iPhone 8: هر آنچه درباره روز رونمایی، مشخصات و قیمتش می‌دانیم – بخش اول

نویسنده:

۰۸:۴۲:۲۷

دهمین سالگرد اولین iPhone نیز آمد و رفت، حال اگر اپل بخواهد مطابق با برنامه همیشگی خود عمل کند، ما تنها ۶۰ روز با رونمایی iPhone  بعدی فاصله خواهیم داشت.

اما برنامه زمان بندی امسال مورد سؤال است.

برای ماه‌ها، شایعات پیاپی و تحلیل‌های تکنولوژیکی نشان داده‌اند که در توانایی شرکت در به موقع رساندن iPhone 8  در نیمه اول ماه سپتامبر شبهاتی وجود دارد.  تحلیلگر با سابقه اپل، آقای مینگ چی کو همچنان بر این باور است که تلفن همراه جدید تا پاییز امسال روانه بازار نخواهد شد. اما سایر گزارشات حاکی از آن است که اپل مطابق با برنامه پیش می‌رود.

گفته می‌شود که تأخیر احتمالی به خاطر بازطراحی‌های عمده در نمایشگر OLED و  شارژر بی سیم آن و همچنین قرار دادن برخی قابلیت‌های فیلم‌برداری واقعیت افزوده در سیستم عامل آن است. اما به نظر می‌رسد که مشکل عمده مربوط به تلاش اپل برای قرار دادن شناساگر لمسی آن در دکمهHome   مجازی‌ای است که برای iPhone 8  به صورت شایعه‌ای بر سر زبان‌هاست، می‌باشد.

در هفته‌های اخیر ما شاهد نقاشی‌های واقع‌گرایانه، ویدیوها و محافظه‌ای بدنه برای  iPhone 8 در سطح اینترنت هستیم.

فارغ از اعلام زمان بندی دقیق، کلیه شواهد حاکی از رسیدن یک iPhone  کاملاً جدید پیش از پایان سال ۲۰۱۷ است.

مشخصات احتمالی iPhone 8

سه مدل جدید شمال دو به‌روزرسانی کوچک مدل S بعلاوه یک iPhone 8 کاملاً جدید.

دکمه Home و شناساگر لمسی آن در صفحه نمایشگر یا پشت گوشی جا سازی شده‌اند.

یک امکان امنیتی بیومتریک جدید اسکن عنبیه چشم و تشخصی چهره خواهد داشت که به کمک تکنولوژی سنسور سه بعدی جدید LG ساخته می‌شود.

به صورت خمیده و دارای نمایشگر OLED لبه به لبه همراه به تکنولوژی True Tone موجود در iPad و به احتمال زیاد همراه با عینک‌های Ion-X خواهد بود.

شارژر بی سیم (شارژر القایی/مغناطیسی مشابه آنچه در ساعت‌های اپل استفاده می‌شود)

دارای دوربین دو لنز که احتمالاً به صورت عمودی و با قابلیت واقعیت افزوده هستند خواهد بود

پشتیبانی از مداد اپل

شارژر USB-C (منجر به رابط Lightning حال حاضر اپل برای تلفن‌های همراه خواهد شد)

بهبود قابلیت مقاومت در مقابل آب یا ضد آب بودن

کیفیت بالاتر هندزفری آن برای داشتن صدای بلندتر و واضح‌تر

نسل بعدی پردازنده‌های اپل (A10X یا A11)

بدنه زد زنگ و شیشه‌ای

حافظه ارتقاء یافته‌ای که احتمالاً از ۶۴ گیگابایت با رم ۳ گیگابایتی شروع می‌شود.

مدم Intel یا Qualcomm

سیستم عامل iOS 11

قیمتی مابین ۸۵۰ دلار تا ۱۰۹۹ دلار خواهد داشت.

این گوشی … کی؟

در رابطه با این موضوع شبهات زیادی وجود دارد

ما غالبا گوشی‌های جدید اپل را در پاییز می‌بینیم. و گزارش‌های زیادی حاکی از آن است که اپل دارد مطابق با برنامه پیش می‌رود.

اما برخی منابع تأمین کننده و تحلیلگران آب سردی بر انتظارات امسال ریخته‌اند. شایعاتی مبنی مشکلاتی در رابطه با تأمین کنندگان تولید برای به‌روزرسانی‌های چشمگیر سخت‌افزاری برای تلفن همراه جدید شنیده شده است. آقای Kuo، تحلیلگر، ادعا کرده است که تلفن همراه تا ماه اکتبر یا نوامبر روانه بازار نخواهد شد. همچنین احتمال آن می‌رود که در ماه سپتامبر خبری مبنی بر “وجود کاستی‌های بسیار” شنیده شود. همچنین امکان آن وجود دارد که اپل سری S را در ماه سپتامبر رونمایی کند و رونمایی اصلی را به وقت دیگری در سال جاری محول کند.

این گوشی … چه؟

ما آن را iPhone 8 می‌نامیم. اما نمی‌دانیم که شرکت رسماً نام آن را چه خواهد گذاشت. همانند آنچه که اخیراً در iPad جدید مشاهده شد که iPad Air 2 بر iPad برتری پیدا کرد، ممکن است اپل به سمت نام‌گذاری جدیدی سوق پیدا کند. احتمالاً یک iPhone 7S و یک iPhone 7S Plus همراه با یک پرچم‌دار نسل جدید خواهیم دید. برای مدل دهمین سالگردش، هر چیزی امکان‌پذیر است. شایعاتی در رابطه با iPhone 10، iPhone X و iPhone Edition شنیده می‌شود.

 

برگرفته از
cnet
لینک کوتاه