غارهای یخی وهم‌انگیز ایسلند؛ به درخشش خورشید و به سپیدی برف

این غارهای درخشان گویی از آنِ کره خاکی ما نیستند و به دنیای دیگری تعلق دارند!

غارهای یخی کشور ایسلند با تابش نور خورشید آن قدر درخشان می‌شوند که انگار پنجره این دنیای تاریک و فانی را به سوی یک روشن و ابدی می‌گشایند.

پارک ملی واتناجوکول (Vatnajokull) در زبانه یخی بریدامر کورجکول (Breidamerkurjokull) در کشور ایسلند واقع شده است. یکی از غارهای یخی این منطقه سا‌ل‌هاست شهرت دارد اما امسال غار جدید دیگری در پهنه شرقی زبانه یخی پدیدار شده است.

در این مناطق همیشه خطر شما را تهدید می‌کند. البته، ناگفته نماند که گاهی باید با قایق به سمت برخی از این غارها بروید و سپس از یخچال‌ها بالا بروید. گاهی هم با خودروی جیپ یا با پای پیاده! اما خب، باید حواستان باشد که هر اتفاقی ممکن است در طول مسیر برای شما بیفتد؛ زیر یخچال‌ها آتشفشان‌های فعال وجود دارد،زمین لرزه ممکن است ورودی غار را مسدود کند و شما در آن حبس شوید یا حتی احتمال دارد با غول‌های ایسلندی ساکن غار یخی مواجه شوید!

این غارها هر لحظه با تابش نور تغییر می‌کنند اما متأسفانه فقط در همین روزهاست که این غارها چنین درخشندگی و تلألویی دارند. مشکل بزرگ آب‌های گرم یا باران است زیرا غارهای یخی از جریان آبی تشکیل شده‌اند که در حکم لوله فاضلاب یخچال‌هاست. بنابراین، با گرم شدن هوا یا بارش باران یخ‌ها آب می‌شوند.

ایسلند کشوری رویایی و سحرآمیز است و غارهای یخی آن دنیایی وهم‌انگیز و خیالی را در دل پنهان دارد. شما می‌توانید با سفر به ایسلند در فصل زمستان تمامیت این غارها را بستایید یا بر جلوه‌های مخفی بلورهای یخی متمرکز شوید و چیزهای بیشتری در آن پیدا کنید.

 

خسته از تدریس زبان انگلیسی، پا به بازاری گذاشتم که در آن نوکیا با N97 mini خود فرمانروایی می‌کرد و سامسونگ با کوربی‌های لمسی و رنگارنگش تازه پا به میدان رقابت گذاشته بودند؛ بازاری که هنوز تب آیفون 3G در آن داغ بود و مدل 3Gs آن دست یک عده افراد خاص بود؛ ال‌جی شکلات بلندقامتش را تبلیغ می‌کرد و سونی اریکسون قدیم با مدل‌های واکمن خود بازار را تصاحب کرده بود. از آن زمان تا کنون، من مانده‌ام و دنیایی رو به تحول و اطلاعاتی که هر روز تکمیل‌تر می‌شود؛ دنیایی از مجلات و وب‌سایت‌ها که برایم در حکم یک دانشگاه است؛ دانشگاهی بدون امتحان! چه شود! هم می‌نویسم، هم یاد می‌گیرم و هم ذهنی عاری از دغدغه آزمون‌های پایان ترم و حضور و غیاب دارم! شاید روزی حتی فکرش را هم نمی‌کردم که خود را تافته در لابه‌لای الیاف فناوری‌ها و اخبار روز آی.تی ببینم که هر روز رنگ عوض می‌کند و از آنچه آرزویش را داشتم یک دنیا فاصله بگیرم. اما حالا با ذوق و شوق و عاری از تعصب، سوار بر قطار فناوری، می‌روم تا ببینم به کجا می‌رسم! تحصیلات: کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد زبانشناسی

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید