سیدنی را ۱ روزه بگردید

زمان‌تان کم است و باید مطمئن شوید همه مکان‌های دیدنی سیدنی را می‌بینید و هیچ چیز را از دست نمی‌دهید. پس بهتر است طبق این برنامه عمل کنید!

در این یک روز بهترین جاهای سیدنی یعنی  the darling harbor، برج سیدنی، کلیسای خیابان مری و البته خانه اپرای مشهور سیدنی را خواهید دید. با این راهنمای عالی هم می‌توانید نگاهی به جاذبه‌های دیدنی سیدنی بیاندازید و هم زمان داشته باشید غذاهای بی‌نظیر این شهر را هم تست کنید.

 

ساعت ۹ صبح: بندرگاه دارلینگ (مدت زمان بازدید: ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه)

بندرگاه دارلینگ تنها ۱۰ دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد و مکانی زنده پر از مغازه‌ها، رستوران‌ها، جاذبه‌های دیدنی و امکانات تفریحی است. این مکان گذشته جالبی دارد. نام این بندرگاه از نام ژنرال رالف دارلینگ که از سال ۱۸۲۵ تا ۱۸۳۱ فرماندار نیو ساوت ولز بوده، گرفته شده است. اگر می‌خواهید با راهنما به اینجا سفر کنید، تورهای مختلفی وجود دارند که می‌توانید آنها را بخرید.

ساعت ۱۰:۴۰ دقیقه صبح: آکواریوم زندگی دریایی سیدنی (مدت زمان بازدید: ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه)

۱۳۰۰۰ موجود دریایی متعلق ۶۵۰ گونه در این آکواریوم غول آسا زندگی می‌کنند. دیزاین مسحور کننده ساختمان مانند یک موج است و این آکواریوم یکی از بزرگ‌ترین آکواریوم‌های دنیا است. برای بازدید از این آکواریوم زیبا باید بلیط تهیه کنید.

ساعت ۱:۲۰ دقیقه ظهر: ساختمان ملکه ویکتوریا (مدت زمان بازدید: ۴۵ دقیقه)

ساختمان ملکه ویکتوریا، ساختمانی زیبا به سبک معماری رومانسک است که توسط جورج مک ری بین سال‌های ۱۸۹۳ و ۱۸۹۸ ساخته شد. در اطراف این ساختمان خیابان درویت، یک بازار خیابانی، خیابان یورک و خیابان جورج قرار دارند. این بنا امروز یک بازار خرید مدرن است اما در اصل به این منظور ساخته نشده بود.

ساعت ۲:۱۰ دقیقه ظهر: برج سیدنی (مدت زمان بازدید: ۳۰ دقیقه)

برج سیدنی بلندترین ساختمان سیدنی است به ساختمان دیگری نچسبیده و دومین برج بلند ویوی باز در نیم کره جنوبی است. این برج بلندترین ساختمان شهر و سومین بنای بلند در کشور است. این برج ۳۰۹ متر ارتفاع دارد و راه دسترسی به آن از میان مرکز خرید خیابان پیت است. این برج یک بوفه هم دارد که می‌توایند ناهار را در آن میل کنید.

ساعت ۲:۴۰ دقیقه ظهر: برج راهروی هوایی سیدنی (مدت زمان بازدید: ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه)

راهروی هوایی برج تنها یکی از جاذبه‌های آن است. این راهروی هوایی در اطراف برج قرار دارد و می‌توان از آن منظره شهر را دید. چه بهتر از معلق بودن در هوا و دیدن مناظر اطراف! این پلکان برج ۲۶۸ متری را در میان گرفته اند. این بلندترین تجربه ماجراجویی سربازی است که می‌توانید در سیدنی تجربه کنید، ارتفاع آن ۲ برابر بلندتر از پل سیدنی است. در بیرون از برج تور برج قرار دارد که شامل بازدید و یک راهنما برای دادن توضیحات است.

ساعت ۴:۱۵ دقیقه عصر: کلیسای مری (مدت زمان بازدید: ۴۵ دقیقه)

فونداسیون سنگی این کلیسا اولین بار در سال ۱۸۶۸، در محل قبلی یک کلیسای دیگر که کاملا سوخته بود، پایه گذاری شد. این کلیسا، کلیسای مادر استرالیایی‌های کاتولیک است و محل جلوس اسقف اعظم سیدنی است. جالب است بدانید این کلیسا توسط ویلیام  ویلکینسون طراحی شد که ۱۰۰ سال قبل از تمام شدن کار ساخت و ساز کلیسا درگذشت!

ساعت ۵:۲۰ دقیقه عصر: خانه اپرای سیدنی (مدت زمان بازدید: ۱ ساعت)

بدون شک مهم‌ترین بنای سیدنی، یا حتی مهم‌ترین بنا در کل استرالیا، خانه اپرای سیدنی، محل اجراهای هنری است که معماری مسحور کننده دارد. خانه اپرای سیدنی مرکز یونسکو است. سالن‌های این خانه اپرا هر ساله میزبان بیش از ۱۶۰۰ اجرا هستند اما بیشتر ساختار و معماری این مکان است که توریست‌ها را جذب می‌کند. درون بنا سالن کنسرت، تئاتر درام، تئاتر جوآن ساترلند، تماشا خانه، اتاق utzon، استودیو، حیاط بیرونی و یک استودیوی ضبط قرار دارد.

خانه اپرای سیدنی توسط یک معمار دانمارکی به نام جورن یوتزون طراحی شد و بین سال‌های ۱۹۵۷ و ۱۹۷۳ ساخته شد. مشکلات و مسائلی که در حین ساخت این بنا پیش آمد بسیار بود و دیزاین خاص آن شرایط را سخت‌تر می‌کرد. اما سر انجام این بنا با ظاهر شگفت انگیزش ساخته شد!

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید