جغدها؛ شکارچیان باشکوه حیات وحش

جغدها شکارچیانی تیزچشم، تیزگوش و تیزپروازند که در همه جای دنیا پراکنده هستند؛ از اروپا و آسیا تا امریکای شمالی و جنوبی. آنها شباهت زیادی به تیره عقاب‌ها دارند اما در واقع نمی‌توان این پرندگان شب‌شکار را از خانواده عقاب‌ها خواند.

آنچه در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید، گونه‌های مختلفی از خانواده بزرگ جغدها را نشان می‌دهد که طی سال‌های اخیر سوژه عکاسان شده‌اند. خانواده جغدها در واقع از راسته بوف‌سانان هستند که با قدرت بالای شنوایی و بینایی‌شان شب‌رو یا پگاه‌رو هستند و می‌توانند از تاریکی شب به عنوان فرصتی مناسب برای شکار موش، خوراک اصلی‌شان، استفاده کنند. نکته جالب دیگر در مورد جغدها خلاقیت و هوش بالایشان در استتار برای شکار یا مخفی شدن از شر شکارچیان دیگر است.

جغد انبار، مرغ حق، شاه بوف، جغد جنگلی، جغد کوچک، جغد طلایی، جغد کوچک جنوبی خالدار، جغد شاخدار (گوش دراز)، جغد تالابی، جغد ماهی خوار و جغد برفی تنها برخی از انواع جغد هستند که نمونه‌ای از آنها را می‌توانید در ادامه ببینید.

خسته از تدریس زبان انگلیسی، پا به بازاری گذاشتم که در آن نوکیا با N97 mini خود فرمانروایی می‌کرد و سامسونگ با کوربی‌های لمسی و رنگارنگش تازه پا به میدان رقابت گذاشته بودند؛ بازاری که هنوز تب آیفون 3G در آن داغ بود و مدل 3Gs آن دست یک عده افراد خاص بود؛ ال‌جی شکلات بلندقامتش را تبلیغ می‌کرد و سونی اریکسون قدیم با مدل‌های واکمن خود بازار را تصاحب کرده بود. از آن زمان تا کنون، من مانده‌ام و دنیایی رو به تحول و اطلاعاتی که هر روز تکمیل‌تر می‌شود؛ دنیایی از مجلات و وب‌سایت‌ها که برایم در حکم یک دانشگاه است؛ دانشگاهی بدون امتحان! چه شود! هم می‌نویسم، هم یاد می‌گیرم و هم ذهنی عاری از دغدغه آزمون‌های پایان ترم و حضور و غیاب دارم! شاید روزی حتی فکرش را هم نمی‌کردم که خود را تافته در لابه‌لای الیاف فناوری‌ها و اخبار روز آی.تی ببینم که هر روز رنگ عوض می‌کند و از آنچه آرزویش را داشتم یک دنیا فاصله بگیرم. اما حالا با ذوق و شوق و عاری از تعصب، سوار بر قطار فناوری، می‌روم تا ببینم به کجا می‌رسم! تحصیلات: کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد زبانشناسی

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید