پاریس در یک روز!گردشگری

پاریس در یک روز!

اگر تنها یک روز برای گشتن پاریس فرصت دارید، این بهترین برنامه‌ای است که می‌توانید داشته باشید! اگر هم فکر نمی‌کنید حالا حالاها گذرتان به پاریس بیافتد، بد نیست سری به این مطلب زده و بازدیدی تصویری از جاذبه‌های پاریس داشته باشید!

فقط یک روز وقت دارید؟ باید مطمئن شوید هیچ جایی را از دست نمی‌دهید و علاوه بر مکان‌های دیدنی معروف، سری هم به بقیه نقاط شهر مثلا پارک‌ها، رستوران‌ها و غیره هم می‌زنید. با برنامه ریزی که برای شما انجام داده ایم، به همه این‌ها می‌رسد. پاریس، این شهر رمانتیک و پر از نور و صدا دیدنی‌های بی‌نظیری دارد تا پیشکش چشمان شما کند!

خب بهتر است سریع تر دست به کار شویم چون شما یک روز بیشتر وقت ندارید!

ساعت ۹ صبح: نتردام (مدت زمان بازدید: ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه)

یاد کتاب گوژپشت نتردام افتادید؟ خیلی از شهروندان پاریس و توریست‌ها این مکان را جز ۱۰ جاذبه گردشگری برتر پاریس در نظر می‌گیرند. در کنار کلیسای مقدس، برج ایفل، موزه لوور و دیگر جاذبه‌ها، نتردام هم خود نمایی می‌کند. نتردام در واقع یک کلیسای جامع دیدنی است که ممکن نیست با نگاه کردن به آن تحت تاثیر عظمت و زیبایی آن قرار نگیرید!

ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح: کلیسای مقدس (مدت زمان بازدید: ۱ ساعت)

کلیسای مقدس پاریس توسط لویس شاه ساخته شد تا میزبان باقی مانده “صلیب حقیقی” و تاج و تخت اصلی باشد که از پادشاه قسطنطنیه خریداری شد. امروزه کلیسای مقدس به عنوان بالا ترین دستاورد معماری دوره گوتیک شناخته می‌شود.

ساعت ۱۱:۵۰ دقیقه پیش از ظهر: موزه لوور (مدت زمان بازدید: ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه)

در بالای لیست ۱۰ جاذبه برتر پاریس، موزه لوور به راستی بزرگ ترین موزه هنری در سراسر جهان است و خانه یکی از بهترین مجموعه‌های هنری است. جایی که یکی از مشهور ترین نقاشی‌های جهان، نقاشی مونالیزا در آن جای گرفته است.

ساعت ۲:۳۰ دقیقه ظهر: باغ‌های تویلری (مدت زمان بازدید: ۳۰ دقیقه)

درست کنار موزه لوور می‌توانید یکی از زیبا ترین چشم اندازهای پاریس را تماشا کنید، باغ‌های تویلری. این باغ‌ها در سال ۱۵۶۴ به وسیله کاترین د مدیسیز که یک باغبان بود در محل کاخ تویلر برای لویس XIV ساخته شد. باغ‌های تویلری احتمالا فرانسوی ترین باغ‌هایی است که می‌توانید در تمام پاریس پیدا کنید. در این باغ‌های ردیف‌های زیبایی از درختان را خواهید دید که با گذرگاه‌هایی خوش فرم از یکدیگر فاصله گرفته اند. در سال ۱۶۶۷ بازدید از این باغ‌ها برای عموم مردم آزاد شد و بعد از انقلاب فرانسه این باغ‌ها تبدیل به پارک‌هایی عمومی شدند.

ساعت ۳:۰۵ دقیقه ظهر: میدان کونکورد (مدت زمان بازدید: ۳۰ دقیقه)

این میدان زیبا در همان ابتدای خیابان شانزه لیزه (Champs-Élysées) واقع شده است و یک مکان مهم و دیدنی در بین نمادهای پاریس است. نام این میدان از روی نام لویس پانزدهم گذاشته شد و حالا یکی از پر بازدید ترین میدان‌های پاریس به شما می‌آید. این میدان همچنین بزرگ ترین میدان در پایتخت فرانسه است.

ساعت ۳:۴۵ دقیقه بعد از ظهر: کاخ بزرگ (گرند پلازا) (مدت زمان بازدید: ۳۰ دقیقه)

اگر دنبال بنایی خیره کننده و شکوهمند هستید، گرند پلازا را از دست ندهید. سقف این کاخ زیبا شیشه‌ای است و باید بدانید بزرگ ترین سقف شیشه‌ای در کل اروپا را دارد. این کاخ زیبا یک بنا و یک موزه دیدنی است که سالن نمایش غول آسای آن می‌تواند تا ۷۲ هزار نفر را در خود جای دهد! کار ساخت این بنا در ۱۸۹۷ آغاز شد و قرار بود یک بنای موقتی باشد اما تا الان که استوار بر جای مانده!

ساعت ۴:۲۰ دقیقه بعد از ظهر: پل الکساندر (مدت زمان بازدید: ۱۵ دقیقه)

پل الکساندر درست ر میان برترین دینی‌های پاریس واقع شده است و به عنوان پر زینت ترین پل پاریس شناخته می‌شود. این قطعا پل ارزش دیدن دارد. پل الکساندر پاریسه با آن چراغ‌ کاری‌هایش، اسب‌های بالدار و پری‌ها دو طرف ساحل سن را به هم متصل می‌کند.

ساعت ۴:۵۵ دقیقه عصر: برج ایفل (مدت زمان بازدید: ۲ ساعت)

خب از هر چه بگذریم، سخن دوست خوش تر است! هیچ لیستی از جاذبه‌های پاریس بدون داشتن برج ایفل کامل نیست، همان برجی که از هر نقطه پاریس قابل رویت است. این برج به وسیله یک مهندس فرانسوی به نام گوستاو ایفل ساخته شد که در همان زمان هم به خاطر پل‌هایی که ساخته بود معروف بود. او چند سال را صرف ساخت برج ایفل کرد تا در نمایشگاه جهانی سال ۱۸۸۹ به عنوان بنای یاد بود باشد. حالا مدت‌ها از آن زمان گذشته و برج ایفل نه تنها نماد فرانسه که نمادی از اروپا است. نمادی که می‌توان آن را با مجسمه آزادی نیویورک، تاج محل هند و ساعت بیگ بن لندن مقایسه کرد.

جالب این جا است که در ابتدا قرار بود ایفل بنایی موقتی باشد! در حقیقت در حدود سال ۱۹۰۹ بنای ایفل را از هم باز کردند و یتنها دلیلی که باعث حفظ دوباره آن شد این بود که ساختاری خوب برای نگه داشتن آنتن‌ها داشت!

ساعت ۷ عصر: کشتی کروز

در سن جادویی کشتی سواری کنید و جاذبه‌های بی‌نظیر پاریس را از نقطه‌ای دیگر ببینید. سوار شدن به این کشتی با داشتن گذرنامه پاریس مجانی است! از روی کشتی پل‌های زیبا و بناهای تاریخی پاریس، همه و همه با جلوه‌ای خاص نمایان می‌شوند.

خب دیگر وقت‌تان تمام شد و یک روز جادویی‌تان به پایان رسید! این را فراموش نکنید که پاریس علاوه بر مکان‌های دیدنی و تاریخی بسیاری که دارد کافه‌ها و رستوران‌های جذابی هم دارد که بهتر است در بین گردش‌ سری هم به آنها بزنید وگرنه از دست‌تان می‌رود! قدم زدن در کوچه‌های سنگ فرش و خیابان‌های پر از گل آن را هم فراموش نکنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید