سفر به مراکش؛ سفر به مهد جذابیت‌های گردشگری دنیا

قلمروی پادشاهی مراکش (کشور مغرب) پر از عجایب دیدنی و باشکوه است.

با وجود این که بیشتر قسمت‌های مراکش را کوهستان‌های ناهموار داخلی و بیابان‌های پراکنده فرا گرفته است، اما خط ساحلی طولانی و زیبای این کشور در کناره اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه جلوه‌ای حیرت‌انگیز و رویایی دارد.

ساحل، فرهنگ و تاریخ مراکش از عواملی جاذبی هستند که گردشگران را از گوشه و کنار دنیا به سوی خود می‌کشانند.

چنین جذابیت‌های گردشگری باعث شده است که صنعت توریسم یا گردشگری دومین منبع بزرگ درآمدزایی ارزی این کشور به شمار رود. به همین علت دولت مراکش تصمیم گرفته است در برنامه Vision 2020 خود این صنعت را بیش از گذشته پرورش و توسعه دهد. در حال حاضر، نام مراکش در فهرست ۲۰ مقصد گردشگری برتر و پرطرفدار در دنیا به شمار می‌رود.

قصبه الوادیه یک دژ آبی در دهانه رودخانه “ابو رقراق” است که در پایتخت این کشور به نام رَباط واقع شده و یکی از مقاصد گردشگری جذاب برای توریست‌ها به شمار می‌رود.

از دیگر مکان‌های جذاب مراکش برای گردشگران باغ گیاه‌شناسی “ماجورل” است که دو و نیم هکتار وسعت دارد و نقاش فرانسوی، ژاک ماجورل ۴۰ سال برای خلق آن زمان صرف کرده است. آبشار “اوزود” در وسط بیابان با میمون‌هایی که اطراف آن پرسه می‌زنند، دره “تودرا جورج” که مجموعه‌ای از رودخانه‌های سنگ‌آهکی شگفت‌انگیز در دره‌های پیچ در پیچ کوهستان مرتفع اطلس است نیز از دیگر جذابیت‌های این کشور زیبا محسوب می‌شود.

تفریحات و سرگرمی‌های که می‌توانید در مراکش داشته باشید و از آنها لذت ببرید نیز بی‌شمارند. وقتی به مراکش سفر می‌کنید، کوهنوردی، پیاده‌روی و اسکی در قله “توبکال” را نباید فراموش کنید. شترسواری در تپه‌های شنی “چِبی” و “ارگ چیگاگا” را نیز به فهرست تفریحاتی که باید از آنها لذت ببرید اضافه کنید.

به آنهایی که عاشق موج‌سواری هستند، شهر “صویره” را پیشنهاد می‌کنیم که شهر زیبایی در ساحل اقیانوس اطلس و یکی از امکان جذاب برای گردشگران است.

شهر صویره چندین هتل و اقامتگاه مدرن دارد که می‌توانید کنار دریا یا در مرکز شهر پیدا کنید و درآنجا اقامت داشته باشید. صویره جذابیت‌های سنتی و کهن خود را حفظ کرده است و برایآنهایی که می‌خواهند از مراکش کلاسیک و مدرن با ظاهری سنتی لذت ببرند مکانی ایده‌آل به منظور سپری کردن تعطیلات در آرامش کامل است.

 

خسته از تدریس زبان انگلیسی، پا به بازاری گذاشتم که در آن نوکیا با N97 mini خود فرمانروایی می‌کرد و سامسونگ با کوربی‌های لمسی و رنگارنگش تازه پا به میدان رقابت گذاشته بودند؛ بازاری که هنوز تب آیفون 3G در آن داغ بود و مدل 3Gs آن دست یک عده افراد خاص بود؛ ال‌جی شکلات بلندقامتش را تبلیغ می‌کرد و سونی اریکسون قدیم با مدل‌های واکمن خود بازار را تصاحب کرده بود. از آن زمان تا کنون، من مانده‌ام و دنیایی رو به تحول و اطلاعاتی که هر روز تکمیل‌تر می‌شود؛ دنیایی از مجلات و وب‌سایت‌ها که برایم در حکم یک دانشگاه است؛ دانشگاهی بدون امتحان! چه شود! هم می‌نویسم، هم یاد می‌گیرم و هم ذهنی عاری از دغدغه آزمون‌های پایان ترم و حضور و غیاب دارم! شاید روزی حتی فکرش را هم نمی‌کردم که خود را تافته در لابه‌لای الیاف فناوری‌ها و اخبار روز آی.تی ببینم که هر روز رنگ عوض می‌کند و از آنچه آرزویش را داشتم یک دنیا فاصله بگیرم. اما حالا با ذوق و شوق و عاری از تعصب، سوار بر قطار فناوری، می‌روم تا ببینم به کجا می‌رسم! تحصیلات: کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد زبانشناسی

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید