با پورشه پانامرا GTS و پانامرا GTS Sport Turismo آشنا شوید!خودرو

با پورشه پانامرا GTS و پانامرا GTS Sport Turismo آشنا شوید!

مدل پانامرا کمپانی آلمانی پورشه خودرویی به همراه طیف بسیار وسیعی از قدرت است. از یک سو مدل پایه‌ی پانامرا به وسیله‌ی موتور ۳٫۰ لیتری شش سیلندر توربو شارژ خود قدرتی برابر با ۳۳۰ اسب بخار تولید می‌کند.

از طرف دیگر مدل Turbo S E-Hybrid که به یک موتور ۴٫۰ لیتری هشت سیلندر توربو دو قلو که به یک موتور الکتریکی متصل است دارای خروجی قدرت ۶۸۰ اسب بخار می‌باشد. اما در صورتیکه از نظر شما مدل پایه‌ی پانامرا بیش از حد کند بوده و از طرفی پرداخت ۱۹۰٫۰۰۰ دلار برای مدل Turbo S E-Hybrid سنگین باشد چه گزینه‌ی دیگری وجود دارد؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت که اکنون دو مدل جدید به نام‌های پانامرا GTS و پانامرا GTS اسپورت توریزمو معرفی شده‌اند که بهترین گزینه برای شما خواهند بود.

این دو مدل GTS دقیقاً هر آنچه که از آن‌‌ها انتظار می‌رود را ارائه می‌دهند و حد وسط بین دو مدل پانامرا S و پانامرا توربو محسوب می‌شوند. هر دو مدل به همان موتور ۴٫۰ لیتری هشت سیلندر توربو دو قلو به کار رفته در مدل توربو مجهز هستند، با این تفاوت که خروجی‌های قدرت و گشتاور‌ آن‌ها به ۴۵۳ اسب بخار و ۴۵۷ پوند فوت کاهش یافته است. این میزان قدرت شاید کمتر از خروجی قدرت ۵۵۰ اسب بخاری که در مدل توربو شاهد آن هستیم باشد اما با این حال ۲۰ اسب بخار بیشتر از آخرین نسل پانامرا GTS می‌باشد.

همچنین قدرت تولید شده در هر دو مدل از طریق یک سیستم انتقال قدرت PDK هشت سرعت به سیستم سواری دو دیفرانسیل Traction Management کمپانی پورشه (PTM) منتقل می‌شود. به علاوه هر دو خودرو برای رسیدن به سرعت صد کیلومتر در ساعت به تنها ۳٫۹ ثانیه زمان نیاز داشته و همچنین سرعت اوج در مدل GTS معادل ۱۸۱ مایل بر ساعت و در مدل GTS اسپورت توریزمو برابر با ۱۷۹ مایل بر ساعت برآورد شده است.

همانطور که پیش از این نیز شاهد آن بودیم مدل‌های GTS امکانات پیش فرضی را ارائه می‌دهند که این تجهیزات در ورژن S تنها به عنوان آپشن قابل دسترس خواهد بود. این امکانات شامل سیستم‌های شاسی دینامیک به همراه سوسپانسیون هوا دارای سه محفظه، اِلمان‌های طراحی منحصر به فرد، پکیج Sport Chrono، و تزئینات داخلی از جنس آلکانترا می‌شود.

از دیگر تجهیزات پیش فرض در مدل‌های GTS می‌توان به اگزوز Sport به همراه لوله اگزوز‌های مشکی رنگ، چرخ‌های ۲۰ اینچی پانامرا دیزاین و همچنین امکانات آپشنی از جمله پکیج فضای داخلی GTS و صفحه نمایش هشدار دهنده به همراه تنظیمات متعدد اشاره کرد.

به گفته‌ی کمپانی پورشه مدل‌های GTS جدید را می‌توان اکنون با شروع قیمت‌ ۱۲۸٫۳۰۰ دلار برای مدل پانامرا GTS و ۱۳۴٫۵۰۰ دلار برای مدل GTS اسپورت توریزمو (به جز هزینه‌ی تحویل ۱۰۵۰ دلاری) سفارش داد. همچنین می‌توان انتظار حضور این دو خودرو در نمایشگاه‌های اتومبیل را در نیمه‌ی دوم سال آینده داشت.

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید