ببینید و باور کنید… عکاسی ماکرو با دوربین موبایل Galaxy J7 Prime!

فکر می‌کنید اصلاً چنین چیزی امکان دارد؟ آیا می‌توان با دوربین تلفن همراه عکاسی ماکرو کنید؟

چنین سؤالی حتماً به نظرتان مضحک می‌آید و مطمئن هستید که ثبت تصاویر ماکرو فقط با دوربین‌های عکاسی حرفه‌ای مانند دوربین‌های عکاسی دیجیتال و آنالوگ امکان‌پذیر است و بی شک پیشرفته‌ترین تلفن‌های هوشمند این روزها نیز قادر به ثبت تصاویر ماکرو نیستند.

خب، ممکن است حق داشته باشید اما با دیدن تصاویر زیر حتماً نظرتان عوض خواهد شد؛ البته، برای این کار باید کمی خلاقیت داشته باشید.

در این تصاویر، جزییات ظریف و ریز هر سوژه که به چشم غیر مسلح قابل دیدن نیست را می‌توانید مشاهده کنید. این تصاویر را عکاس هنرمند ۳۰ ساله به نام کومانگ ویرانتا که اهل اندونزی است با دوربین تلفن همراهش که یک سامسونگ گلکسی جِی ۷ پرایم (Samsung Galaxy J7 Prime) است با کمک لنزی که خودش ساخته ثبت کرده.

به گفته این هنرمند عکاس، فرایند عکس گرفتن بسیار ساده است؛ فقط باید یک لنز را به پشت دوربین تلفن هوشمند با استفاده از یک کش لاستیکی یا گیره خاص وصل کنید. سپس، به سمت سوژه مورد نظر بروید. وقت که لازم شد، می‌توانید از یک زوم دیجیتال کوچک هم استفاده کنید تا به دلیل نصب لنزهای اضافی روشنایی را کاهش دهد.

تهیه لنز مورد نظر برای کومانگ حدود یکی دو هفته طول کشیده و قطعات مورد نیازش را از لنز دوربین‌های دیگر، مانند دیجیتال DSLR و آنالوگ، که خراب شده‌اند به دست آورده و سر هم کرده است.

 

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید