶:۱۲ پاسخ

  آسیاتک xxxx شرکت ایران

 11. سارا بابایی
  مرداد ۱۹, ۱۳۹۹ در ۱۳:۲۶ پاسخ

  چرا اینترنت پرسرعت صفرویک ؟
  سرعت اینترنتش واقعی است:

  صفر و یک متعهد می‌شود هیچ‌گاه سهم مشتریان خود از اینترنت را کم و زیاد نکند. سرعت شما همواره همان خواهد بود که در قرارداد ذکر شده است.

  مشتریانش ویژه هستند:

  در صفر و یک فارغ از این‌که چه قراردادی دارید،‌ مشکلات احتمالی با سرعت، مسئولانه و دقیق برطرف می‌شود. نیروهای صفر و یک همواره و به صورت بیست و چهار ساعته و در همه‌ مسیر در کنار شما خواهند بود.

  چـابک است:

  صفر و یک هم در نصب و راه‌اندازی و هم در پشتیبانی به سرعت عمل می‌کند. به طوری که در ساعات اولیه خرید سرویس شما نصب و راه اندازی شده و در اختیار شماقرار می گیرد.

 12. علی
  تیر ۲۵, ۱۳۹۹ در ۱۸:۵۳ پاسخ

  سلام من ۶ سال مشتری های وب بودم
  اوایل خوب بود بعد شد قابل تحمل این آخری دیگه دیگه غیر قابل تحمل شد
  کلی از حجم اینترنتم مونده بود که یباره به مشکل خورد و تا اتمامش همشو سوزوندن
  حداقل نکردن بخاطر مشکلات فنی خودشون بگن تمدید میکنیم

 13. سیمین
  تیر ۷, ۱۳۹۹ در ۱۵:۳۴ پاسخ

  سلام هموطنان پارس ان لاین یک زمانی خوب بود در حال حاضر شده عصر نوین صدایش رو هم در نمی آورد مشتری هایش هم مشتر پاس ان لین است گند زده از مشرتی های پارس آن لین کسب در آمد می کند از لحاظ درجه زیر خط فقر است اصلا سراغش نروید گول نخورید ساعتها پشت خط می مانید آخر سر بدون رسیدگی تلفن قطع می شود شده کلاش
  پارس آن لین شده عصر نوین ولی در لیست شرکتها به این نام پیدا نمی کنید

  1. علی
   تیر ۱۷, ۱۳۹۹ در ۲۳:۲۳ پاسخ

   توضیحات کاملا فنی و کامل با اینحال جذاب و قابل فهم و خودمونی بسیار ممنون

 14. رضا
  خرداد ۲۸, ۱۳۹۹ در ۲۰:۰۶ پاسخ

  واقعا واسه خودم مملکتم متاسفم اینهمه خوندم اخرشم نفهمیدم چه کوفتی از چه شرکتی بخرم دزدی بیداد میکنه خراب شه این مملکت اه

 15. فردین
  خرداد ۲۰, ۱۳۹۹ در ۰۶:۱۷ پاسخ

  ۵ ساله از شاتل استفاده میکنم بدون قطعی و مشکلی و همیشه هم از طریق چت انلاین مشکلاتمو رفع کردم همیشه در دسترس هستند نیازی به زنگ زدن هم نیست کمترین زمان پاسخگو هستند

 16. امین
  اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۹ در ۱۴:۵۷ پاسخ

  چی میگین بابا همه اینها باز قابل تحمله. مبین نت این شرکت نه تنها دزدن بلکه شنودم میکنن خیلی خطرانه مبین نت. و کثافتهای هستن که در نوع خود وجود ندارن فقط بسوی این مبین نت حرامزاده نرید

 17. علیرضا علیپور
  اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۹ در ۱۳:۱۹ پاسخ

  اونا دزدن مردم ما بی دقت! آقایون خانوما اون سرعتی که موقع خرید سرویس نوشته بر اساس مگابیت در ثانیه هست نه مگابایت در ثانیه!

  اگر میخواین بفهمید چند مگابایت در ثانیه هست تقسیم بر هشت کنید: مثلا ۱۶مگابیت در ثانیه معادل ۲مگابایت در ثانیه هست.(حالا کمتراش که دیگه واستون نگم)

  باید بگردید ببینید تویه شهرتون کدوم سرعت بهتری داره! به پیاما دقت نکنید چون هرکی از شهر و منطقه مختلف داره نظر میده!

  درکل همه دزدن باید ببیند کی کمتر میدزده
  سرویس هارو هم طوری تنظیم میکنن که به خاطر سرعت بیشتر مجبور بشی حجم بیشتر و در اخر پول بیشتری پرداخت کنی کلا بگم داغانیم داغاااان.

 18. Mahan JA
  اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۹ در ۱۷:۴۷ پاسخ

  سلام مخابرات واقعا سرعت اپلودش عالیه ولی سرعته دانلودش بده ولی در کل همه شرکتای اینترنت تو ایران بدن چه شاتل چه پارس انلاین چه صبانت چه اسیاتک چه های وب ولی از نظر من بهترین سرعت اپلود مخابرات داره ولی دانلودش بده هر شرکتی از یک نظر بده بعضی شرکت ها هم از همه نظر کلا که همه میدونن اینترنت تو ایران خیلی خیلی ضعیفه!!!

 19. احمد
  اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۹ در ۱۹:۴۲ پاسخ

  من اینترنت از آسیا تک گرفتم
  اولش اس ام اس اومد که ۱۰۰ گیگ اینترنت ۶ ماهه ۴۵۰۰۰ تومان…بعد از تماس گفتند ۶۳۰۰۰ تومان…بعد هی گفتند چراغ مودمت چشمک می زنه احتمالا ماله ساختمانه….بعد ی کارشناس اومد گفت میرم حیاط زنگ می زنم اگه گوشی ثابت بوق زد که هیچ اگر نزد مشکل داره رفت پایین ۳ دقیقه بعد به موبایلم زنگ زد گفتم تلفن ثابت زنگ می زنه.. بعد اومد گفت که قبلا اومده بود سیمش را اینجوری بسته بودند و من اینجوریش کردم و خلاصه کلی ایراد از سیم و … گفت و ۱۰۰هزارتومان گرفت.
  بعد تو اپلیکیشن آسیاتک که زده بودند ۱۰۸ گیگ حجم اینترنت ظرف دو هفته شد ۵۸ گیگ اینترنت. در حالیکه من مجموعا ۶ ساعت هم با اینترنت کار نکردم. تماس گرفتم گفتند که حتما یا هک شده؟! یا شرکتهای دیگر خارجی و… دارند از اینترنتت استفاده می کنند… خلاصه ۶ ماهه اش داره می شه ۳ هفته. اونم شاید در مجموع ۲۰ ساعت هم کار نکنم.

 20. Amir
  اردیبهشت ۳, ۱۳۹۹ در ۱۶:۳۴ پاسخ

  دزدترین شرکت adsl پارس آنلاین.اگر اعصاب فولادی دارید از پارس انلاین اینترنت بگیرید.نه پشتیبانی داره و حداکثر ۲ مگابیت سرعت بهت میده در صورتی که پول ۸ مگابیتو دادی.این پولا خوردن نداره.دزدی تا کی.اگر موفق بشی با پشتیبانی ارتباط برقرار کنی میگه نویز داده خط در صورتی که الان ۸ ساله نویز نداشته ولی از بعد از اغتشاشات نویز دار شده.حتما نویز اغتشاشاته افتاده رو پارس انلاین.

  1. mostafa
   اردیبهشت ۷, ۱۳۹۹ در ۱۵:۳۸ پاسخ

   از اون دزدتر قطعا ها‌وب هستش.
   اگر میخواهید هیچوقت هیچکس جوابتونو نده های وب بگیرید. از هر ۱۰۰ بار که تماس بگیرید شاید یکبار بتونید با یکی صحبت کنید، موقع راه اندازی و خرید بلافاصله جوابتونو میدن، بعدش دیگه اگر قطع بشه یا هر بلایی سرتون بیاد دیگه دستتون به جایی بند نیست، زنگ میزنید پشتیبانی میگه شما نفر ۵۲ در صف هستید و زمان تقریبی پاسخگویی ۳ دقیقه، بعد از یک ساعت و نیم که می‌رسید جزو ۱۰ نفر اول قطعتون میکنن و دوباره از اول. وقتایی هم که اینترنتشون کلی مشکل داره شماره پشتیبانی رو قطع میکنن میرن خونه. خلاصه اینکه من بهترینشون رو نمی‌دونم اما درمورد بدترینشون میتونم بگم قطعا hiweb یکی از بدترین ها هستش هم از لحاظ سرویس دادن هم پشتیبانی.

 21. مریم
  اردیبهشت ۱, ۱۳۹۹ در ۱۷:۵۳ پاسخ

  سلام
  من از سال ۸۷ مشترک پارس آنلاین بودم همزمان واسه جاهای دیگه هم صبانت و مبین نت و مخابرات داشتم تو شهرهای مختلف رشت و مشهد و تهران هم استفاده می کردم صبانت که دزدی زیاد داشت مبین نت هم بعد از دو سال بد شد شکایت کردم ۱۹۵ بیچاره ها مجبور شدن پول مودم و خسارت رو برام بریزن مخابرات یه مدت داشتم خیلی بد بود ولی امسال بعد از ۱۲ سال که چند خط مختلف پارس آنلاین داشتم مغازه و کارگاه و خونه از اسفند خیلی بد شده همش قطعی داره مخابرات چند ماهه واسه مغازه ام گرفته ۲ مگه ولی خداییش سرعت فشنگ داره خیلی خوب شده از ۸ مگ پارس آنلاین خیلی بهتره نزدیکه دو ماهه یک کارشناس پیدا نمیشه جوابگو باشه باز ۱۹۵ شکایت کردم تازه یکی زنگ زده بهم میگه مشکل از مخابرات هست در حالی که خودم خط تلفنم رو از مخابرات پیگیری کردم بعد کلی توجیه می کنه آخرم می گه شما اجازه ندادین من توضیح بدم بهش میگم آخه خر منم یا تویی توضیح به دردم نمی خوره فقط درستش کن والا شکایتم رو پیگیری می کنم
  به هر حال هر جا مشکل خوردین ۱۹۵ شکایت کنید اینا موظف هستن پاسخگو باشن ۱۹۵ می ترسن

 22. کاربر
  فروردین ۱۸, ۱۳۹۹ در ۰۰:۳۸ پاسخ

  میگن مخابرات بده ولی اینطور نیست . اکر خط مشکلی نداشته باشه خیلی خوبه. همین آسیاتک وایرلس گرفتم باورتون نمیشه چه خر تو خریه این شرکت! ۲ ماه طول کشید تا بتونم یه جوری عکس کارت ملی براشون ارسال کنم! بعد از ۴ ماه تونستن برام وصلش کنن!

 23. Mahdi
  اسفند ۱۶, ۱۳۹۸ در ۰۹:۲۸ پاسخ

  اندیشه فوق العادس از شاتل هم بهتره

 24. Mahdi
  اسفند ۱۶, ۱۳۹۸ در ۰۹:۲۶ پاسخ

  من اندیشه دارم خیلی راضی ام از لحاظ پشتیبانی خیلی عالی
  تعرفه ها دقیق مثل شاتل
  پهنای باندش از شاتل بهتره
  بهرحال پیشنهاد میکنم
  تازه هزینه اولیه ش هم از شاتل ارزون تره
  شاتل ۳۰۰۰۰
  اندیشه ۱۳۰۰۰ یا ۱۴۰۰۰

 25. pouya
  اسفند ۱۳, ۱۳۹۸ در ۰۳:۵۸ پاسخ

  اینترنت ۱۶ مگ مخابرات و بگیر بعدش تست بزن کمه کمش ۷ مگ رو بهت میده که میتونی راحت استفاده کنی اینایی ک از مخابرات ناراضین به احتمال زیاد سرعتهای پایین و خریدن سرعت ۱۶ مگ مخابرات عالیه تا ۱۰ مگ هم میره منکه راضیم

 26. محمد
  بهمن ۲۴, ۱۳۹۸ در ۱۱:۳۴ پاسخ

  سلام بهترین اینترنت در حال حاضر فقط آسیاتک بقیه قطعی دارن

 27. Behnam
  دی ۱۷, ۱۳۹۸ در ۲۳:۲۸ پاسخ

  سلام دوستان عزیز خواهش میکنم این نظریاتی که می نویسن نظریات خود افراد سرویس های اینترنتی هستن که به نحوی میخوان همدیگرو سرکوب بکنند بهتره از همسایگان از دوستان بپرسین ببینید از کدام سرویس راضی اند اون و بخرید

 28. آرین
  دی ۱۴, ۱۳۹۸ در ۱۷:۳۶ پاسخ

  سلام دوستان من مخابراط استفاده میکنم و پیشنهادم اینه که اصلا نگیرید!!!
  دوتا خط دارم که یکیش برای مغازه هست البته مغازه vdsl
  و زمانی که تازه گرفتم سرعتش به ۶ مگابایت می رسید یه مدت گذشت حدود یک ماه بعد حداقل ۳ ساعت طول میکشید چراغ اینترنتش روشن شه بعد کلی تماس و بردن مودم پیش نمایندگی ( درصورتی که مشکل از مودم نبود و از مخابراط بود) درست شد ولی الآن ساعتش بزور به ۱ مگابایت می رسه
  خطی که تو خونه ام استفاده میکنم سرویس ۵۰ کیلوبایتیه
  که در بهترین حالت ۴۰ کیلوبایت سرعت داره!
  اولین بار بسته بصورت خود کار گرفتم هر ماه ۴۱ گیگ بین الملل
  قبل قعطی اینترنت ها ۳۰ گیگ داشتم بعد اینکه وصل شد زنگ زدم و پرسیدم گفتن حجم نداری گفتم من ۴۱ گیم بین‌ الملل گرفتم گفتن عوضش کردیم۳۱ گیگ داخلی شده و ۱۰ گیگ بین الملل گفتم خوب تو زمان قعطی چطور استفاده کردم گفتن دیروز وصل شده و من نمیدونم با ۴۰ کیلوبایت سرعت چطور مصرف شده؟
  بعدش که دوباره خودکار شارژ شد زنگ زدم گفتم چقدر حجم دارم گفتن ۱۵ گیگ گفتم باید ۴۱ باشه مثل اینکه طرحمو به سلیقه خودشون تغییر دادن بعد الآن زنگ زدم گفتم چقدر حجم دارم گفتن هیچی درحالی که فقط از گوشی استفاده میکنم و گوشیم نهایتا از مودم خونه ۳ گیگ بیشتر استفاده نکرده نه با اون مودم آپ دیت میکنم نه دان نه آنچنان اینستا و تلگرام میرم حالا نمیدونم چطوری تموم شده زد هکشم مکه حال جالب اینجاست که وقتی پرسیدم حجم بسته ای که خریدم چه قدر بوده گفتن ۱۰ گیگ درحالی که یه هفته پیش ۱۵ گیگ داشتم و تو این مدت هیچ بسته ای نخریدم!!!
  حداقل بدجوری بازدید ملت نفهمن

  1. Pari
   تیر ۲۹, ۱۳۹۹ در ۱۳:۳۴ پاسخ

   من میخوام اینترنت بگیرم از شرکت..میگن صفر و یک خوبه داتکم شنیدم خوبه ,میشه کمکم کنید

 29. Rhi
  آذر ۸, ۱۳۹۸ در ۱۹:۰۱ پاسخ

  بنظر من فن آوا بگیرید هم ارزونه هم خلی حجماش منصفناس و از همه شرکتا بیشتر ترافیکو حجم میده سرعتشم خوبع منتهی باید یکم کلاه سر کارشناسا بزارید \: سرعتو بیشتر از سرعت سرویس میبرن :))))))

 30. ایمان
  آذر ۶, ۱۳۹۸ در ۰۶:۳۴ پاسخ

  اولین شرکتم شاتل بود ده سال قبل ک عالی بود،در طول ده سال این شرکت هارو استفاده کردم،صبانت،اسیاتک،تلکام،شاتل،پارس انلاین
  اسیاتک وحشتناک دزدی توش زیاده یه گیگ تو ده دقیقه تموم میشه اونم فقط با ی چت ساده توی تل!!
  صبانت زیاد راضی نبودم از سرعتش
  تلکام ۱۲۰۰گیگ یکساله گرفتم ک با تل و اینستا تو سه ماه تموم شد!!!!
  پارس انلاین برادرم داشت و بهش وصل بودم عالی بود،سه ساله مشترک پارس انلاینم قیمتاش نسبتا خوب بود قطعی نداشت و سرعتش خوب بود ولی از تابستون ۹۸ قطعیاش شروع شد و الان ک نتهارو قطع و وصل کردن حتی سایت خودش رو هم باز نمیکنه!!!
  از نظر دزدی بگم
  بیشترین دزدی اسیاتک و تلکام
  کمترین دزدی پارس انلاین

  1. مجتبی
   آذر ۸, ۱۳۹۸ در ۲۲:۵۴ پاسخ

   سلام من چند سال اسیا تک داشتم بسیار دزدی وخیانت داره با قیمت بسیار بالا نمونه ۴۰۰گیگدر عرض یک روز تمام شد از اسیا تک اومدم بیرون وشکایت کردم اسیا تک بکلی انکار کرد من مشترکش بودم پیشنهاد میکنم از هر جا میخرید از اسیاتک نخرید فقط تبلیغات دروغین وپشتیبانی افتضاح داره میتونید امتحان کنید

   1. مجتبی
    بهمن ۲۴, ۱۳۹۸ در ۱۱:۳۲ پاسخ

    من که ۳ ساله مشترک آسیاتک هستم تا به حال به همچین مشکلی بر نخوردم شما حتما هک شدید که ۴۰۰ گیگ معادل ۲۰۰گیگ بین الملل در یک روز تموم شده!! وگرنه این موضوع خیلی غیرمنطقیه و تا به حال همچنین اتفاقی برای من و دوستانم که از آسیاتک استفاده می کنیم پیش نیومده

  2. امیر
   آذر ۹, ۱۳۹۸ در ۰۱:۴۵ پاسخ

   من خودم پارس آنلاین دارم استفاده میکنم که ماه پیش ۸مگابایت بود . اما در اصل ۲۰۰کیلوبایت هست

 31. علی
  تیر ۱۲, ۱۳۹۸ در ۱۱:۳۴ پاسخ

  فقط اینترنت فیبر نوری

 32. essi
  تیر ۱۰, ۱۳۹۸ در ۰۴:۴۳ پاسخ

  سلام به نظر من اینترنت شرکتی بگیرید نه مخابرات ، مثل شاتل که خوبه ولی جدیدا قیمتارو برده بالاتر و سرعت پایین تر و حجم هم کمه و بعضی وقتا هم قعطه و پشتیبانی فقط حرف میزنه .در کل اینترنت داتک و یا صفر و یک به نسبت بقیه بهتره که باز باید امتحان کرد یا تو اینترنت درباره اش مطلب خوند . هر کدوم از شرکت ها یه ایرادی دارند یا بیشتر ولی کلیاتش صفر و یک و مخصوصا داتک بهتر از بقیست فقط اگه اینارم الان یا بعدا خراب نکرده باشند. اسیا تک و پارس انلاین هم اولا بهتر بودن ولی الان بدرد نمیخورن فقط شاتل از لحاظ پشتیبانی یا بعضی اپشناش پیشرفته تر و جدید تره و برای بعضیا راحت تر. شرکت عصر تلکام هم دیگه مثل قبلا نیست پس ازش اینترنت نگیرید که ضرر میکنید چون در کل گفتم همشون یه خوبی هایی و یه بدیایی دارند که باید خودتون ببینید کدوم بیشتر به کارتون میاد،. با تشکر از سایتتون و مطالبی که ارائه شده.

 33. حسین
  تیر ۸, ۱۳۹۸ در ۲۰:۳۴ پاسخ

  سلام من اینترنت پارس آنلاین داشتم سرعتشان خیلی کم شد اینترنت مخابرات خریدم ولی اینم افتضاح کنده تو روز ای تعطیل کلا قطعه

 34. امین
  اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸ در ۰۰:۵۹ پاسخ

  سلام. تجربه شخصی خودم درباره اینترنت های وب:
  های وب بدترین خدمات دهنده، فقط حرف می زنند، سرعت ۸ مگابایت را به ۱ رسوندند تازه همون هم مدام قطع می شد ولی در کمال پر رویی بازم می گفتند برو سر خط چک کن یا بذار بعد از ۷۲ ساعت ما چک کنیم. تازه من مشترک ۵ ستاره بودم. دیگه اگر های وب تنها ارائه دهند اینترنت باشه و من تمام زندگیم به اینترنت بستگی داشته باشه از این شرکت اینترنت نمی گیرم.
  کارشناس هاشون فقط یک سری جملات تکراری رو بلد هستند تازه وقتی اعتراض می کنی باهات خیلی بد رفتار می کنند.

  1. اریو
   اسفند ۲۵, ۱۳۹۸ در ۱۷:۰۳ پاسخ

   منم های وب دارم دیونم کرده ..الان اومدم تو سایتا دنبال این میگردم چه شرکتی بگیرم آسیاتک داشتم بد نبود

 35. پارسا
  بهمن ۱, ۱۳۹۷ در ۰۱:۰۹ پاسخ

  سرویس آسیاتک که افتضاح شده در ۲۴ ساعت ۳ الی ۴ ساعت نت داریم و باقیش قطعه به پشتیبانی هم که زنگ میزنیم میگن به ما ربطی نداره و باید با ۲۰۲۰ تماس بگیرید که مخابراته…
  در کل خودشون رو راحت کردن و مشکلات رو میندازن گردن مخابرات..
  با اینکه مشکل از سمت خودشونه اصرار دارن کارشناسشون روبفرستن و ۲۰ هزار تومان پول بگیرن و بعد بگن از مخابراته… اینام اینجوری کاسبی میکنن..

  1. مجتبی
   بهمن ۲۴, ۱۳۹۸ در ۱۱:۳۶ پاسخ

   سلام من چند ساله دارم از آسیاتک استفاده میکنم خوشبختانه هیچوقت مشکلی نداشتم چه از لحاظ قطعی چه سرعت همیشه راضی بودم و دوستانم هم به توصیه من تهیه کردن

 36. رسول
  دی ۱۵, ۱۳۹۷ در ۱۷:۰۲ پاسخ

  فعلا از همه بهتر داتک هست( منظورم همین الان هست که دارم این پست رو مینویسم ۹۷٫۱۰٫۱۵)
  من همه شرکت ها رو تست کردم (لایزر – شاتل – اساتک – مخابرات – فن آوا -های وب – … ) و هر زمان با توجه به حجم و قیمت و سرعت بسته هاشون از یه شرکت اینترنت گرفتم
  در حال حاضر هم به نظر من بهترین شرکت ارائه دهنده اینترنت با سرعت و حجم و قیمت مطلوب داتک هستش
  (بسته نارنجی ۶ ماهه سرعت تا ۱۶ مگ با ۳۰۰ گیگ حجم بین الملل و ۶۰۰ گیگ حجم داخلی فقط ۹۹ هزار تومن)
  بسته قبلی که خودم هنوز دارم استفاده میکنم ۶ ماهه ۱۲۰۰ گیگ ۸ ماهه ۱۳۰ تومن هست که فعلا شرکت برداشته

 37. رسول
  دی ۱۵, ۱۳۹۷ در ۱۷:۰۲ پاسخ

  فعلا از همه بهتر داتک هست( منظورم همین الان هست که دارم این پست رو مینویسم ۹۷٫۱۰٫۱۵)
  من همه شرکت ها رو تست کردم (لایزر – شاتل – اساتک – مخابرات – فن آوا -های وب – … ) و هر زمان با توجه به حجم و قیمت و سرعت بسته هاشون از یه شرکت اینترنت گرفتم
  در حال حاضر هم به نظر من بهترین شرکت ارائه دهنده اینترنت با سرعت و حجم و قیمت مطلوب داتک هستش
  (بسته نارنجی ۶ ماهه سرعت تا ۱۶ مگ با ۳۰۰ گیگ حجم بین الملل و ۶۰۰ گیگ حجم داخلی فقط ۹۹ هزار تومن)
  بسته قبلی که خودم هنوز دارم استفاده میکنم ۶ ماهه ۱۲۰۰ گیگ ۸ ماهه ۱۳۰ تومن هست که فعلا شرکت برداشته

 38. Hosein
  دی ۱۲, ۱۳۹۷ در ۱۲:۱۲ پاسخ

  با سلام
  من خیلی حجم مصرف میکنم.
  من از آسیاتک سرویس میگیرم. سرویس قبلی سرعت ۲ مگ گرفته بودم فقط ۸۵۰ کیلوبایتش رو میداد که ۸۰ گیگ داخلی حجمش بود. بعد این سرویس سرعت ۴ مگ و حجم ۱۶۰ گیگ داخلی خریدم که فقط ۶۰۰ کیلوبایت سرعت میده!!!! یعنی سرعت رو دو برابر خریدم از اونم کمتر میده!!
  میخوام این آسیاتک رو جمع آوری کنم و تغییرش بدم. حالا موندم به کدوم شرکت برم که سرعتش بیشتر باشه. لطفا راهنماییم کنید.
  با تشکر

 39. ابتکار کلاچ
  آذر ۲, ۱۳۹۷ در ۲۰:۳۰ پاسخ

  کسب وکار من شدیدا وابسته به اینترنت بودبعدازوضع موجود فقط بسته میخرم ولی اونم از adslیاد گرفته مرتب قطع میشه
  دیگه کلا ازنت خریدن ناامید شدم.

 40. پدرام
  آذر ۲, ۱۳۹۷ در ۱۹:۲۸ پاسخ

  با این همه دیدگاه متفاوت من موندم از کدوم شرکت بگیرم لطفا راهنمایی کنید

 41. saman
  آبان ۲۱, ۱۳۹۷ در ۱۴:۴۵ پاسخ

  سلام دوستان من دوسال هست دارم اینترنت مخابرات استفاده میکنم من تازگیا سرعت ۴ مگ گرفتم ولی سرعت دانلودم از ۱۲۰ کیلو هم بالاتر نمیره تا زنگ میزنم به نمایندگیش میگه خط تلفنتون مشکل داره یا میگه کافو یا همون تبلو مخابراط کوچتون مشکل داره خداهیش این همه حجم میگیرم تا سر ما سر جمع ۱۰ گیگم به زور نمیتونم استفاده کنم دیگه نمیدونم چکار کنم خداهیش دیتا های همراه اول از لحاظ سرعت عالی هستن ولی افسوس که پینگ تایمش داغونه و هزینش خیلی بالاست البته اینم بگم من تست سرعت انلاین میزنم میگه سرعت دانلود شما ۸۰۰ کیلو هست و وقتی که دارم استفاده میکنم ازش اتوماتیک داخل تست نشون میده که داره میاد پاین نمیدونم مشکل از کجاست

 42. کاظمی
  آبان ۲۰, ۱۳۹۷ در ۱۸:۲۳ پاسخ

  کشوری که قانون نداشته باشه نباید بیشتر توقع داشت سوپری همسایه هم یه جنس را ۴۰ درصد گرون میده میبینند ولی برخورد نمیکنن
  من اسیاتک استفاده میکنم افتضاح هست میخوام عوض کنم و الان دارم تحقیق میکنم که ببینم کدامیک کمتر دزدی میکنند

 43. حسین واحدی
  مهر ۲۹, ۱۳۹۷ در ۱۲:۰۰ پاسخ

  سلام من از مخابرات مرکز مالک اشتر سرویس میگیرم مخابرات جدیدن ۲وبعضی وقتها ۳برابر تعهدش قبض صادر میکنه موقعه عقد قراردادماهی‌ ۲۵۰۰۰تومان بود الان فقط ۱نوبت قبض ۱۲۵۰۰۰تومان فقط برای اینترنت برای من میاد بخاطر اون میخام عوض کنم خیلی گرانه

 44. محمد
  مهر ۲۸, ۱۳۹۷ در ۱۴:۴۹ پاسخ

  فقط شاتل بعد از اون لایزر و تمام

 45. محمدموسی
  مهر ۲۷, ۱۳۹۷ در ۱۷:۰۲ پاسخ

  سلام صبانت داشتم واقعا دزده نگیرین ازاین شرکت واسیاتک هم داشتم اونم از صبانت دزدتره موندم از کدوم شرکت بگیرم همشون دزدن بایدبگردیم یکی که کمتردزدی میکنه کدومه واقعا کسی یاسازمانی نیست شکایتهای مردموپیگیری کنه و دزدهای سازمان یافته روبه دادگاه بیاره و خسارت مردموبگیره ازاینا.ایناماشینای مدل بالاسوارنشن کی بشه …

 46. الیاس
  مهر ۲۳, ۱۳۹۷ در ۲۰:۰۰ پاسخ

  جمیعا سلام…..من خودم با مخابرات شروع کردم و بعد که های وب اومد رفتم های وب که تا چند وقت پیش خوب بود ولی بعد از راه اندازی طرح مصرف منصفانه مزخرف شدش….به پیشنهاد یکی از دوستان در تابستان ۹۷ رفتم به شرکت عصر داده (عصر تلکام) و طرح تابستانه شو باسرعت ۲Mb و حجم ۸۰۰۰ گیگ بین الملل یا ۲۴۰۰۰ گیگ داخلی به مدت زمانی یکساله شو به قیمت تمام شده ۱۸۰ هزار تومان خریداری کردم که باید بگم واقعا معرکه است سرعتش اسمی تا ۲ Mb ولی تا ۱۶Mb بازه…..واقعا عالیه..الان که این پستو گذاشتم (مهر ۹۷)شرکت اون طرح رو اومده ۳۰ هزار تومان گرون کرده…پیشنهاد میکنم از دست ندید…..

  1. پیمان
   بهمن ۶, ۱۳۹۸ در ۰۴:۵۲ پاسخ

   مگه تو فضولی ادرس میدی..از بس سرش شلوغ شده ۲ زار نمی ارزه.بخور حالا.سرعت ۱۶ مگ دارم ۳۲ کیلوبایت دانلوده.یعنی ۱ فایل ۱۰۰ مگی را باید ۳۰ روز بشینم تا دانلود کنه.اینقدر یه شرکت بالا نبرین الکی که زیرش م…زه.خوب بود بله اما وقتی شرکت خارجی ازش جدا شد دیگه حجم بالا نمیده .سرعتشم که افتضاحه.یه چیز دیگه.اصلا طرفش نیاین.در روز بالای ۱۰۰ بار قطع میشه و تا چراغ مودم روشن بشه ۱۰۰ بار سرتو به مونیتور میکوبی به خدا… من هم اومدم یه شرکت بهتر پیدا کنم.عصر تلکام خستم کرده..همین لحظه سرعت دانلود ۲۵ کیلوبایت.آپلود۲۵۰ کیلوبایت.سرعتم ۱۶ هست .۶ / ۱۱ / ۱۳۹۸

 47. علی
  مهر ۲۳, ۱۳۹۷ در ۱۲:۴۰ پاسخ

  من بیشتر از ۴ساله اینترنت نامحدود ۱ مگ مخابرات داشتم خوب بود ولی از دیروز اینترنتم یکدفعه امد رو ۱۶ کیلو زنگ زدم ۲۰۲۰ میگم چرا اینترنت من سرعتش کم شده میگه شما ۲-۷-۹۷ درخواست تغییر سرویس دادید پیگیری کردم میگن از بالا دستور امده که همه سرویسهای قبلی را قطع کنیم و سرویس جدید بدیم

 48. عباسقلی
  مهر ۴, ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۰ پاسخ

  از داتک اومدیم رو اسیاتک بعدش رفتیم پارس انلاین و الان های وب این جابجایی کوتاه نبوده و ۳-۴ سال یوزر هر شرکت بودیم متاسفانه تمامشون افتضاح بودن و لان دارم به شاتل فکر میکنم چون خیلی تعریفش رو شنیدم یه شاتلی بلند مدت تایید کنه لطفأ

  1. بهرام
   مهر ۸, ۱۳۹۷ در ۱۵:۰۲ پاسخ

   سلام ۵ ساله شاتلم پارسال یه مقدار قطعی داشت اما از وقتی سرویس های جدید اومده بدون مشکل دارم استفاده میکنم سرویس ۸ مگ دارم سرعت تقریبا همیشه ۱ مگ هستش . پشتیبانی هم بین جاهایی که بودم شاتل و های وب از همه بهتر بود ولی جفت فقط حرف میزنند عملا

  2. عادل
   مهر ۲۶, ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۳ پاسخ

   من الان شاتل هستم خیلی خوب بود ولی تقریبا یکساله افتضاح شده دنبال یک اپراتور جدیدم که عوضش کنم

  3. سپیده
   آبان ۲۵, ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۵ پاسخ

   من سه ساله شاتل دارم
   از پارسال افتضاح شد و روزهای تعطیل بهدحدی قطعی داریم که از نت همراه ایرانسل استفاده میکنم
   میخواستم اسفندپارسال با مخابزان قرارداد ببندم که از شاتل زنگ زدن که تا آبان رایگان تمدید سرویس شده
   الان نمیدونم شرکتمو عوض کنم یا یه طرح با سرعت بالاتر بگیرم
   همه شرکت ها ناراضی داره انگار

  4. sta
   آذر ۶, ۱۳۹۷ در ۰۹:۰۶ پاسخ

   سلام

   دوست عزیز شما بهتر کیفبت خطوط تلفن یا فاصلتون تا مرکز مخابراتی را چک کنید. اگر با تمام شرکت ها مشکل داشتید احتما ۹۰ درصد شاتل هم گیرید همین مشکل را خواهید داشت.

 49. نادر
  شهریور ۳۱, ۱۳۹۷ در ۱۵:۳۱ پاسخ

  سلام
  تازه دارم یه چیزایی یاد میگیرم
  میخواستم بدونم برای وب گردی و تحقیقات ۱۶ساعت در روز البته بدون دانلود و یا تماشای فیلم به چه حجم اینترنت در ماه میاره تقریبا
  و کدوم شرکت رو پیشنهاد میکنید
  لطف میکنید که راهنمایی میکنید

 50. سلیمانی
  شهریور ۲۸, ۱۳۹۷ در ۲۳:۰۰ پاسخ

  از همه این شرکت ها اسیاتیک از همشون دزدتره چه اینترنت باز باشه چه نباشه الکی از گیگت کم میشه همه مشغول دزدین

 51. Mahdiyar
  شهریور ۲۰, ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۰ پاسخ

  های وب از وقتی که تعرفه ها جدید شد افتضاح شده و داره کم فروشی میکنه. قبلا من سرعت ۲Mbps میگرفتم سرعت دانلود حدود ۲۵۰KB بود اما الان با سرعت ۸Mbps همچین سرعت دانلودی دارم.

 52. حسن
  شهریور ۹, ۱۳۹۷ در ۲۰:۴۶ پاسخ

  پیشگامان حجم‌هاش رو نصف کرده و واقعا افتضاحه

 53. سعید
  شهریور ۴, ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۸ پاسخ

  خدا لعنت کنه شرکت مخابرات را با این اینترنتش. همشون دزدن.

 54. B
  شهریور ۲, ۱۳۹۷ در ۲۳:۴۱ پاسخ

  سلام
  کدومشون بیشترین زمان شبانه رایگان دارن؟؟؟

 55. بهاره
  مرداد ۳۱, ۱۳۹۷ در ۱۶:۱۰ پاسخ

  من از چند تا شرکت استفاده کردم !الان پشیمونم چرا شاتلم رو قطع کردم! چون بهتر از همش بود! در هرصورت همشون سرویس دهیشون اشتباهه و دزدن! مثلا الان از های وب دارم استفاده میکنم!
  اما های وب خیلی بده برعکس تبلیغاتی که میکنه!
  فقط بهانه های الکی میاره اما سرویس درست نمیده!من فقط حوصله ندارم منتظر باشم پنج روز بیاد جمع آوری کنن و بعد وصل کنن!

 56. va
  مرداد ۲۹, ۱۳۹۷ در ۱۴:۳۹ پاسخ

  مخابرات از همه بی انصاف تره
  من خودم داشتم جمع کردم رفتم شاتل
  هر چی جلوتر میرم بیشتر از کاری که کردم خوش حال میشم
  واقعا راضیم

 57. علیرضا
  مرداد ۲۰, ۱۳۹۷ در ۱۶:۴۵ پاسخ

  مسخره ترین و مضخرف ترین اینترنت ایران مبیننت مخصوصا وایمکسش من با سرعت ۴ مگابایت تقسیم بر ۴ نفر گرفتم (یعنی سرعت ۱ مگابایت دانلود)ولی سرعتم ۴۰۰ کیلوبایته هرکی میخواد مبیننت بخره پیشنهاد میدم به هیچ وجه این کارو نکنه

 58. Aa
  مرداد ۱۹, ۱۳۹۷ در ۱۹:۲۶ پاسخ

  سلام من اینترنتم مشکل داشته اینترنت مخابرات چند وقته چهار بار زنگ زدم پشتیبانی درست نشده بار چهارام منو تحدید کرده درست شنیدید تحدید کرده که سرعتم که شانزده مگ خریدم رو می کنه دو مگ الانم این کار رو کرده واقعن جای تاسف داره حروم این پول خداحافظ .

  1. محمود
   شهریور ۳۰, ۱۳۹۷ در ۱۶:۴۵ پاسخ

   بنده هم خواستم در خانه جدید اینترنت شرکتی بگیرم، مخابرات گفت نمیشه! فقط از خود ما باید بگیری، گفتم باشه و گرفتم، بعد برای سرعت خوب میگفت فقط بسته ۶۰ گیگ در ماه داریم!!!
   اگه سرعت کم میخواستم ماهی ۱تا۵ گیگ میداد!!! بعد ۳ ماه ، هزینه ام با نصب و کلی قطعی به ۲۰۰ تومن رسید!!! کلا جمعش کردم، بی خیال شرکتی ها هم شدم، الان بعد یک سال، هنوز میگن مشکل فنی داریم!!، هیچی دیگه ،مجبورم با گوشی بسته بخرم!
   متاسفم

  2. علی
   اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۸ در ۱۲:۱۴ پاسخ

   شما بنظرم اگه از همون لحظه به بعد اشتراکتو قطع نکرده باشی به خودت احترام نذاشتی و من یکی بهت شک میکنم !!!

  3. عرفان
   فروردین ۱۴, ۱۳۹۹ در ۰۰:۵۲ پاسخ

   یه نصیحت برادرانه میکنم جون هرکی دوس دارین از مخابرات نخرین همیشه قطعه و سرعت دانلودش هم زیر ۵۰۰ کیلو هست و از همه بدتر حجم دزدی هم میکنه من مجبورم هر هفته رمز پنل رو عوض کنم در این حد یعنی

 59. یوسف
  مرداد ۱۸, ۱۳۹۷ در ۱۰:۱۴ پاسخ

  سلام خوب بود.ممنون

 60. مصطفی
  مرداد ۳, ۱۳۹۷ در ۲۳:۰۵ پاسخ

  ۱۶ مگابیت چیه دیگه بابا من اینترنت ۲۰۰ مگابیت لازم دارم.

 61. جواد
  مرداد ۲, ۱۳۹۷ در ۱۵:۵۱ پاسخ

  خسته نباشید واقعا! اینجوری مشورت میدید؟!
  پس عصرتلکام کو؟؟؟؟ الان داره یه طرح میده با ۸ ترابایت اینترنت بین الملل!!! با قیمت ۱۷۵۰۰۰ تومن!!! اونم یکساله!!!
  اصلا مگه داریم؟؟؟؟ مگه میشه؟؟؟؟
  من خودم گرفتم، تازه شده ۷۹۸۰ گیگ خخخخ
  لذا برای شرکت های دیگه الفاتحه مع الصلوات….

  1. حامد
   مرداد ۵, ۱۳۹۷ در ۰۱:۴۷ پاسخ

   اصلا این طرحی که میگی نیست تو سایت

  2. AR
   مرداد ۶, ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۲ پاسخ

   بدترین اینترنت دنیاست دقیقا سه هفتس ک قطعه عصرتلکام
   الان سرعتش از ۵٠kBps بیشتر نمیره
   پشتیبانی افتضاح هم داره زنگ میزنم میگه شرکت مشکل داره واسه همه همین جوریه زمان درست شدنش هم معلوم نیست!
   من ک درخواست جمع آوری دادم

  3. AR
   مرداد ۶, ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۳ پاسخ

   بدترین اینترنت دنیاست دقیقا سه هفتس ک قطعه عصرتلکام
   الان سرعتش از ۵٠kBps بیشتر نمیره
   پشتیبانی افتضاح هم داره زنگ میزنم میگه شرکت مشکل داره واسه همه همین جوریه زمان درست شدنش هم معلوم نیست!
   من ک درخواست جمع آوری دادم

  4. متین
   مرداد ۱۰, ۱۳۹۷ در ۲۱:۱۱ پاسخ

   رع واقعا مزخرفه هرچی هم زنگ میزنی میگن نمیدونیم کی درست میشه
   مسخرس این مملکت واقعا مسخرس

  5. عارف
   شهریور ۳۱, ۱۳۹۷ در ۱۳:۳۶ پاسخ

   از اولین روز استفاده از اینترنت پرسرعت عصر تلکام استفاده میکنم.خیلی مزخرفه سرعت نداره حجم رو هم ک ی جا قورت میده.جمع اوری زدم موندم بین اسیاتک و شاتل و های وب

  6. مازی
   دی ۲۷, ۱۳۹۷ در ۰۹:۰۷ پاسخ

   حتما مال باباته که سنگشو به سینه میزنی وگرنه مثه خودت فقط دروغه

 62. حمید
  تیر ۲۰, ۱۳۹۷ در ۱۹:۳۵ پاسخ

  گفته شد دو سه شرکت حجم هر ماه را به ماه بعدی منتقل می کنند. کدام شرکتها این کار را انجام می دهند.

 63. M
  تیر ۱۲, ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۷ پاسخ

  من فیلم زیاد دانلود میکنم و مصرفم زیاده کدوم شرکت خوبه ؟

  1. علی
   تیر ۱۶, ۱۳۹۷ در ۱۰:۲۴ پاسخ

   دیتای همراه اول شبها ۳ تا ۷ صبح رایگانه. من شبی ۲۰ / ۳۰ گیگ دانلو میکنم
   بستگی به حجم مصرفت انتخاب باید کنی
   من شاتل داشتم خوب نبود الان اسیاتک گرفتم

  2. پیمان
   بهمن ۶, ۱۳۹۸ در ۰۴:۵۷ پاسخ

   شما مصرفتو بیار پائین اور دوز نکنی !!

 64. Hamid
  خرداد ۲۳, ۱۳۹۷ در ۱۱:۱۰ پاسخ

  ممنون مفید بود

پاسخ بدهید