تبدیل مرسدس AMG G63 به لیموزینی زره پوش!

مدل G63 کمپانی مرسدس بنز در حال حاضر یکی از بهترین خودرو‌های آفرود موجود در بازار است، اما در صورتیکه به دنبال خودرویی با سطح حفاظت بیشتر هستید متخصص خودرو‌های زرهی یعنی کمپانی کانادایی Inkas هم اکنون از لیموزین ضد گلوله جدید خود که بر پایه مرسدس بنز AMG G63 2018 ساخته شده رونمایی کرده است.

این اولین بار نیست که کمپانی Inkas این خودرو قدرتمند را به یک لیموزین کشیده تبدیل می‌کند، اما این نسخه‌ی اصلاح شده و جدید در مقایسه با مدل قبلی خود دارای سطح بالاتری از پوشش زرهی بوده و علاوه بر این فضای داخلی آن نیز بازسازی شده است.

این خودرو اکنون به طور مشخص از سطح زرهی CEN 1063 BR7 برخوردار است، به این معنا که محافظ براق این خودرو می‌تواند در برابر شلیک گلوله‌ی یک سلاح ۷٫۶۲ میلی متری hi-power مقاومت کند. این خودرو همچنین به همراه شیشه‌های ضد گلوله عرضه خواهد شد.

ابعاد این لیموزین عظیم الجثه برابر با ۶۱۸۶ میلی متر طول، ۲۰۵۵ میلی متر عرض، و ۱۹۵۱ میلی متر ارتفاع می‌باشد. این اتومبیل همچنین به خودی خود دارای اتاقی بزرگ به همراه فضای کافی برای دو سرنشین در قسمت پشت می‌باشد.

به گفته‌ی کمپانی Inkas بیش از نیمی از فضای داخلی این خودرو با پارچه‌ی جیر فوق ممتاز آلکانترا پوشیده خواهد شد و مابقی آن به وسیله‌ی چرم top-grain غیر بومی تکمیل می‌گردد. طراحان این کمپانی حتی به یک تکنیک دوخت جدید دست یافته‌اند که باعث افزایش ماندگاری شده و طول عمر و جذابیت بصری را نیز به حداکثر می‌رساند.

در میان امکانات لوکسی که سرنشینان اتاق پشتی می‌توانند از آن لذت ببرند می‌توان به یک تلویزیون با کیفیت اولترا ۴K HD و قابلیت یکپارچه سازی Apple TV،‌ کنترل‌هایی که از طریق سیستم Apple Siri توسط صدا فعال می‌شوند، قسمت نوشیدنی مجهز به یک موتور به همراه یک یخچال، و صندلی‌های کاپیتانی جدید و بهبود یافته اشاره کرد.

این صندلی‌ها در کنار قابلیت ماساژ می‌توانند به طور کامل خم شده و علاوه بر این سقف قابل تنظیمِ روشنایی روز این خودرو نیز به گونه‌ای تنظیم شده تا برای کاهش میزان خستگی سرنشینان، نور خورشید واقعی را شبیه سازی کند. این خودرو همچنین از یک سیستم نظارت بر محیط نیز برخوردار است که از دوربین‌های مادون قرمز و حرارتی بهره می‌برد و این قابلیت را دارد که تصاویر را به صورت محلی ضبط کرده و در یک سِروِر Cloud امن آن را آپلود کند.

کمپانی Inkas صحبتی در رابطه با بهبود این خودرو به لحاظ مکانیکی نداشته اما موتور ۵٫۵ لیتری هشت سیلندر توربو دو قلو مدل اصلی G63 با خروجی قدرت ۵۳۷ اسب بخار احتمالاً‌ قدرتی بیش از حد نیاز را فراهم خواهد کرد. با این حال برای خرید این خودرو به ثروت زیادی نیاز خواهید داشت چرا که قیمت گذاری مدل Inkas G63 AMG از ۱٫۲ میلیون دلار آغاز می‌گردد.

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید