راز عمر طولانی از زبان پیرترین زن دنیا

نویسنده:

۱۲:۲۵:۰۷

بِس کوپر خانم ۱۱۶ ساله‌ای بود که به عنوان پیرترین زن زنده دنیا رکورد جهانی گینس را به نام خود ثبت کرد. وی ۴ سال پیش، در جورجیا درگذشت و قبل از مرگش راز عمر طولانی‌اش را فاش کرد. این خانم که مادر مادربزرگ چندین نوه و نتیجه است قانون‌های ساده‌ای را برای داشتن طول عمر بسیار طولانی فاش کرد.

 

راز عمر طولانی بِس کوپر از زبان خودش: «سرم به کار خودم است و هله‌هوله نمی‌خورم.»

bessecooper-5

او در ایالت نتسی امریکا در ۲۶ آگوست ۱۸۹۶ به دنیا آمد. ۴ فرزند دارد و ۱۴ نوه و بیش از دوازده نتیجه و ندیده. بس در زمان جنگ جهانی اول برای تدریس به ایالت جورجیای امریکا آمد و شوهرش را برای اولین بار آنجا ملاقات کرد و با او آشنا شد؛ کسی از سال ۱۹۲۰ شریک زندگی‌اش شد و ۴۰ سال با او زندگی کرد. وی به دلیل کهولت سن، در اواخر دوران زندگی خود در یک آسایشگاه سالمندان در مونرو زندگی می‌کرد.

 

هیئت داوران رکورد جهانی گینس تأییدیه رسمی را به کوپر به دلیل چنین رکورد ارزشمندی اعطا کردند. ثبت این رکورد شاهکار در چنین سنی توسط گروه تحقیقاتی پیرشناسی در لس‌آنجلس نیز تأیید شد؛ این گروه سن افرادی که فراتر از یک قرن زندگی می‌کنند را تأیید می‌نماید.

 

رکورد قبلی متعلق یه یوجین جی. سان بورن بود که در ۳۱ ژانویه ۲۰۱۱ در سن ۱۱۴ سال و ۱۹۶روزگی درگذشت.

 

توصیه فوت و فن به شما: اگر می‌‌خواهید عمر شما به درازا بکشد و زود بدرود حیات نگویید، مشغول به کارهای خودتان باشید، در احوالات و زندگی دیگران تجسس نکنید و غذاهای شکم پرکن و غیرمغذی مثل فست‌فود یا غذاهای حاضری موجود در رستوان‌ها را که اکثراً بیماری‌زا هستند نخورید.

 

 

 

 

برگرفته از
livescience
لینک کوتاه